Talvine üleminekute keeris hakkab vaibuma (19)

Nõmme Kalju teeb ruumi uutele, veelgi eksootilisematele täiendustele. Foto: Catherine KõrtsmikKoduliiga talvine üleminekuturg kihab veel ligi kolm nädalat, aga suurem keeristorm on möödas ning taevas Meistriliiga meeskondade koosseisude kohal selgineb iga päevaga.

Kõige enam elevust on tekitanud Nõmme Kalju järjekordne totaalne muutumine, kuid ka konkurendid ei maga.

Kalju uut seltskonda pole Eestis veel jalgpalliväljakul näha saanudki, aga paberil on kõik hästi ning koos klubi struktuuri parandamisega võib see anda hoopis parema efekti kui mullusel pettumusi toonud hooajal.

Samal ajal on suuri muutuseid läbi teinud enamik teisigi Meistriliiga klubisid ning pooltel meeskondadel vahetus ka treeneripingi koosseis. Mitmed tipud elavad üle kerget noorenduskuuri, samas kui eeldatavad tagumise otsa klubid kraabivad kokku jõude võitluseks püsimajäämise nimel.

NB! Järgnevad nimekirjad on mitteametlikud ja saavad ametlikuks alles hooaja alguseks pärast mängijate nimelist registreerimist jalgpalliliitu. Soccernet.ee on suhelnud kõikide klubidega, kuid tegi treeningmängude koosseisude põhjal ka ise järeldusi. On selge, et toimub veel mängijate liikumisi, aga me oleme püüdnud välja selgitada hetkeseisuga kõige tõenäolisemad koosseisud.

REKLAAM

Siinjuures tuleb märkida, et allolevad koosseisumuudatused sisaldavad kõikvõimalikke mängijate liikumisi eelmise hooaja lõpuga võrreldes. Tumedas kirjas on välja toodud mängijad, kes osalesid möödunud hooajal vähemalt kümnes Meistriliiga kohtumises või pallisid välismaal.


Tallinna Levadia

Valitsev meister kaotas taas palju põhitegijaid, vahest rohkemgi kui mulluse hooaja eel. Kuid eelmisel aastal ei seganud see neid väljakuid valitsemast ning tänavugi ei saa neid lugeda palju nõrgemaks, sest pead tõstavad tulevikutähed, kes veel sügisel teistes kõrgliigaklubides laenul kogemusi kogusid.

Lisaks on hangitud paar mängijat koduste konkurentide ridadest ning mitme palluri liitumine on veel lahtine. Pärast Martin Kaalma asumist treenerirolli valmistab probleeme väravavahi positsioon, sest Kert Kütile uut lepingut ei pakutud ja nii on Sergei Lepmets praegu ainus valik.

Levadia pressiesindaja Indrek Petersoo sõnul on testimisel olev Läti väravavaht Pavels Naglis jätnud seni arvestatava mängumehe mulje ning üks kindamees võib neile veel ülevaatamisele tulla. Ühtlasi kinnitas Petersoo, et kui väravavaht välja arvata, on meeskond "enam-vähem ühel pool", kuigi välistada ei saa kolm nädalat enne hooaja algust midagi. Viimaste uudiste kohaselt võib ka Kaalma tegevmängijaks naasta.

Vitali Gussev, Vladislav Ivanov ja Taijo Teniste käisid küll talve jooksul välismaal testimistel, aga tõenäoliselt alustavad kõik hooaega Levadias. Samas on Skandinaavia üleminekud kauem avatud ning suvelgi loodetakse mõni mängija maha müüa.

Sisse:
Anton Aristov (k, Tartu Tammekast laenult tagasi)
Artjom Artjunin (k, Tartu Tammekast laenult tagasi)
Aleksandr Volodin (k, Narva Transist)
Maksim Paponov (p, Tallinna Kalevist)
Andero Pebre (p, Paide linnameeskonnast laenult tagasi)

Lahtine:
Pavels Naglis (v, Liepajas Metalurgsist)
Artjom Dmitrijev (p, Narva Transist)
Eduard Ratnikov (p, Narva Transist)

Välja:
Kert Kütt (v, leping lõppes, testimisel Nõmme Kaljus)
Kristian Marmor (k, lõpetas karjääri)
Tihhon Šišov (k, Lenkorani Hazari)
Sander Puri (p, AE Larisasse)
Jaroslav Dmitrijev (r, saatus teadmata)
Tõnis Starkopf (r, Kiviõli Tamme Autosse)
Indrek Zelinski (r, lõpetas karjääri)

Lahtine:
Martin Kaalma (v, väravavahtide treeneriks, võib naasta mängijaks)


Sillamäe Kalev

Mullune üllatushõbe seadis uueks kindlaks eesmärgiks meistritiitli, milleni peab nad juhtima Venemaalt leitud nimekas peatreener Vladimir Kazatšjonok. Testimiselt on läbi käinud ka suur hulk uusi pallureid, kelle seast ei ole aga siiani veel kuigi palju kindlaid tugevdusi.

Sillamäelastega liituvad Peterburi Zenidi noor ründaja Aleksandr Nikulin ja leedulasest poolkaitsja Vygantas Zubavicius. Samuti hangiti mõned olulised pallurid koduste rivaalide ridadest ning oodata on veel mitmeid täiendusi.

Lahtine on endise Eesti koondislase Maksim Smirnovi tulevik, mille osas peetakse Nõmme Kaljuga läbirääkimisi. Lahkunud on ukrainlane Dmitri Boiko ning kõik mullused leedulased peale Vitalis Stankeviciuse. Samuti suunduvad mõned väiksemat rolli mänginud pallurid Meistriliigasse naasnud Kohtla-Järve Lootuse ridadesse.

Kogenud ründajad Dmitri Lipartov ja Irfan Ametov hakkavad ilmselt mängima duublis, millega tahetakse kindlasti Eesti teise liigasse tõusta. Samas on neist viimane hooaja eel taas ka Lootuse eest mänginud. Tõenäoliselt esindavad enamasti duublit ka klubi oma noored Ivan Lihhatšov, Andrei Gornev ja Aleksandr Bõkov, kes läbivad ettevalmistuse koos põhimeeskonnaga. Noorematest on seal ka Igor Rogov, aga teda ei suudeta kuidagi terveks ravida.

Sisse:
Aleksandr Bõkov (p, duublist)
Andrei Gornev (p, duublist)
Kennet Jädal (p, Tartu Tammekast)
Jürgen Kuresoo (p, Tallinna Florast)
Ivan Lihhatšov (p, duublist)
Aleksandr Tarassenkov (p, Narva Transist)
Vygantas Zubavicius (p, Minski MTZ-RIPOst)
Aleksandr Nikulin (r, Peterburi Zeniidist)

Lahtine:
Maksim Smirnov (p, Nõmme Kaljust)
Irfan Ametov (r, Kohtla-Järve Lootusest laenult tagasi?)

Välja:
Kazimieras Gnedojus (k, saatus teadmata)
Gvidas Grigas (k, R.F.C. de Liege'i)
Evaldas Užkuraitis (k, saatus teadmata)
Eimantas Valaitis (k, Marijampole Suduvasse)
Dmitri Boiko (p, saatus teadmata)
Roman Daniljuk (p, Kohtla-Järve Lootusesse)
Dmitri Smirnov (p, Kohtla-Järve Lootusesse)
Dmitri Lipartov (r, duublisse)


Narva Trans

Transi koosseisust on uue-vana peatreeneri Valeri Bondarenko sõnul veel vara rääkida, kuid ühtteist kindlat siiski leidub.

Päris kindlasti on lahkunud suvel Transiga liitunud Aleksandr Volodin ja Artjom Dmitrijev, Venemaale naasnud Philipp Breitveit, Sillamäele suundunud Aleksandr Tarassenkov ning eelmise peatreeneri Sergei Ratnikovi pojad Eduard ja Daniil. Ka eelmise hooaja kapteni Tomas Rimase jätkamine pole päris kindel.

Uutest on lepingud tehtud lätlasest kaitsja Aleksandrs Abramenkoga, kes mängis Narvas ka mõne hooaja eest, ning juba aastalõputurniiril neid esindanud leedulase Marius Bezykornovasega. Üsna kindel on ka Sergei Mitini taasliitumine ning väga ollakse huvitatud Levadia kasvandikust Ilja Monakovist, kellega ei olnud veel eelmise nädala lõpus kindlat kokkkulepet.

Testimisel on veel vähemalt kaks Eesti liigas juba tuttavat leedulast, aga nende osas pole veel midagi selget.

Sisse:
Aleksandrs Abramenko (k)
Marius Bezykornovas (p, LKKA ir Teledemast)
Sergei Mitin (p, Tartu HaServist)

Lahtine:
Vilius Lapeikis (k, FK Šiauliaist)
Eimantas Marozas (r, FC Šiauliaist)
Ilja Monakov (r, TJK Legionist)

Välja:
Aleksandr Volodin (k, Tallinna Levadiasse)
Philipp Breitveit (p, Nižni Novgorodi)
Artjom Dmitrijev (p, testimisel Tallinna Levadias)
Daniil Ratnikov (p, otsib uut klubi)
Eduard Ratnikov (p, testimisel Tallinna Levadias)
Aleksandr Tarassenkov (p, Sillamäe Kalevisse)
Nikolai Lõsanov (r, saatus teadmata)
Nikolai Misjuk (r, saatus teadmata)

Lahtine:
Tomas Rimas (k)


Tallinna Flora

Flora seisukord on suhteliselt sarnane eelmistele aastatele - paljud põhitegijad müüdi välismaale ning asendusi otsitakse klubisüsteemi teistest meeskondadest. Tänavu saadi Viljandi Tulevikust eriti tõhusat täiendust. Lisaks sõlmiti lepingud kahe noore grusiiniga.

Peatreenerina debüüti tegeva Martin Reimi sõnul lahkub Flora põhimeeskonnaga hooajaks valmistunud palluritest alanud nädala jooksul neli-viis mängijat teistesse klubidesse. Samas andis ta mõista, et viimastes kontrollmängudes osalenud jätkavad suures osas triibulistega.

Viljandi Tuleviku ja oma duubelmeeskonna koorekihi riisumise kõrval võib Florasse siirduda ka endine FC TVMK poolkaitsja Nikolai Mašitšev, kes treenib nendega ning võib sinna jäädagi, kui välisklubi ei leia. Hetkel treenib seal ka Enar Jääger, aga tema jätkamine Floras on ebatõenäoline.

Valga Warriori mullune suurim väravakütt Sander Rõivassepp pidi samuti Floraga hooajaks valmistuma, kuid aastalõputurniiril saadud tõsine vigastus jätab ta pooleks hooajaks kõrvaltvaatajaks. Tuntud välismaale siirdunud mängijate kõrval suundusid paar pallurit ka koduste rivaalide ridadesse ning pole välistatud, et hooaja eel veel mõned liikumised toimuvad. Norras testimisel viibinud Gert Kams naasis esialgu ilma lepinguta Florasse.

Sisse:
Marko Meerits (v, duublist)
Aleksei Jahhimovitš (k, Viljandi Tulevikust)
Meelis Peitre (k, duublist)
Andrei Veis (k, Viljandi Tulevikust)
Zakaria Beglarišvili (p, Tbilisi Lokomotivist)
Jürgen Henn (p, Viljandi Tulevikust)
Albert Taar (p, Viljandi Tulevikust)
Alekxandre Abašidze (r, Tbilisi Gagrast)
Rauno Alliku (r, Viljandi Tulevikust)
Siim Luts (r, Viljandi Tulevikust)

Lahtine:
Nikolai Mašitšev (p, Vilniuse Vetrast)

Välja:
Mihkel Aksalu (v, Sheffield Unitedisse)
Ernest Akhalbedašvili (k, duublisse)
Ken Kallaste (k, Nõmme Kaljusse)
Tõnis Vanna (k, Södertalje Syrianskasse)
Jürgen Kuresoo (p, Sillamäe Kalevisse)
Henri Rüütli (p, saatus teadmata)
Martin Vunk (p, Södertalje Syrianskasse)
Hannes Anier (r, duublisse)
Edwin Stüf (r, duublisse)
Vjatšeslav Zahovaiko (r, UD Leiriasse)


Nõmme Kalju

Juba terve algrivistuse jagu mängijaid juurde hankinud Kalju testib lisaks veel paari mängijat, aga koosseis hakkab vaikselt paika loksuma. Klubi tegevjuhi Peeter Kusma sõnul vaadatakse veel ringi, kuid suuri muudatusi enam oodata ei ole.

Täienduste seas on hetkeseisuga viis välismaalast ja kolm pallurit Flora-süsteemist, lisaks operatsioonist taastuv Deniss Jõgiste Lasnamäe Ajaxist ning mõned enda klubi noored. Kuigi lahkujaid on samuti palju ja nende hulgas on kolm-neli välismaalast, muutub seltskond mullusega võrreldes veelgi rahvusvahelisemaks - uued leegionärid on Portugali, Itaalia, Mehhiko, Jaapani ja Brasiilia kodakondsed.

Suurem osa siinsest publikust pole eksootilisi mehi veel suurel väljakul näinudki, sest Eesti pinnal on Kalju seni mänginud vaid aastalõputurniiril Kalevi spordihallis. Enim küsimusi on aga tekitanud viimaste aastate säravaim välismaalane Felipe Nunes, kes pole siiani meeskonnaga liitunud. Kusma kommenteeris tema olukorda järgnevalt: "Felipe on siiamaani kodumaal seoses teatud meditsiiniliste protseduuride tegemisega. Oleme temaga igapäevaselt otseses suhltuses ja õigepea ootame teda siia."

Kalju toetajaile teeb rõõmu Ingemar Teeveri naasmine palliplatsile, samal ajal kui muudatusi on läbi teinud ka klubi struktuur. Karel Voolaiu asumine treeneripingile Fredo Getulio Aurelio kõrvale aitas tuua meeskonda andekaid kodumaa noori, mängivast abitreenerist Sergei Terehhovist sai mängiv spordidirektor ning Janno Hermanson hakkas väravavahte treenima.

Lahkujatest võib esile tuua Ungarisse siirdunud kaitsjad Martin Hurda ja Diego Balbinoti, kõrgel tasemel lõpetanud väravavahi Rene Kaasi ning välismaale naasta sooviva ekskoondislase Jevgeni Novikovi. Mitmete mängijatega lõpetati aga koostöö vaid seepärast, et nende taset ei peetud piisavaks, ja nende seas võib olla ka kõik Kalju kõrgliiga-aastad kaasa teinud Alan Arruda, kelle saatus on hetkel lahtine.

Sisse:
Giovani Albani (k, Aurora Pro Patriast)
Ken Kallaste (k, Tallinna Florast)
Dmitri Kovtunovitš (k, duublist)
Tiago Sala (k, Veranopolist)
Tanel Võtti (k, Viljandi Tulevikust)
Deniss Jõgiste (p, Lasnamäe Ajaxist)
Rait Kuusk (p, sõjaväest tagasi)
Hiroyuki Mitsuyama (p, teadmata)
Adriel Ochoa (p, Deportivo Guadalajara IIst)
Bruno Gomes (r, Veracruz IIst)
Juri Jevdokimov (r, Viljandi Tulevikust)
Anti Kõlu (r, naasis laenult Tallinna Kalevist)

Lahtine:
Kert Kütt (v, Tallinna Levadiast testimisel)
Christian Kõrtsmik (r, Tallinna Kalevist testimisel)

Välja:
Rene Kaas (v, HÜJK Emmastesse)
Diego Balbinot
(k, Nyiregyhaza Spartacusse)
Martin Hurt (k, Nyiregyhaza Spartacusse)
Murilo Maccari (p, saatus teadmata)
Jevgeni Novikov (p, otsib uut klubi välismaalt)
Maksim Smirnov (p, testimisel Sillamäe Kalevis)
Miroslav Rõškevitš (p, osaleb Levadia duubli treeningutel)
Janar Tükk (p, HÜJK Emmastesse)
Vitali Šuganov (r, otsib uut klubi)

Lahtine:
Alan Arruda (k)


Viljandi Tulevik

Kui mullu tegi Tulevik oma viimaste aastate parima hooaja, taastades koha tugevate keskmike seas, siis parimad pojad on tavapäraselt lahkunud Flora-süsteemi esiklubisse ja nii alustatakse taas otsast peale.

Treeningmängude koosseisudest ei tasu muidugi liigseid järeldusi teha, sest tavaliselt lisandub Tulevikku vahetult hooaja eel veel Flora nn. "ülejääke", kellest peatreener Marko Lelov peab lühikese ajaga ühtse löögirusika vormima.

Viljandi klubi enda täiendused tulevad peamiselt süsteemi nõrgematest klubidest ning enamikul neist puudub korralik Meistriliiga kogemus. Erandiks on tänavu Rasmus Tomson, kes esindanud varasematel aastatel ka Tartu klubisid, Tallinna TVMK-d ja viimati Tallinna Kalevit.

"Uus noor generatsioon peale ja nüüd on nende kord end tõestada, uus samm edasi astuda. Seda, kas on põhjust rõõmustada, näeb alles lõpus," kommenteeris Lelov ning kinnitas ühtlasi, et treeningmängudest puudunud Aleksandr Kulatšenko, Sergei Jegorovi ja Aiko Orgla eemaoleku põhjuseks on vigastused, mitte klubivahetused.

Sisse:
Alan Ventsel (v, Paide Linnameeskonnast)
Mihkel Gull (k, Valga Warriorist)
Joel Indermitte (k, Flora duublist)
Elvis Liivamägi (k, Flora duublist)
Andreas Aru (p, Flora duublist)
Karl-Erik Luigend (p, duublist)
Rasmus Munskind (p, Valga Warriorist)
Ott Ottis (p, Valga Warriorist)
Mikk Pärt (p, Valga Warriorist)
Rasmus Tomson (p, Tallinna Kalevist)

Välja:
Aleksei Jahhimovitš (k, Tallinna Florasse)
Siim Roops (k, Tartu Tammekas testimisel)
Andrei Veis (k, Tallinna Florasse)
Tanel Võtti (k, Nõmme Kaljusse)
Jürgen Henn (p, Tallinna Florasse)
Albert Taar (p, Tallinna Florasse)
Rauno Alliku (r, Tallinna Florasse)
Juri Jevdokimov (r, Nõmme Kaljusse)
Siim Luts (r, Tallinna Florasse)


Tartu Tammeka

Tammeka ei ole veel hankinud ühtegi uut mängijat, otsingud meeskonna täiendamise nimel aga jätkuvad.

Klubi kasvandikust kaitsja Siim Roops käib küll meeskonnaga treenimas, kuid lepingut temaga sõlmitud pole. Klubi juhatuse esimees Madis Hünerson on varem lausunud, et täiendusi otsitakse kolmele positsioonile - väravasse, kaitsesse ja ründesse. Viimases treeningmängus osales endine Tallinna Kalevi ründaja Tiit Tikenberg, üle on vaadatud ka mitmeid väravavahte.

Meeskonnast lahkunuid on Tartu esindusklubil palju. Pärast hooaja lõppu said täis laenutähtajad kaitsjate Anton Aristovi ja Artjom Artjuniniga. Kõikide välismaalastega - Eric Afila Oleme, Moritz Stehling, Badr Hamdouchi, Bernhard Schachner, Sercan Konal, Chiquinho ja Panagiotis Vouis - lepingud lõppesid. Kreeklane Vouis käis hiljem veel ennast Tammekas näitamas, kuid uuesti teda siiski ei palgatud.

Lisaks siirdus Kennet Jädal Sillamäe Kalevisse, Kaspar Kohler läks sõjaväkke ning enam ei mängi Tammeka esindusmeeskonnas ka Jaanus Võrno, Eldar Rassulov ja Mihkel Mikheim.

Sisse:
Chris Anderson (k, duublist)

Lahtine:
Sebastian Tizai (v, teadmata)
Siim Roops (k, Viljandi Tulevikust)
Tiit Tikenberg (r, teadmata)

Välja:
Kaspar Kohler (v, sõjaväkke)
Moritz Stehling (v, saatus teadmata)
Eric Afila Oleme (k, saatus teadmata)
Anton Aristov (k, naasis laenult Levadiasse)
Artjom Artjunin (k, naasis laenult Levadiasse)
Sercan Konal (k, Kayseri Erciyessporisse)
Eldar Rassulov (k, saatus teadmata)
Jaanus Võrno (k, saatus teadmata)
Chiquinho (p, saatus teadmata)
Kennet Jädal (p, Sillamäe Kalevisse)
Mihkel Mikheim (p, duublisse)
Badr Hamdouchi (r, saatus teadmata)
Bernhard Schachner (r, saatus teadmata)
Panagiotis Vouis (r, saatus teadmata)


FC Kuressaare

Kuressaare otsib uueks hooajaks tugevdust oma duubelmeeskonnaks valitud Rakvere FC Florast, kelle paljud mängijad hooajaeelsetes treeningmängudes saarlasi tugevdanud on. Neid mehi on aga koguni nii palju, et veel on vara öelda, kes jääb ka edasiseks Kuresse püsima, kes mitte.

Klubi pressiesindaja Miko Puparti sõnul on mingid variandid siiski veel ka õhus. Tema sõnul jälgib klubi mõningaid Meistriliiga mängijaid, et neid oma ridadesse tuua.

Lahkujatega on asi juba veidi konkreetsem. Kindlasti ei näe algaval hooajal Kuressaare eest mängimas ekskoondislast Mark Švetsi. Motivatsioonipuuduse tõttu mängib edaspidi vaid Rakvere Flora-Sörve JK eest kaitsja Jaanis Kriska. Lahtine seis on poolkaitsja Sander Lahega, kelle kohta pole veel teada, kas ta liitub FC Floraga või jääb Kuressaarde.

Sisse:
-

Lahtine:
Kaarel Saar (k, Rakvere Florast)
Joonas Ljaš (p, Rakvere Florast)
Alari Tovstik (p, Rakvere Florast)
Alari Aunapuu (r, Rakvere Florast)
Elar Tovstik (r, Rakvere Florast)

Välja:
Jaanis Kriska (k, Rakvere Florasse)
Mark Švets (p, saatus teadmata)


Paide linnameeskond

Flora-süsteemi sisese muudatusena lahkus Alan Ventsel järvalaste hulgast Viljandi Tuleviku puurisuule ja tema asenduseks toodi omakorda Madis Rajando Valga Warriorist, kust saabus ka ründaja Oliver Andres. Pärast kevadringi mänge ootab Rajandot aga sõjavägi.

Olulisteks lahkujateks on kindlasti Liivo Leetma ja Karel Voolaid keskväljalt, samuti Levadiasse naasnud ääreründaja Andero Pebre ning Küprose madalamatest liigadest õnne otsiv ründaja Lauri Ellram. Poolkaitset tugevdavad omakorda meeskonda naasnud Herkki Orro ning senine Tallinna Kalevi kapten, hetkel vigastatud Vahur Vahtramäe.

Teise kalevlase, universaalse kaitsja-ründaja Mait Nõmme liitumine pole praeguseks hetkeks kindel. Meeskonnaga treenib ka mõne aasta eest Kaleviga Meistriliigas tegusid teinud ründaja Tiit Tikenberg, kuid tema jätkamine võib kõne alla tulla vaid juhul, kui ta mujalt paremat pakkumist ei saa.

Samuti pole selge, kas Pärnu Vapruse kaitsja Tambet Anso liitub järvalastega kohe või hoopis suvel. Nii aastalõputurniiril kui ka treeningmängudes meeskonda aidanud Urmas Rooba on aga treener Erki Kesküla sõnade kohaselt kindel mitteliituja.

Kesküla on ühtlasi vormiliselt Järvamaa esiklubi uus peatreener, kuigi ta täitis seda rolli sisuliselt ka juba eelmisel aastal. Üheks uueks mängijaks on tema endine hoolealune Operi JK-st, poolkaitsja Volodja Erdei.

Sisse:
Madis Rajando (v, Valga Warriorist)
Volodja Erdei (p, Operi JK-st)
Herkki Orro (p, tagasi klubis)
Vahur Vahtramäe (p, Tallinna Kalevist)
Oliver Andres (r, Valga Warriorist)

Lahtine:
Tambet Anso (k, Pärnu Vaprusest)
Mait Nõmme (k, Tallinna Kalevist)
Tiit Tikenberg (r, teadmata)

Välja:
Alan Ventsel (v, Viljandi Tulevikku)
Liivo Leetma (p, Grankulla IFK-sse)
Andero Pebre (p, naasis laenult Levadiasse)
Karel Voolaid (p, Nõmme Kaljusse treeneriks)
Lauri Ellram (r, Nicosia Orfeasse)


Kohtla-Järve Lootus

Esiliigast peamiselt kogenud vanemate tegijate toel ühe hooga läbi libisenud Lootusel jätkub sarnast jõudu ka Eesti kõrgeimaks liigaks, sest enamus mehi on treener Andrei Škaleta sõnul alles jäänud.

Kedagi lahkunud ei ole, küll on aga mõned mängijad juurde tulnud, ning osad tulijad ja jääjad on muidugi ka veel küsimärgi all. Üheks neist on väravakütt Irfan Ametov, kelle kohta kinnitati veel eelmisel nädalal, et Sillamäe Kalev tal enam kohtlajärvelasi aidata ei luba, kuid kes osales ikkagi treeningmängul Soomes.

Kohtumises põhjanaabrite esiliigaklubiga FC Viikingit, kellele kaotati 0:2, vaadeldi Škaleta sõnul ka paari soomlaste kogenumat mängijat. Nimelt läbivat Viikingit noorenduskuuri ning soovivat mõne vanema mängumehe "maha laadida". Samas keeldus treener ühtegi nime nimetamast.

Kuigi Lootusest ühtegi lahkujat kindel ei ole, alustavad mõned mängijad hooaega ilmselt duublis, sest nende ettevalmistus jääb osaliseks või on nad lihtsalt vananemas. Näiteks Konstantin Karin ja talvel hokit mängiv Anton Semjonov.

Sisse:
Konstantin Rubtsov (v, Kiviõli Tamme Autost)
Rameš Mamedov (k, Tallinna Kalevist)
Roman Daniljuk (p, Sillamäe Kalevist)
Dmitri Smirnov (p, Sillamäe Kalevist)

Välja:
-

Lahtine:
Irfan Ametov (r, tagasi Sillamäe Kalevisse?)

Kommentaarid

Kasepats-Pidur   •  
(85.253.8.***)
See Narva brass Mandinho ikka jätkab jah?
kindral   •  
(84.50.48.***)
Ei tea mis see Kuresoo sinna Kalevisse ära kaotas? :S
-JalkafriiK_   •  
(62.65.197.***)
Tänud hea ülevaate eest!:) Oodata on huvitavat hooaega.
ta   •  
(82.131.5.***)
oli ju enne ka seal laenul, pappi saab , floras ju jääd nälga
Timmu1   •  
(82.131.38.***)
No ennem mängiks ükskõik kus, kasvõi ilma rahata aga sinna Leningradi oblastisse küll ei koliks.Putin annab varsti Sillamäele,Kohtla Järvele ja Narvale Tööpunalipu ordenid ka veel,või Kangelaslinnade aunimetused siis oleks täisvärk.
Maku   •  
(88.196.18.***)
Timmu 1-le:
Kas sind on siis kutsutud? Ei ole nendel Eesti ida-poolsetel satsidel häda midagi. Jalgpall on kõigi jaoks lubatud. Ära virise...
jk   •  
(80.235.35.***)
Timmu üks pole kunagi ilma rahata elanud, aint issi-emme rahakohti peal, siis on hea rääkida
mg   •  
(90.191.170.***)
tallinnas elab rohkem venelasi kui ida- virumaal

a koosesisudest tundub levadia ikkagi nõrgem kui muidu, mina panustaks sillamäe võidule
Mahkar   •  
(80.79.125.***)
miks sillamäe? ma arvan, et flora voidab ära selle asja...
Piksenool to mg   •  
(82.131.31.***)
Tallinnas elab iga 3-s Eesti inimene. Loogiline, et ka venelasi siis rohkem
xpress   •  
(213.35.232.***)
põmst on ju nõrgenenud nii flora, levadia kui trans esiviisiku klubidest ja minu arust ka nõmme. ainult sillamäe tugevneb mina panustaks neile. tuleb kas ühtlase nõrga taseme tõttu huvitav hooaeg või siis lihtsalt esiliiga tasemel pusimine, sest keskmikest on tulevik jälle paljaks kooritud, samas ei ole nõrkadest ka ükski tugevnenud. masu raisk!
Kutt   •  
(84.50.143.***)
Arvan, et tuleb väga huvitav ja võitluslik hooaeg. Levadia on küll kogemuste võrra vaesemaks muutunud kuid meeskonnas on väga andekad noored mängijad. Sarnaselt Levadiale paistavad andekate noortega silma Tammeka ja Flora. Viljandi tuleviku noortel pole kahjuks sellist kogemust, et võidelda kohe kõrgete kohtade eest. Nõmme Kalju jätkab tavapärasel kursil, vahel sähvatades kuid enamik ajast kahvatult. Kohtla-Järvele julgen ka häid tulemusi ennustada. Sillamäe Kalevil on kogenud mängijaid andekate noortega, mis hoiab neid selgi aastal tiitlikonkurentsis. Julgen pakkuda, et Levadia, Sillamäe ja Flora on vähemalt pool hooaega väga lähestikku. Tammeka suudab Kaljule konkurentsi pakkuda kuid hooaja lõpetab siiski tagapool. Trans teeb tabelis kõige suurema languse, võideldes tabeli tagaosas Tuleviku ja Kohtla-Järvega. Paidelt see hooaeg pole midagi oodata
oraakel   •  
(82.131.23.***)
Ei tea jah, Sillamäe voidab, Flora teine, Levadia ja Kalju jagavad kolmandat kohta... kuidagimoodi... Tammeka neljas, Narva viies, sealt edasi Tulevik ja koik muu flora mudru
juu   •  
(90.191.185.***)
väike täpsustus.
minu teada oli Tulevikuga liitunud Andreas Aru Floras laenul JK Kotkasest ..
IndrekL   •  
(82.131.32.***)
@ oraakel

Mis viisi see Flora veel tugevnenud on, et teisele kohale pretendeerima peaks?
ouu   •  
(82.147.181.***)
ma pakuks flora-le 4-5 koht
CD7   •  
(62.65.197.***)
Ma ei ütleks midagi et Kalju nüüd nii keskpärane on. Neil on tagasi Teeveer, kes oli paar aastat tagasi väravaküttide tabeli tipus. Samuti Gomes, kes peaks olema arvestatav väravakütt, kui sisse ära elab. Samuti jõuab kunagi ka tagasi Nunes, kes lõi nii mõnegi värava eelmistel hooaegadel. Ülejäänud positsioonid olid eelmistel aastatel enam vähem ok, aint ründes pold Nunesel üksi midagi teha. Toodi kaitsesse Arruda asemele Giovani ning keskel nägi ka Hiroyuki super välja.

Saan aru küll et loodate siin kõik noorte peale, aga mida mina näen on et ega teistes meeskondades pole olukord eriti paranend niiväga midagi.

Soccernetile kiitus!! Super artikkel!
bayswater   •  
(90.191.236.***)
Näe kus prohvetid taas välja ilmunud.Juba riputavad medaleid kaela..ahahahah.Mäletan,et sama tehti ka eelmise hooaja eel,et Levadia flopp ja Flora top.Ainult tuli valja,et Levadia top ja Flora flop
mortan   •  
(77.233.64.***)
1. sillamäe - tipunelikust ainus, kes 2 hooaja vahel tugevnenud
2. levadia - püssirohtu piisavalt, et ülejäänud kahte edestada, aga võrreldes sillamäega nõrgenenud
3. flora - süsteemi tipuklubina venitab end ressursimahu pealt transist ja kaljust ette
4. trans - võiks vabalt olla ka viies, ent eelmiste hooaegade pealt ennustan, et trans veab alati välja, omamoodi teflonklubi ju.
5. kalju - eelmise hooaja fopaa pealt ei julge rohkemat pakkuda: uus hooaeg uute välismaalastega, aga see on omamoodi suur risk jälle.
6. tammeka - kristali välismaalasi-pole-vaja poliitika on mõttena sümpaatne, aga eelmise hooaja näitel ei viinud noored kuskile. nüüd on aasta möödas, tuumik samaks jäänud, ehk lisandunud kogemuste pealt tuleb parem koht?
7. tulevik - võiks vabalt ka kaheksas olla, eelmise superhooaja järel on ressursid ammendunud või vähemalt kogemusi tiimis vähem; pakun, et kuressaarega tuleb tihe rebimine.
8. kuressaare - vt eelmist.
9. paide - reaalseid tugevdusi pole, esimese hooaja positiivsed üllatused on lõppenud.
10. lootus - mõneti tundmatu suurus. võin eksida ja lootus võib ka püsima jääda. palju sõltub sellest, kas ida-virumaa ja selle sponsorkond/rahavaeguses omavalitsused kannavad 3 ML klubi välja?

Sisene
VÄRSKE PODCAST
Pikk ette (ja ise järele) | Paide tõi Lillekülla 7500 pealtvaatajat, sest nad ei ole inimesi närvi ajanud
PÕHIMÕTTELISED VASTASSEISUD
Udune Albion | Paneme poe kinni, sest Manchester City on tiitli endale ostnud?  (külas Leitmaa!)
VÄRSKE MEES
Ametlik! Kalju sõlmis lepingu Austria poolkaitsjaga
TIPPLIIGAD KOGUVAD HOOGU
MULTIMEEDIA
RISTNURK
SOCCERNET TV
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
22
20
2
0
62:11
62
2.
Tallinna FCI Levadia
22
18
3
1
52:9
57
3.
Nõmme Kalju FC
22
14
4
4
45:18
46
4.
Paide Linnameeskond
20
11
3
6
47:20
36
5.
FC Kuressaare
22
9
4
9
26:30
31
6.
JK Narva Trans
22
6
3
13
27:40
21
7.
Tartu JK Tammeka
22
5
3
14
18:44
18
8.
JK Tallinna Kalev
22
4
3
15
21:62
15
9.
Tallinna JK Legion
21
3
5
13
19:44
10
10.
Pärnu JK Vaprus
21
2
2
17
21:60
8
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
62
Tallinna FCI Levadia
57
Nõmme Kalju FC
46
Paide Linnameeskond
36
FC Kuressaare
31
JK Narva Trans
21
Tartu JK Tammeka
18
JK Tallinna Kalev
15
Tallinna JK Legion
10
Pärnu JK Vaprus
8
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!