Tammeka hoidis Narvas võidust kinni (0)

Tammeka kaitses Narvas eduseisu vapralt. Foto: Sergei StepanovTartu Tammeka vormistas meistriliiga hooaja esimese suurema üllatustulemuse, kirjutades Narvas 2:1 võiduga tabelisse enda esimesed punktid ja jättes kohaliku JK Transi nulli peale.

Võõrustajarollis profimeeskond jäi mängu alguses natuke passiivseks ja leidis end poolajaks kaheväravalisest kaotusseisust. Poolaja keskel oli Transil küll hea periood, kus jõuti paaril korral väravale väga lähedale, kuid Kaido Koppel tegi tartlaste väravasuul hiilgavaid tõrjeid.

Kaitsva taktikaga, aga võimalusel ka julgelt ründesse tõusnud Tammeka näitas narvalastele võimaluste realiseerimisel eeskuju. Tipuründaja Georgi Ivanov suunas 24. minutil peaga väravasse paremalt äärelt Heiko Tamme poolt teele saadetud mõõdetud tsenderduse – 0:1!

Teises väljakuotsas vastas sarnase pealöögiga Ilja Šešterkov, aga Koppelil õnnestus taas reaktsioonitõrjega Tammeka päästa. Transi peatreener Aleksei Jagudin tegi juba avapoolajal kaks ründavat vahetust, kuid erilist tulu need veel kaasa ei toonud.

Hoopis Tammeka oli see, kes viis minutit enne vaheaega võrgu jälle sahisema pani. Pika karistuslöögi järel põrkas pall Ivanovi ja keskkaitsja õhuvõitlusest Tauno Tekko jalale ning noor pärnakas ei jätnud võimalust kasutamata, saates mänguvahendi ühe puutega posti kõrvale – 0:2!

Tormiline teine pool

Teist kolmveerandtundi alustas kodumeeskond uue hingamisega ning surus tartlased sügavale kaitsesse. Väravavõimalused ei lasknud end kaua oodata ning 52. minutil tõid need lõpuks ka tulemuse, kui Albert Taari ja Aleksandr Dubõkini suurepärase eeltöö realiseeris värava eest Artjom Škinjov – 1:2!

Vahe minimaalseks muutnud U-17 koondise ründajal avanes kaks suurepärast võimalust ka viigistamiseks, kuid need saatis ta väravast mööda. Trans jätkas isukalt ründamist, ent ehk isegi liiga isukalt, sest mäng muutus üha närvilisemaks ning tagatipuks jättis liigne uljus nad 66. minutil väljakule kümnekesi. Ivan Lihhatšov tõmbas vasturünnakule tormamas olnud Tekko seljatagant maha ning peakohtunik Miko Puparti taskust tõusis otse punane kaart.

Niigi vaidlusterohke kohtumine muutus lõpu eel üha tulisemaks, kuid ka lahtisemaks, sest Transil ei jäänud muud üle kui riskida ja kolme kaitsjaga mängides vähemalt viigiväravat jahtida. Narvalased suutsidki isegi arvulises vähemuses pallivaldamist domineerida, aga sealt alates olid ohtlikumad juba Tammeka vasturünnakud. Kristjan Tiirik võinuks kahel korral mängu saatuse otsustada, kuid esimene löök keeras tagumisest ristnurgast mööda ning teisele vastas hea tõrjega Pedõk.

Pinge püsis õhus lõpuni, kuid Tammekal õnnestus oma kaitset piisavalt hästi tsementeerida, et 2:1 võiduga koju pääseda. Selle juures olid neile tõhusaks abiks sissevahetatud Martin Hurt ja Hugo Fernandes. Hurt lõi kaitseliini ees platsi puhtaks ning portugallasest ründaja meelitas ründetsoonis edukalt vigu välja.

Mängu parim - Kaido Koppel

Tammeka noored mängijad näitasid võimaluste realiseerimisel klassi ning kogu meeskond võitles kaitses ühtselt ja hingestatult, kuid kõige enam peavad tartlased võidupunktide eest tänulikud olema väravavahile. Mullune Kalju varumees näitas Transi rünnakute tõrjumisega, et väärib igati kohta meistriliiga väljakul.

9. märtsil kell 14:00 Narva Kalevi kunstmurustaadion (Hariduse 22, Narva)
Narva JK Trans - Tartu JK Tammeka 1:2 (0:2)
52. Artjom Škinjov - 23. Georgi Ivanov, 40. Tauno Tekko

Hoiatused: 30. Ilja Shesterkov, 44. Ivan Lihhatšov, 50. Maksim Krõtšanov, 58. Irie - 56. Simo Tenno, 72. Tauno Tekko
Eemaldamine: 66. Ivan Lihhatšov
Mänguolud: -5, päikesepaisteline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.