Tammeka lõi Vapruse mättasse (hinda mängijaid!) (1)

Erinevalt kolmest eelmisest omavahelisest mängust sel hooajal ei jätnud Tartu Tammeka Pärnu Vaprusele mingit võimalust ja võitis 5:0.

Nädala keskel Florat neljamehelise kaitseliiniga üllatanud Vaprus jäi täna samale plaanile truuks, kuid sai ise Tammekalt samasuguse kohtlemise osaliseks ja tartlaste rünnakuhimu tekitas pärnakatele palju peavalu.

Kulus vaid viis minutit, kui Uku Kõrre jäi palliga oma karistusalas munema ja Tristan Koskor röövis selle viiekasti joonel. Löögile sai Richard Aland näpud vahele ja Magnus Villota üritas veel peaga joonelt päästa, kuid kohtunik Miko Pupart otsustas, et pall käis valgest triibust juba üle. Ja tagasi Tammeka ei vaadanud.

Akim Sairinen lõi 25. minutil teise ja kui sisuliselt järgmisel hetkel tegi Martin Jõgi seisuks juba 3:0, otsustas Vapruse loots Indrek Zelinski, et nii ei saa - Kõrre ja Rocco Mõtt tulid avapoolaja keskel platsilt ära ja pausini pidas Vaprus 3:0 peal vastu, kuigi nii Koskoril kui Sander Kapperil oli veel momente.

Teine poolaeg jätkus Tammeka selge kontrolli all. Tunni peal sai oma värava kirja Kapper, siis kukkus väravasse Tauno Tekko tsenderdus. Mihhail Slaštšjov lajatas veel posti. Vapruse jaoks oli skoorist hullemgi asjaolu, et sisuliselt ei omatud ise mitte mingeid šansse.

Tammeka poolt toimus 65. minutil ka märgiline vahetus - Koskor tegi ruumi 16-aastasele Patrick Genro Veelmale, kes Premium liiga debüüdi kirja sai. Esiliiga B-s on ründaja tänavu 23 mänguga 15 väravat löönud, kuid Eesti tipptasemel jäi esialgu veel nullile.

Kolm lisapunkti kergitasid Tammeka tabelis mööda Paide Linnameeskonnast ja viiendaks, Vaprus jätkab põhjas. Hooajaga on endale nüüd lubatud 99 väravat.

Mängu parim - Tristan Koskor

Sisuliselt tühjast kohast võidetud pall teenis Tammekale avavärava ja paistis silma just ülesehituse mõttes - väga tihti otsis söötu positsioonidest, kust mõningates mängudes on läinud ise peale lööma. Oleks pidanud lööma teisegi, aga oli osaline kõigis avapoolaja väravates.