Tammeka murdis Rakvere vastupanu viimastel minutitel (0)

Premium liiga 27. vooru kohtumine Lääne-Virumaal Rakvere Tarva ja Tartu Tammeka vahel pakkus põnevust lõpuni, kuid raske võidu kirjutas kontole enne tänast seitse mängu järjest kaotanud Tammeka.

Mäng algas kohe resultatiivselt, kui juba teisel minutil haaras Tammeka võõral platsil juhtohjad. Küljeaudist tulnud palli ei suutnud Rakvere kaitsja korralikult omaks võtta ning Kaspar Paur sai vabalt löögile, tehes seisuks 1:0.

Tarva vastus saabus aga vaid mõned minutid hiljem. Juhan Jograf Siim sai karistusalasse hea tsenderduse, sattus Karl Johan Pechteriga vastamisi ning tõstis palli väravavahist üle väravasse.

Esimene kolmveerandtund jätkus üsna võrdsel toonil, sest kummalgi poolel selget initsiatiivi haarata ei õnnestunud. Kohati suutis rünnakul hoopis rohkem teravust ja tahtmist näidata Tarvas, kel mitu poolohtlikku olukorda tekitada õnnestus.

Teist poolaega alustas selgelt paremini Tammeka, kes sai ka mitmel korral headest kohtadest karistuslööke, ent Tarva väravasuul seisnud Sander Susit esialgu ohustada ei suudetud. Ohtlikumaks läks veidi hiljem, kui külalised veelgi selgema surve peale said ning hulgaliselt nurgalööke teenisid, ent kohtumine liikus endiselt viigisadama suunas.

Kõik muutus aga viimastel minutitel, kui Mario Kuokkanen blokeeris vastaste tsenderduse käega ning kohtunik määras penalti. Selle realiseeris kindlalt Kristjan Tiirik, kes saatis palli penaltipunktilt puuri alumisse nurka.

Tarvas üritas veel viigiväravat teenida ning mängu lõpuosas läks väljakul ka kergeks kähmluseks, kui Alex Sander Sepp üritas palli kätte saada Tammeka väravavahilt, kes selle juba püüdnud oli. Olukord lahenes aga kiirelt ja ilma kollaste kaartideta. Neljandal lisaminutil sai veel ühe värava kirja hoopis Tammeka, kui Sander Kapper kasutas ära vastaste eksimuse ja lõi palli tühja võrku.

Samad meeskonnad lähevad pärast koondistepausi järgmises voorus taas vastamisi. Tamme staadionil kohtutakse 9. septembril.

Rakvere JK Tarvas - Tartu JK Tammeka 1:3 (1:1)
6. Juhan Jograf Siim - 2. Kaspar Paur, 87. pen. Kristjan Tiirik, 90+4. Sander Kapper

Hoiatused: 46. Mihkel Gull - 57. Martin Miller, 88. Kaspar Paur, 90+5. Martin Aasmäe