Tarva debüüt lõppes kurvalt (18)

Susi pidi täna palli võrgust välja võtma kolm korda. Foto: Brit Maria TaelPremium liiga avavoor jätkus Pärnu Linnameeskonna ja debütandi Rakvere Tarva vahel. Pärnu kunstmurustaadionil toimunud kohtumises võttis kindla võidu kodumeeskond.

Mängu alustas teravamalt Pärnu, kellele oli hea algus ka kiiret avaväravat toomas, kui 18. minutil kasutas Rakvere Tarva eksimuse ära Henri Hanson, kuid tema löök tabas väravaraame. Kümmekond minutit hiljem sai vasakult äärelt tsenderdama Pärnu ründaja Taavi Laurits, kuid pall kaaslasteni ei jõudnud.

Avapoolaja lõpus oli Tarvas lähedal oma Premium liiga debüütväravale, kui jooksu peale sai hea palli Joonas Ljaš ning meisterliku sooritusega nahkkera taha nurka lõi. Rakvere meeste kahjuks värav ei lugenud, sest Tarva mängumees Siim Rannamäe oli suluseisus ning segas löögi hetkel väravavahti. Puhkepausile mindi 0:0 viigiseisul.

Teist poolaega alustas aktiivsemalt Rakvere meeskond, lühikese aja jooksul saadi mitu nurgalööki ning värav oli õhus. Tarva hea hoog lõppes 50. minutil, kui Aleksei Larin tõmbas karistusalas maha Pärnu ründaja ning 11-meetri karistuslööki läks lööma Taavi Laurits, kes palli kindlalt ristnurka lõi.

Tarvas pead norgu ei lasknud ning jätkas oma mänguplaani järgi. Suudeti luua mitu ohtlikku olukorda, kuid palli väravasse ei suudetud toimetada. Seevastu Pärnu võistkond otsustas nelja minuti jooksul mängu saatuse ära, kui 71. ja 74. minutil skoorisid Rauno Tutk ja Tanel Melts. Külalised jahtisid küll auväravat, kuid mängu viimane veerandtund oli vormistamise küsimus.

Mängu parim - Taavi Laurits

Pärnu Linnameeskonna ründaja Taavi Laurits tegi Tarva kaitsjatele palju pahandust oma kiiruse ja hea tehnikaga. Tekitas mitmeid ohtlikke olukordi ning oli ka mängu esimese värava autor.