Tarvas sai Esiliiga punasel laupäeval korraliku ketuka (2)

Tarva väravavaht Artem Levizi pidi viis palli enda selja tagant välja korjama. Foto: Gertrud Alatare (arhiiv)

Esiliiga 10. vooru laupäevastes mängudes nägi kõigis punast kaarti, peegelvoorule omaselt võtsid kaks meeskonda revanši ning Tartu Santos muutis Rakvere Tarva jaoks päeva eriti punaseks, kui alistas nad koguni 5:1.

Eelmisel nädalal juba veidi üllatuslikult võõrsil Santosele 0:2 alla jäänud Tarvas läks täna kodus Santose vastu küll juhtima, aga jäi poolajaks 1:3 taha ja kaotas lõpuks mängu koguni 1:5. Viimased paarkümmend minutit mängiti Henri Hangu kahe teenitud kollase kaardi tõttu ka vähemuses.

Kui nädala eest röövis Kuressaare võõrsil Flora U21 meeskonnalt viimastel hetkedel võidu ja tehti 2:2 viik, siis täna sai Kure oma kodusel linnastaadionil koguni 18 soojakraadi ja 154 pealtvaataja ees 0:2 kaotuse. Alates 51. minutist mängisid nemadki vähemuses.

Tallinna Kalev pööras Levadia U21 vastu 1:4 kaotuse 4:3 võiduks. Seejuures asus Levadia mängu 2:0 juhtima ja läks ka 3:2 skooriga ette, kuid Kalevil olid vastused olemas. Võiduvärava lõi 85. minutil vahetusmees Juhan Jakobson. Seejuures kaks minutit varem oli Kalevi poolt avapoolajal penalti realiseerinud Silver Alex Kelder teise kollase tõttu ülejäänud mängijatest varem duši alla saadetud.

Vooru lõpetab pühapäeval toimuv Elva ja Infoneti U21 mäng.

Mitteametlikud protokollid:

6. mail kell 16 Rakvere kunstmurustaadionil

Rakvere JK Tarvas - Tartu FC Santos 1:5 (1:3)
15. Sergei Akimov - 20. Karl Rudolf Õigus, 40. Karl-Erik Vidaja, 41. Alex Meinhard, 64. Jarmo Aaviste, 86. Rene Prans

Hoiatused: 38., 73. Henri Hang - 13. Mark-Sandor Kolts
Eemaldamine: 73. Henri Hang
Mänguolud: +9, pilves ilm; kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 65
Peakohtunik: Denis Petrov
Abikohtunikud: Andrei Saveljev, Igor Kübarsepp

Tarvas: Artem Levizi, Aleksei Larin (87. Peeter Siak), Mihkel Saar (77. Rain Ööpik), Jaanus Kaasik, Mihkel Gull (46. Alari Tovstik), Kaarel Saar, Mario Kuokkanen (83. Sten Tammik), Joonas Ljaš, Henri Hang, Madis Reimal (71. Toomas Kiis), Sergei Akimov.
Varus: Alari Tovstik, Martin Bastig, Peeter Siak, Chris Martin, Toomas Kiis, Rain Ööpik, Sten Tammik.

Santos: Ermo Ojaste, Frederik Pelska (40. Kenn Laas), Dmitri Kutsarev, Joonas Kartsep, Mark-Sandor Kolts, Markus Soomets, Karl Rudolf Õigus, Ander Vool (75. Joonas Luts), Karl-Erik Vidaja (85. Rene Prans), Alex Meinhard, Jarmo Aaviste.
Varus: Allar Joandi, Kenn Laas, Kevin Märtmaa, Joonas Luts, Rene Prans.

6. mail kell 16 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare - Tallinna FC Flora U21 0:2 (0:2)

Abikohtunikud: Rasmus Maalinn, Reigo Teearu

Kuressaare: Enri Nurmik, Elari Valmas, Urmas Rajaver, Pelle Pohlak, Amor Luup, Märten Opp, Sander Laht, Mario Stern (69. Margus Rajaver), Tõnis Koppel, Maarek Suursaar, Karmo Paju.
Varus: Roland Kütt, Eerik Poopuu, Reiko Mäeorg, Margus Rajaver.

Flora U21: Kristen Lapa, Kristjan Jürgenson (46. Rasmus Saar), Markkus Seppik, Renno Soosaar (61. Jako Kariste), Mairo Miil, Herol Riiberg, Oskar Berggren (81. Egert Meriste), Oliver Rass (69. Karmo Einmann), Kristjan Kask, Pavel Fedorenko (81. Tanel Neubauer), Joonas Soomre.
Varus: Rasmus Saar, Georg Koppel, Jako Kariste, Karmo Einmann, Egert Meriste, Tanel Neubauer.