Tavalised kahtlusalused lasid Kalju võidumarsil jätkuda (0)

Liliut (paremal) küll ei olnud, aga teised mehed tegid töö taas ära. Foto: Gertrud Alatare

Nagu nädalavahetusel Pärnu Vapruse vastu, sai Nõmme Kalju ka täna Viljandis võidu eest tänada eelkõige Igor Subbotinit ja Maximiliano Ugget.

Kalju alustas küll domineerivama poolena, kuid võimalused olid esialgu visad tulema. Tõsi, läbimurre tuli varem kui laupäeval - 18. minutil riputas Ugge keskjoonelt ideaalse püstsöödu, Subbotin võttis selle esimese puutega rinnaga maha ja lükkas teisega posti äärde.

Esimese väravaga ei kaasne veel reeglina vastase murdumist, kuid teisega küll ja selle olulise verstaposti sai Kalju kätte enne poolaega. Subbotini nimele läks nurgalöögist sööt, peaga oli kõige kõrgemal Marko Brtan. 2:0 edu pealt võis Kalju juba mõnevõrra turvalisemalt pausile suunduda.

Teise poolaja keskel tegi kraanid lahti taas Subbotin, kui teist mängu järjest konksutades penalti teenis. Vapruse vastu jõuga posti äärde vajutanud Ugge veeretas palli sel korral Karl-Romet Nõmme kaenla alt võrku. Neljanda lisas Kaspar Paur, virutades värava lakke, viienda aga taas Brtan, kui Gerdo Juhkam jämedalt eksis.

Viimase kahe värava löömise au jäi täna kodumeeskonnale, kes saab nüüd veidi parema emotsiooni pealt Kuressaare vastu minna - mõlemad kirjutati Lauri Eluri nimele, aga uut hingamist tõi Tuleviku ründekolmandikule Heroli vahetusest sekkumine. Lõpuvileks näitas tabloo Viljandis seisu 2:5.

Mäng pakkus ka ühe Premium liiga viimaste aastate omapäraseima momendi, kui peakohtunik Andrei Karhu saatis Vladimir Avilovi pingile aluspesu vahetama. Et keskkaitsja ei olnud "õiget värvi" võtta, naasis ta mõni minut hiljem platsile aluspesuta, samuti korrigeerisid oma ihukatteid hilisemad vahetused ehk Alex Matthias Tamm ja Jevgeni Demidov.

Mängu parim - Igor Subbotin

Kalju äär on hooaja edenedes üha enam särama löönud ja valmistab peavalu kõigile, kes temaga platsil kokku juhtuvad. Pärast võimast 2014. aastat Levadias oli Subbotinil justkui enesekindlusest puudu, kuid nüüd on kõik tema head küljed taas esile toodud. Sellise mänguga ei tasu välistada, et postkasti kukub koondisekutsegi.

28. augustil kell 18.30 Viljandi linnastaadionil

Viljandi JK Tulevik - Nõmme Kalju FC  2:5 (0:2)
86., 89. Lauri Elur - 18. Igor Subbotin, 41., 83. Marko Brtan, 65. pen. Maximiliano Ugge, 78. Kaspar Paur

Väravasöödud: 86. x, 89. Rainer Peips - 18. Maximiliano Ugge, 41. Igor Subbotin, 65. x, 78. Aleksandr Volkov, 83. Trevor Elhi
Hoiatused: 54. Kristen Kähr, 76. Gerdo Juhkam - 50. Trevor Elhi, 75. Marko Brtan
Mänguolud: +19, pilves ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.