Teise poolaja alguse võtmesündmused hoiavad Levadiat suures mängus (1)

Dmitri Kruglovi ja Sander Kapperi duell otsustas suuresti kohtumise saatuse. Foto: Gertrud Alatare (arhiiv)

Premium liiga 34. vooru viimases kohtumises alistas Tallinna FCI Levadia tänu teise poolaja alguse võtmesündmustele võõrsil 3:0 Tartu Tammeka.

Viimases omavahelises kohtumises Kadriorus Levadia üle mänginud Tammeka tegi ka kodusel Sepa staadionil tormilise alguse, kui Sander Kapper juba avaminutil kasti murdis ja seal kukkus. Kohtunik Kristo Tohver ei määranud aga mitte penaltit, vaid kollase kaardi sukeldumise eest.

Esimese ehmatuse üle elanud Levadia sai seejärel paremini mängu sisse, aga kuidagi ei õnnestunud Tammeka kaitsemüürist läbi murda. Kõige ohtlikumalt proovisid avapoolajal Roman Debelko, Muamer Svraka ja posti virutanud Markus Jürgenson. Tartlaste ridadest oli kuldne võimalus klubi esiründajal Tristan Koskoril, kes ei suutnud Henri Järvelaiu tsenderdust peaga raamide vahele suunata.

Teine poolaeg sai taas tormilise alguse. Juba 47. minutil jooksis Sander Kapper sisse Dmitri Kruglovile, teenides oma teise kollase kaardi. Vähemuses Tammeka murti kiirelt, kui Debelko lõi 49. minutil kaitsjatest enda ette põrganud Dmitri Kruglovi söödu lati alla - 1:0.

See moment otsustas mängu saatuse ning Levadia asus üha selgemalt väljakul toimuvat dikteerima. 67. minutil saavutati 2:0 eduseis, kui Roman Debelko mängis palli väravavahist mööda ning Silver Graubergi jalgadest veeres pall õnnetult Tammeka väravasse.

Lõppseisu 3:0 vormistas kümmekond minutit enne mängu lõppu teisest lainest rünnakule tulnud Muamer Svraka, suunates etteposti Dmitri Kruglovilt saadud palli. Tammeka oli seejuures vaid mõni hetk varem oma viiemehelise kaitseliini vangerdanud neljaseks. Tartlaste teise poolaja parim moment kuulus vahetusmees Artur Uljanovile, kelle soorituse tõi lati alt hea reaktsioonitõrjega ära Sergei Lepmets.

Liigatabelis tõusis Levadia 78 punkti peale ehk Kalju libastumise ja enda edu korral on neil endiselt võimalik ka meistriks tulla. Tammeka lasi Paide selle vooruga aga endast juba nelja punkti kaugusele. Seega viienda koha püüdmiseks vajavad nad väga palju õnne ja õnnestumisi.

Mängu parim - Dmitri Kruglov

Kaitses kõva tööpäeva teinud Kruglov oli tavapäraselt ohtlik ka rünnakutel. Tema söötude järel lõi Markus Jürgenson posti, Roman Debelko ja Muamer Svraka aga väravad. Tõsi, statistikasse saab ta kirja vaid ühe väravasöödu, sest Debelkoni jõudnud pall muutis oluliselt suunda Tammeka meestest. Tammeka jäi ka vähemusse olukorras, kus Sander Kapper tegi vea just Levadia kaptenile.