Top 10 - võõrsileestlaste väravad 2023 (0)

Leidsime 2023. aastast videopildi 49 väravast, mille lõid Eesti mängijad oma koduklubide särgis. Valisime neist välja ja reastasime kümme kõige ilusamat, siin nad on!

Hääletusel osales kaheksa Soccernet.ee toimetuse liiget, kellest igaüks andis punkte oma kümnele lemmikväravale. Igaühe esikoht teenis 12 punkti, teine koht 10, kolmas 8, neljas 7, viies 6 punkti jne. Nii sündiski toimetuse valitud lõplik pingerida.

10. Henri Anier (16 punkti), 28. detsembril HKPL karikasarja poolfinaalis

Henri Anier lõi kalendriaasta viimases mängus juba viiendal minutil värava, kui karistas ära vastaste kehva tagasisöödu, saates palli ühe puutega karistusala joone tagant lati alla (olukord videos alates 0:43). Lee Man võitis selle kohtumise BC Rangersi vastu 3:2, Eesti ründaja sai kirja ka resultatiivse söödu.

9. Alex Meinhard (20 punkti), 20. oktoobril USA ülikoolide kõrgliigas

Alex Meinhard viis Clemson Tigersi 51. minutil Boston College'i vastu 5:0 juhtima, saades kirja oma mängu teise tabamuse. Ta mängis tiimikaaslasega seina, säilitas tänu kiirele jalgadetööle karistusalas libistava vastase eest palli ning paigutas selle viiekasti nurgast tagumise posti kõrvale (olukord videos alates 2:57). Clemson võitis antud kohtumise 6:0 ning krooniti detsembris USA ülikoolide meistriks.

8. Georgi Tunjov (22 punkti), 2. oktoobril Itaalia Serie C-s

Georgi Tunjov tõstis palli oma tiimikaaslasele vastaste karistusalasse. Kui pall kastist tagasi välja tuli, vajutas Eesti poolkaitsja selle ühe puutega alla nurka (olukord videos alates 0:52). Nii viis ta Zdenek Zemani juhendatava Pescara 25. minutil Gubbio vastu 1:0 juhtima. Pescara võitis mängu tulemusega 3:2.

7. Oliver Jürgens (24 punkti), 25. jaanuaril Itaalia U19 karikavõistluste veerandfinaalis

Oliver Jürgens avas veerandfinaalmängus skoori kaheksandal minutil, kui mängis end karistusala joone tagant löögile ja saatis palli täpselt ristnurka (olukord videos alates 7:11). Jürgensi koduklubi Torino kaotas aga selle kohtumise Genoa vastu 2:0 eduseisust lõpuks 2:4.

6. Martin Vetkal (31 punkti), 26. juulil sõprusmängus

Martin Vetkal lõi AS Roma U19 võistkonna auvärava 1:4 kaotusmängus Claudio Ranieri juhendatava Cagliari esindusmeeskonna vastu. Ta kõmmutas nurgalöögijärgses olukorras karistusala tagant palli ühe puutega võrku.

5. Oliver Jürgens (38 punkti), 22. oktoobril Ungari II liiga põhja/ida tsoonis

Oliver Jürgens skooris Ujpesti duubelmeeskonna eest teist vooru järjest, kui saatis 90+3. minutil karistuslöögi tagumisse ristnurka (olukord videos alates 2:44). Nii vormistas ta Ujpesti duubli 3:1 võidunumbrid Karcagi vastu. Jürgens pääses ainsa mängijana meie seekordsesse edetabelisse väravatega kahe erineva klubi särgis.

4. Mattias Käit (45 punkti), 1. mail Rumeenia kõrgliigas

Mattias Käit tabas veerevat palli oivaliselt, tulistades ühe puutega kauglöögi alla nurka (olukord videos alates 1:39). Ta viis selle tabamusega Bukaresti Rapidi 12. minutil CFR Cluji vastu 2:0 juhtima, Cluj oli tol hetkel veel valitsev Rumeenia meister. Rapid võitis mängu 3:1.

3. Henri Anier (60 punkti, 1 esikoht), 26. novembril Hong Kongi kõrgliigas

Henri Anier lõi oma seitsmendas Hong Kongi kõrgliigamängus kuuenda värava, viies liidri Lee Mani tabeli punase laterna Sham Shui Po vastu 12. minutil 1:0 juhtima. Ta virutas tugeva pommlöögi karistusala tagant latipuutega võrku (olukord videos alates 0:49). Kohtumine lõppes Lee Mani 3:1 võiduga, Eesti ründaja sai kirja ka resultatiivse söödu. Meie seekordsesse edetabelisse mahtus Anier seega kahe väravaga.

2. Erik Sorga (67 punkti, 3 esikohta), 8. detsembril Aserbaidžaani kõrgliigas

Erik Sorga lõi iluvärava Karabahhile, kes hoiab Aserbaidžaani kõrgliigas kindlat liidrikohta ja pääses sel hooajal UEFA Euroopa Liigas alagrupist edasi. Eesti ründaja üllatas endist Peterburi Zeniti ja Leverkuseni Bayeri puurivahti Andrei Lunjovi, tõstes vastaste valesöödu järel ühe elegantse puutega palli 20 meetrilt üle väravavahi, lati alla (olukord videos alates 2:37). Paraku jäi see Sorga koduklubi Sumqayiti jaoks 1:6 kaotusmängus vaid auväravaks.

1. Markus Poom (85 punkti, 4 esikohta), 23. juunil Iirimaa kõrgliigas

Markus Poomi karjääri esimene tabamus Iirimaa kõrgliigas oli kohe iluvärav. Ta tabas õhust tulnud palli oivaliselt, kõmmutades selle kaugelt ristnurka. Nii viis ta Shamrock Roversi teise poolaja alguses võõrsil Bohemiansi vastu 2:0 juhtima. Kohtumine lõppes siiski 2:2 viigiga, aga hooaeg tervikuna Shamrocki meistritiitliga. Iirimaa kõrgliiga esikohale saab Poom nüüd lisada ka esikoha meie iluväravate edetabelis.