Trans alustas hästi, kuid Kalju võttis purustava võidu (Teleš skooris) (0)

Narva Trans läks meistriliiga viimases voorus võõrsil Nõmme Kalju vastu juba teisel minutil juhtima, aga sai lõpuks hävitava 1:8 kaotuse.

Kuna Transil puudus kollaste kaartide tõttu kolm mängijat, korraldati asjad ümber nii, et vasakkaitses võttis koha sisse ründaja Ilja Ferapontov.

Pärast Igor Subbotini luhatud avaminuti supervõimalust läks teisel minutil juhtima hoopis Trans. Paremalt äärelt tehti Vadim Mihhailovi kaudu kiire rünnak ja Viktor Plotnikov lõi kastist palli alla nurka. Plotnikov tähistas väravat saltodega.

Avapoolaja viimase kümne minuti jooksul vastas aga Kalju kolme väravaga. Esmalt teenis Liliu penalti, kui Igor Ovsjannikov ta jalust niitis, ja Artjom Dmitrijev realiseeris selle kindlalt, saates Aleksei Matrossovi vales suunas.

Seejärel suunas Liliu peaga Andrei Sidorenkovi korneri väravasse. Kalju kolmanda tabamuse vormistas Artur Valikajev peaga Karl Mööli tsenderdusest.

50. minutil saatis Nikolai Mašitšev jalaga Igor Subbotini tsenderduse alla nurka ja Kalju juhtis 4:1. Järgmise värava lõi Andrei Sidorenkov, kelleni jõudis pall Mööli ja Liliu seinasöötude tulemusel. Vasakkaitsja paigutas palli kindlalt tagumisse küljevõrku.

Oma mängu teise tabamuseni jõudis ainsana Liliu, kes oli värava all jaol tagasipõrganud pallil, kui Matrossov oli Mašitševi võimsa kauglöögi posti tõrjunud.

Kõigest kolm minutit pärast väljakule sisenemist skooris vahetusmees Tarmo Neemelo, kui Nikita Savenkov ebaõnnestunult teise vahetusmehe Trevor Elhi madalat tsenderdust klaarida oli püüdnud.

Lõppseis vormistati 83. minutil penaltist, mille teenis taaskord Liliu, keda tõukas selga Tanel Tamberg. Brasiillane võttis alguses palli kätte, et oma kübaratrikk vormistada, kuid seejärel jooksis publiku soovil penaltit lööma hoopis väravavaht Vitali Teleš. Kalju kapteni löök oli tugev ja läks keskele - 8:1.

Lisaks kaheksale väravale kolistas Kalju kohtumise jooksul veel kaks korda väravaraame. Esimesel poolajal läks Sidorenkovi karistuslöök müüripõrkega posti ja teisel kolmveerandtunnil keerutas Valikajev latti.

Pärast kohtumist andsid Kalju fännid isetehtud karika Karl Möölile, kelle nad hooaja parimaks kaljukaks valisid.

Lõplik tabelikoht oli mõlemal meeskonnal juba varem kindel. Nõmmekad tulid kolmandaks ja narvalased viiendaks.

Mängu parim - Liliu

Liliu lõi mängu resultatiivseimana kaks väravat ja teenis kaks penaltit. Aitas ka kaitses nurgalööke klaarida.

4. novembril kell 13.00 Hiiu kunstmurustaadionil

Nõmme Kalju FC - JK Narva Trans  8:1 (3:1)
36. pen. Artjom Dmitrijev, 38., 69. Liliu, 42. Artur Valikajev, 50. Nikolai Mašitšev, 57. Andrei Sidorenkov, 73. Tarmo Neemelo, 83. Vitali Teleš - 2. Viktor Plotnikov

Väravasöödud: 38. Andrei Sidorenkov, 42., 57. Karl Mööl, 50. Igor Subbotin, 69. Nikolai Mašitšev - 2. Vadim Mihhailov
Hoiatused: 18. Viktor Plotnikov, 24. Ilja Ferapontov
Mänguolud: +8, vahelduv pilvisus; kunstmuru heas seisukorras.