Trans haaras teisel poolajal Kalevilt võidu (0)

Trans jäi enne mängu taas koosseisuga hätta. Seekord oli pingil mehi piisavalt, ent kaartide või vigastuse tõttu ei saanud platsile tulla neli põhimängijat - Tanel Tamberg, Albert Taar, Bi Sehi Elysee Irie ja Stanislav Kitto. Neist viimane peab reievigastuse tõttu veel vähemalt 2-3 nädalat oma tiimi mängudel pealtvaataja rollis olema. Kalev ei saanud täna kaartide tõttu kasutada Daniel Vazquez Evuyd.

Šišici sööt viib Tripkovici väravani

Esimesel poolajal oli Kalev selgelt Transist üle. See taktika, mis tõi Kalevile edu eelmise nädala mängus Tallinna Infonetiga, oli kasutusel ka täna. Aladin Šišic ja Martin Tšegodajev terroriseerisid äärtel Transi kaitsjaid ja vahetevahel oli Šišicil abiks Mikk Sillaste. Nende aktiivsus tõi Kalevile juba esimesel minutil nurgalöögi, misjärel jõudis esimesena pallini mitte väga pikka kasvu Tšegodajev, aga pall lendas väravast üle.

Trans vastas kümne minuti pärast olukorraga, mis võinuks ohtlikuks saada, kuid trahvikastis viibinud Viktor Plotnikov viivitas otsuse langetamisega ning Sean Whalen klaaris situatsiooni.

Kalevi ääred tegid ka teise ohtliku momendi - Sillaste audivise leidis penaltipunkti juures Stefan Tripkovici ja serblane lükkas palli Tšegodajevile, kes saatis ka teisel korral töövahendi üle värava.

Transi mängus oli tunda igatsust eelkõige kapten Kitto järele - esimesel poolajal ei osanud meeskond kombineerida ega rünnata, vaid Aleksei Belov tegi ees pressingut, kuid tema tegemised mõõga otsas olid üsna ebaõnnestunud. Kalev aga jätkas survet ning teise pooltunni avaminutil kontrollis Sillaste Kristaps Dzelme valmisoekut, kuid lätlane nägi löögi momenti ja suunda ning haaras palli enda kätte.

Samal ajal tegi Kalev oma taktikamuudatuse - Šišic läks paremalt vasakule äärele ja vastassuunas liikus Tšegodajev. See muudatus tõi Kalevile värava: Šišici pikk sööt omalt väljakupoolelt oli nii täpne, et Tripkovic jättis suurt vaeva nägemata Narva kaitsjad seljataha ja jooksis kohtingule Dzelmega - 0:1!

Niinepuu eksib lihtsas situatsioonis

Teine poolaeg pööras mänguiseloomu pea peale. Selles oli süüdi Transi peatreeneri Valeri Bondarenko tehtud vahetus vaheajal - Ivan Lihhatšovi asemel tuli platsile Artjom Škinjov. Mees pidi paar minutit platsil toimuvaga harjuma, ent pärast seda lükkas Trans viienda käigu sisse ja asus domineerima.

Kalev vastas aga ohtliku rünnakuga, kuid trio koosseius Tripkovic, Šišic ja Lauri Välja ei suutnud olukorrast maksimumi välja pigistada. Šišic andis söödu vasakult Tripkovicile ja see lükkas palli Väljale, aga eestlase ohtlik pealelöök 16 meetrilt lendas napilt paremast postist mööda.

Trans ise püüdis õnne tabada kauglöökide abiga. Iga kord oli nende autoriks poolkaitsja Vitali Andrejev. Kuid väravavaht Mart-Mattis Niinepuu oli vaid kiitust väärt - 57. minutil päästis ainult tema imeline hüpe Kalevi viigiväravast. Ilja Šesterkovi kauglöök trahvikasti paremast nurgast oli hea ja täpne, ent Niinepuu tegi imet.

Kuid palju lihtsamas situatsioonis Niinepuu eksis. Mitte väga ohtlikus olukorras ei suutnud ta olukorda klaarida ja Sergei Kazakovi kauglöök maandus valveta jäetud väravasse - 1:1!

Tšernei nurjab super viigivõimaluse

Värav andis Transile lisajõudu, Kalevil aga polnud varuplaani, kuidas mängida siis, kui vastane kontrarünnakutele mängida ei luba. Lisaks sai trauma keskkaitsja Whalen, kelle lahkumise tõttu mängis Kalev kaitses stabiilselt vaid kahe kaitsjaga, kelleks olid Kevin Ingermann ja Mikk Sillaste. Kuigi alaline kaitsjate arv (neli) jäi muutmata, siis ülejäänud kohtadel kaitses jõudsid ära mängida kõik peale Tripkovici.

Teine värav sündis Mikk Sillaste tsoonist. Üliaktiivne Škinjov pääses löögile, kui vasakult saabus Kalevi trahvikasti madal tsenderdus - 2:1!

See värav sisuliselt kustutas Kalevi lootused heale tulemusele. Rünnakud surid välja - Nikita Koger lahustus platsil ja Nikita Tšernei viibimine oli samuti ebaõnnestunud. Trans ajas aga kindlat joont ning tundus, et tahtis võita rohkem. Kalev tahtis samuti, ent jõud ja rünnakud lõppesid otsa. Isegi ründeäär Tšegodajev vajus alla ja viimastel minutitel mängis juba vasakkaitsjat.

Transi lohakus kinkis Kalevile siiski supervõimaluse skoori viigistamseks. Šišic, Tripkovic ja Tšernei jooksid kolmekesi kaks narvalast ära, Šišic söötis vasakult Tripkovicile ja see edasi Tšerneile, kuid Narvas sündinud mängija otsustas sünnilinna elanikke mitte kurvastada ja nurjas 99-protsendilise võimaluse.

Viimastel lisaminutitel sai aga Belov autasu oma pressingu eest. Just tema pani Mikk Sillaste surve alla, tallinlane eksis ja Belov jooksis palliga rahulikult 15 meetrit ja pani oma löögiga paremasse nurka mängule punkti - 3:1!

Mängu parim - Artjom Škinjov

Škinjovi ilmumine platsile muutis Transi mängu totaalselt. Tema söödud ja tsenderdused olid ohtlikud, lisaks lõi mees võiduvärava.

Mitteametlik protokoll (EJL-i kodulehelt):

17. augustil kell 14.00 Narva Kreenholmi staadionil

Narva JK Trans - JK Tallinna Kalev  3:1 (0:1)
62. Sergei Kazakov, 70. Artjom Škinjov, 90+4. Aleksei Belov - 38. Stefan Tripkovic

Hoiatused: 37. Pavel Avdejev, 47. Vitali Andrejev, 75. Ilja Šesterkov - 26. Aladin Šišic, 32. Mikk Sillaste, 85. Lauri Välja
Mänguolud: +18, vahelduv pilvisus; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 115
Peakohtunik: Mart Martin
Abikohtunikud: Raul Kaivoja, Toomas Nõmmiste
Neljas kohtunik: Dmitri Vinogradov

Trans: 33-Dzelme, 17-Ševjakov, 4-Avdejev, 3-Nesterovski, 14-Lihhatšov (46. 12-Škinjov), 5-Kazakov, 8-Andrejev, 10-Mukhamedtinov (79. 18-Kulikov), 11-Šesterkov, 7-Plotnikov, 20-Belov.
Varus: 1-Smelkov, 21-Kutuzov, 12-Škinjov, 9-Lvov, 18-Kulikov.
90+2. minutil eemaldati varupingilt peatreener Valeri Bondarenko.

T. Kalev: 1-Niinepuu, 11-Kukebal, 2-Ingermann, 5-Whalen (71. 17-Koger), 15-M. Sillaste, 23-A. Sillaste, 13-Välja, 12-Tšegodajev, 34-Kägo (76. 8-Tšernei), 9-Tripkovic, 19-Šišic.
Varus: 17-Koger, 20-Heintare, 22-Hansberg, 8-Tšernei.