Trans sai Montenegros lohutusvärava kätte; Šleini debüüt lõppes kurvalt (0)

Transi väravaautor Eduard Golovljov. Foto: Liisi Troska

Narva Trans lõpetas oma eurohooaja kindla kaotusega Podgoricas , kui Buducnostile jäädi alla 1:4. Kahe mängu kokkuvõttes oli Montenegro meeskond parem skooriga 6:1.

Kui nädal tagasi Rakveres läks Buducnostil skoori avamiseks aega 12 minutit, siis täna alustati pidu kümmekond minutit varem. Miloš Vucic saatis akrobaatilise sooritusega palli väravasse juba teisel minutil.

12. minutil tõrjus Aleksandr Zakarljuka lähilöögi Miloš Dragojevic ning võõrustajate väravavaht näitas klassi ka paar minutit hiljem. Buducnosti nurgalöögi klaaris Transi kaitsja nii, et Eduard Golovljov sai keskväljalt hakata spurtima vastase värava poole. Golovljovi jõudis kaitsja siiski segama ja löögi tõrjus taas Dragojevic.

39. minutil tegi Golovljov siiski selle ära, mis paarkümmend minutit varem tegemata jäi. Juunis 17-aastaseks saanud Nikita Mihhailov röövis keskjoonelt palli, saatis Golovljovi kaitseliini seljataha, kes omakorda tegi seisuks 1:1. Trans vajas nüüd edasipääsuks kahte väravat.

Ja kuigi Marko Meeritsa suurepärased tõrjed hoidsid Transi esialgu viigiseisul, siis Podgorica ründelaviini vastu polnud lõpuks abi temastki. Kodumeeskond läks teisel poolajal kindlalt oma teed, lüües kolm vastuseta jäänud väravat. Omad võimalused tekkisid ka Transil, kuid need läksid enamasti raamidest mööda.

Tänane kohtumine oli Tšehhi esiliigast naasnud German Šleini debüütmänguks Transi särgis, kuid keskpoolkaitsja mäng lõppes vigastuse tõttu juba 44. minutil.

Kui Trans jääb oma ajaloo esimest euroskalpi veel ootama, siis kolmekordne Montenegro meister jätkab Euroopa liiga hooaega järgmisel nädalal mänguga Ukraina meeskonna Luganski Zorja vastu.