Trans võitles Kalevi vastu kolm punkti välja (1)

Trans võitis neljanda mängu järjest. Foto: Jana PiparMeistriliiga 14. voorus kohtusid erinevatel suundadel Tallinna Kalev ja Narva Trans ning külaliste 2:1 võit kindlustas liikumist veelgi.

Kuigi meeskonnad on tabelis lähestikku olnud, suunduti enne seda mängu siiski erinevale poole: Trans on hakanud pärast ülikohutavat starti tuhast tõusma ja võit tänases mängus oli järjepanu juba neljas, Kalev aga liigub tabeli keldri poole ja kahele järjestikusele kaotusele järgnes täna ka kolmas.

Frank Bernhardtil ei õnnestu sel aastal kuidagi parimat koosseisu mängupäeval välja panna. Erinevatel põhjustel peavad mänge tribüünilt vaatama mitmed võtmemängijad, tänagi mängukeeldu kandvad Daniel Evuy ja Ats Sillaste ning vigastuse tõttu Martin Tšegodajev.

Kui Transi taktika ei erinenud mängust Kalju vastu, siis Kalev näitas täna midagi uudset - nimelt skeem 4-3-2-1, kus 2 ääreründajat (Karu ja Šišić) pidid tegutsema nii ründeliinis kui tegema päris palju kaitsetööd.

Mängu algus kulges väga aktiivses tempos, mõlemad tiimid tahtsid initsiatiivi enda kätte haarata. Trans ihaldas kiiret väravat ning Kalevi jaoks oli väga oluline viia mäng vastastiimi poolele üle.

Siiski esimene moment tuli Transi poolt - paremalt äärelt tulnud tsenderdust ei saanud Savitski kindlalt kätte ning Aleksandr Dubõkin jõudis mänguvahendini esimesena, kuid saatis selle pisut üle värava. Kalev minuti pärast vastas sellele nurgalöögiga, kuid Šišic ei leidnud tema kõrval olevat palli üles ja Transi kaitsjad klaarisid situatsiooni ära.

Väravad eimillestki

Järgmised kümme minutit kulgesed mõlema tiimi jaoks sisuliselt momentideta, mäng viibis peamiselt keskväljakul, kus mõlemad meeskonnad näitasid võitluskirge ja jõudu, kuid praktiliselt kõik söödud olid ebatäpsed.

Ka värav sündis suhteliselt ootamatult. Trahvikasti paremas nurgas Liivamägi ja Koca tõmbasid ohutus situatsioonis Dubõkini maha ning mängu peakohtunik määras penaltilöögi, mille realiseerimisega sai kannatanu ise hästi hakkama - 0:1.

Kuid Kalevil polnud vaja palju aega, et skoor viigistada - Transi kaitsjad suhtusid tööülesannetesse lohakalt ning Fatih Altundag sai palli enda kätte ning hea sööduga saatis Šišici üks-ühele olukorda, kes selle paremasse nurka veeretas. Bosnia ründaja esimene värav Eesti meistriliigas kirjutas tabloole seisuks 1:1.

Poolaja lõpuni platsil valitsesid võitlus ja vead, kumbki meeskond ei tahtnud pealtnäha väravat saada ning peamiselt kõik sündmused leidsid aset just keskväljal - nagu 34. minutil, kui Risto Kägo sai otse punase kaardi, kui läks jõhkralt võitlusse ning sõitis Iriele sisse. Kalev jäi vähemusse, kuid väga palju olukorda platsil see ei muutunud. Vaid Tomson mängis rohkem keskpoolkaitsjate tsoonis, ning ründeliinis panustas Kalev rohkem ääremängijate oskuste peale.

Esimese poolaja lõpus siiski oli Transil hea võimalus, kui Andrei Jõgi Kalevi kaitsjate lohakuse tõttu murdis vasakult läbi ja sooritas pealelöögi. Savitski tegi väga hea tõrje ja päästis Kalevi väravast.

Trans saab võidu kätte

Teine poolaeg algas nagu esimenegi - vaatamata vähemusele ei soovinud Kalev kaitsesse jääda ning alustas perioodi rünnakutega. Kuid nagu mänguski Infonetiga ei jätkunud tiimil emotsiooni või jõudu, et jätta Narva tiim kauemaks ajaks oma pressi alla. 5- minuti pärast haaras Trans juba mängu ohjad enda kätte ning võttis initsiatiivi üle.

Ei saa öelda, et Transil olnuks siiski palju momente. Mõnel korral viivitati viimase söödu või löögiga, mõnel korral aga tegutsesid väga vapralt eranditult kõik kalevlased platsil. Samas ka Bernhardti tehtud vahetused hoidsid võõrustajad heas kaitsetoonuses ning sellist ohtu, et tiimil saavad jõud otsa, ei olnud tekkinud.

Trans aga ei soovinud kahte punkti kaotada ja Kalevi poolel õnne otsides tekkis neil reaalne võimalus 65. minutil, kui 5 Narva mängijat tegid karusselli Kalevi karistusalas ja igaühel oli võimalus rünnakule punkt panna, kuid otsides veelgi paremat õnne jäi neil moment lõpuni viimata ja olukord lõppes väga ebatäpse löögiga.

Transi võiduvärav sai alguse samast kohast ja samast veast nagu Kalevi viigivärav - Stepanjani ja teiste kaitsjate lohakas mäng lasi vastastel palli kätte saada, sellega paar meetrit joosta ning Krõtšanovile sööta. Savitski küll püüdis kõigest väest oma tiimi kaotusest päästa, kuid piisavalt õnne tal polnud ning Krõtšanov saatis palli tühjaks jäetud väravasse.

Kuid Kalev ei andnud veel alla. Kogu tiim asus rünnakule ning õnnestus koguni neli nurgalööki järjest sooritada, mis olid päris ohtlikud ja sundisid Stanislav Pedõki oma oskusi näitama. Märkimist väärib ka see, et 90. minutil tuli viigiväravat lööma Kalevi väravavaht Daniil Savitski, kuid karistuslööki andnud Altundag valis paljudest lahendusvariantidest kõige halvema ning potensiaalne ohtlik rünnak jäigi Kalevi jaoks selles mängus viimseks šansiks.

30. mail kell 19.30 Kalevi Keskstaadion (Staadioni 8, Tallinn)

JK Tallinna Kalev - Narva JK Trans 1:2 (1:1)