Transi uued leegionärid andsid Paidele õppetunni (galerii!) (0)

Narva Transi uued leegionärid Ilja Ferapontov, Dmitri Kovb ja Deniss Poljakov särasid ning andsid võõrsil Paide Linnameeskonna noorele satsile õppetunni, vedades Transi 5:1 võiduni.

Kolmandal minutil oli Paide kiirele avaväravale väga lähedal, kui Randy Padari kauglöök lendas vastu latti.

Kümnendal minutil avas aga skoori Trans. Ferapontov murdis vasakult äärelt karistusalasse, kus Joosep Juha ta maha tõmbas. Kovb realiseeris penalti külmanärviliselt, saates pehme palli värava keskele. Sten-Marten Vahi hüppas äärde.

Teise värava lõi enda teenitud karistuslöögist Poljakov. Pärast seda kui Nikita Novopašin oli ta kollase kaardi hinnaga maha paisanud, saatis Poljakov palli väikese müüripõrkega alla nurka.

Vaid neli minutit hiljem teenis Novopašin teise kollase, mis tähendas kokku punast, kui ta veaga Ferapontovi purjetamisele lõpu tegi. Taaskord lõi Poljakov karistuslöögi alla nurka, seekord ilma rikošetita - 0:3.

Pikalt Paide arvulises vähemuses mängima ei pidanud, kuna kaks minutit pärast Novopašinit sai otse punase kaardi Vassili Pintšuk, kelle debüüt kujunes seega ülejäänud Transi leegionäridest nukramaks. Pintšuk läks Henri Hansonile kõrge tallaga sisse.

Paide teenis küll Transist rohkem nurgalööke ja neist mõned olid ka väga ohtlikud, kuid üldiselt näitasid narvalased esimesel poolajal teravamat mängu.

Vaheajal tegi Paide ära kaks vahetust ja oli teisel kolmveerandtunnil aktiivsem, aga Trans nõelas valusalt kontrarünnakutega.

Ioan Jakovlevi eeltöö ja tsenderduse järel koksas Kovb tagumise posti lähistelt neljanda palli Paide võrku. Legendaarse väravatähistuse (läks tribüünile endale aplodeerima) poolest tuntud Kovb tähistas sedapuhku oma tabamust tantsuliigutustega.

55. minutil lõi Paide auvärava. Michael Lilander, kes toimetas standardolukordi nii parema kui ka vasaku jalaga, saatis järjekordse karistuslöögi kasti ning vahetusmees Jasper Uwaegbulam lükkas palli alla nurka - 1:4.

Lõppseisu ja oma kübaratriki vormistas kontrarünnakul üks-ühele pääsenud Kovb, kes lõi taas tantsu lahti. Vjatšeslav Zahovaiko tegi seega Paide peatreenerina kurva debüüdi ja mõtlemisainet tal jätkub.

Mängu parim - Deniss Poljakov

Poljakov näitas, et Trans on leidnud endale uue karistuslöökide spetsialisti. Tema kaks trahvilööki, millest esimese ta ise teenis, neljaminutilise vahega otsustasid sisuliselt mängu ära.