Transil kodus Tulevikuga probleeme ei tekkinud (0)

Narva Trans hoidis Premium liiga 7. voorus koduväljakul Viljandi Tuleviku vastu mängu kindlalt enda kontrolli all ja võttis 2:0 võidu.

Ründepaari moodustanud Viktor Plotnikov ja Dmitri Barkov said mõlemad jala valgeks. Trans tõusis enne homset Tallinna Levadia ja Nõmme Kalju kohtumist liidritega võrdsete punktide peale.

Esimest korda käis pall Tuleviku võrgus pärast Svjatoslav Jakovlevi nurgalööki, mille Dante Leverock peaga edasi suunas ja Dmitri Prošin peaga väravasse lükkas. Värav aga ei lugenud, kuna Leverock oli viiekastis Karl-Romet Nõmmele väikese vea teinud.

Algul tundus Plotnikov liimist lahti olevat. Ta lõi kaks korda pallist mööda ja jättis realiseerimata ühe suurepärase võimaluse, kui Jakovlevi pika söödu järel üksinda kaitseliini seljataha pääses, ent ebatäpne oli.

Avapoolaja kõige viimases olukorras sai aga Trans oma tahtmise, kui just Plotnikov suunas Deniss Poljakovi nurgalöögi esiposti juurest efektselt tallaga väravasse. Kõik 11 platsil viibinud narvalaste mängijat tegid Artur Kotenko perelisa puhul selleteemalise ühise väravatähistuse.

Teist poolaega domineeris Trans veel kindlamalt kui esimest. 60. minutil andis Jakovlev paremalt äärelt tsenderduse ning Dmitri Barkov oli karistusalas täiesti vaba, võttis palli rinnaga omaks ja tulistas tugevasti posti kõrvale - 2:0.

Tulevik oli väravale kõige lähemal 20 minutit enne lõppu korneri järel, kui Janar Õunapi peapall latti tabas.

Üldiselt aga ei tundunud viljandlased isegi uskuvat, et võivad 0:2 kaotusseisust välja tulla, ja 80. minutil saadeti platsile meistriliiga debütant Lauri Elur. Paar minutit enne lõpuvilet pääses Transi meestest lähedalt peaga löögile Igor Ovsjannikov, kuid lõi mööda.

Mängu parim - Deniss Poljakov

Poljakov näitas, et on äsjasest haigusest taastunud, ja oli hästi pildis. Tema nurgalöögist avas Plotnikov skoori ning tema tsenderdusest tekkis Ovsjannikovil lõpus veel üks hea väravavõimalus.