Transi mannetu teine ring lõppes pettumust valmistava viigiga (0)

Paide viigivärava löönud Andre Järva. Foto: Liisi Troska

Kahe Premium liigas viimasel ajal väga ebastabiilset mängu näidanud meeskonna duellis tegid Narva Trans ja Paide Linnameeskond põneva 1:1 viigi.

Kui kahe meeskonna esimeses omavahelises mängus löödi koguni kuus väravat, siis ülimalt lahtiselt kulges ka kohtumine Narvas. Seda iseloomustab ilmekalt fakt, et kahe meeskonna peale kokku tuli esimese 45 minuti peale koguni 11 nurgalööki.

Oodatult oli initsiatiiv siiski võõrustajate käes, kelle ridades valmistasid eriti suuri probleeme vasakul äärel toimetanud Ioan Jakovlev ja Ilja Ferapontov. Esimene hea võimalus sündis üheksandal minutil, kui Deniss Poljakovi karistuslöögi järel suunas tagant postist Artjom Škinjov palli üle.

Jakovlevi kiirust said Paide mängijad esmakordselt tõeliselt tunda 13. minutil. Kiirrünnakul suutis Transi vasakäär Karofeldist end mööda triblada, kuid väga terava nurga alla jäädes ei suutnud ta palli raamidesse saata. Mõni minut hiljem oli Poljakov omakorda lähedal potentsiaalsele kuu ilusaimale väravale, kuid tema pommi tõrjus lati alt Karofeld. Jakovlevi spurt tõi 35. minutil kaasa veel ühe suurepärase võimaluse Transile. Nimelt jättis ta palli 20 meetri peale Georgi Tunjovile, kuid noormehe pommile sai Karofeld näpud vahele ning pall läks latti.

Jakovlevile sarnaselt pääses väljaku teises pooles kaitseliini seljataha Paide vasakäär Magnar Vainumäe. Kahest sooritusest üks läks üle jala, teist suutis segama tulla Bi Sehi Elysee Irie ning nõrk löök veeres Artur Kotenko sülle.

42. minutil tuli Karofeld Ilja Ferapontovile üks-üks olukorras edukalt vastu, kuid 44. minutil oli ka tema võimetu. Jakovlev tegi ääres Džumadilile ära ja vigastuspausilt naasnud Dmitri Kovb realiseeris kastis olukorra külmavereliselt - pikalt õhus olnud värav saigi tõsiasjaks.

Ka teine poolaeg sai tormilise alguse, kuid sedapuhku hoopis Kotenko värava all. Andre Järva sai karistusalas hea söödu, mängis Irie olukorrast välja ning lõi palli Transi värava tagumisse nurka, viigistades mänguseisu.

Poolajal kaks vahetust teinud Vjatšeslav Zahovaiko suutis mängu muudatuse tuua ning teine poolaeg kulges rohkem isegi Paide domineerimise all. Oma debüüdi uues koduklubis teinud noor nigeerlasest ründaja Samson Onomigho Iyede jättis kohe endast väga hea mulje ning mehe kiirusega olid Transi mängijad mitmel korral hädas. Üldiselt oli teine poolaeg siiski selgelt kinnisem ja väga häid võimalusi kolme punkti noppimiseks kummagil meeskonnal ei tekkinud.

18 mängitud vooru järel on teises ringis vaid kaks võitu saanud Trans viiendal kohal ja Paide kaheksandal. Kahte meeskonda lahutab teineteisest üheksa punkti.

Mängu parim - Magnus Karofeld

Kui esimese poolaja põhjal oleks mängu parima auhinda väärinud Ioan Jakovlev, siis teisel poolajal kadus Transi vasakäär täiesti ära. Karofeldi tõrjed esimesel poolajal hoidsid aga Paidet elus ning andsid üldse võimaluse viigipunkti jahtida.