Tugev algus tõi Kaljule Sillamäe vastu võidu (0)

Igor Subbotini söödust lõi Kalju avavärava. Foto: Gertrud Alatare

Nõmme Kalju alistas suurepärase alguse toel koduväljakul 3:1 Sillamäe Kalevi ning säilitas seega võimalused heitlemaks tiitli eest.

Nädala sees Infoneti vastu 2:0 eduseisu maha mänginud Kalju alustas ka täna tormiliselt. Juba kolmandal minutil lõi palli tsenderduse järel väravasse Robert Kirss, kui ta pani jala vahele Igor Subbotini löögile ning kodumeeskonna varajane eduseis oligi tõsiasi.

Ka teine värav ei lasknud end kaua oodata. 17. minutil tegi Karl Mööl hea eeltöö ning Kalju teine suvine täiendus Sander Puri saatis palli penaltipunktilt läbi rikošeti palli võrku.

25. minutil oli Robert Kirssil hiilgav võimalus teha seisuks 3:0, kuid tema lähilöögile jäi ette Sillamäe väravavaht Mihhail Starodubtsev. Kolm minutit hiljem sai hoopis Sillamäe kirja oma mängu esimese värava - Karl Mööli ebaõnnestunud klaarimise järel mängis Jevgeni Kabajev kastis üle Jorge Rodriguesi ning lükkas palli Vitali Telešist mööda.

Enne poolaja lõppu jättis veel ühe supervõimaluse kasutamata Robert Kirss. Kuigi Sillamäel õnnestus pausi järel korduvalt Kalju väravat ohustada, võttis kodumeeskond ise initsiatiivi endale tagasi ning halvimast päästis idavirumaalasi Starodubtsevi suurepärane mäng

Mängu saatuse otsustas taaskord jokker vahetuspingilt ehk Tarmo Neemelo. 60. minutil mängu sekkunud Eesti koondislane sai 72. minutil hea söödu Karl Möölilt ning veeretas seejärel palli rahulikult tagumisse nurka.

Mängu parim - Reginald

Kalju keskväljamootor paistis täna Sillamäe mängu lõhkumisega eriti hästi silma ning andis tugeva panuse ka ründemängu.