Tulevik kavatseb viimasel hetkel täieneda ja turvalises tsoonis püsida (6)

Foto: Brit Maria Tael

Viljandi Tulevik töötab selle nimel, et veel vahetult enne hooaja algust koosseisu täiendada. Kuna Viljandi linna parimad mängijad on juba niigi Tuleviku ridades, siis otsitakse variante mujalt mehi laenule võtta.

"Mingisugused nimed, keda on võib-olla võimalik siia tuua, on tekkinud, aga ühtegi nime hetkel välja öelda ei saa," lausus klubi president Raiko Mutle.

Aastalõputurniiril esindas Tulevikku Sillamäe Kalevist lahkunud poolkaitsja Deniss Vnukov, kuid teda polnud viljandlastel võimalik palgale võtta. "Me ei ole võimelised profilepingut pakkuma. Meie võimuses on pakkuda mängijatele varianti ennast kõrgliigas tõestada. Eelnevalt on meil võtta häid näiteid - nagu Herol [Riiberg] ja Vlasi [Sinjavski] -, kus mängija on tulnud, saanud võimaluse ennast siin tõestada ja läinud parema mängijana tagasi. Eks ole näha, kui palju on tippklubidel mängijaid, kes võiksid sellist võimalust vajada, ja kui hästi nad võiksid meile sobida. Varemgi on meie puhul need liikumised toimunud suhteliselt viimasel hetkel või isegi suvel. Praegu töö käib, sest teatud arvu mängijaid me endale juurde vajaksime," selgitas Mutle.

Kuigi profilepinguid ei sõlmita, siis sammhaaval Tulevik oma mängijate tingimusi parandab. "Otsime kõiki vahendeid nagu sõidukulude katmine, toitumine, jõusaalid ja varustus, et mängijate jaoks treenimist ja mängimist soodustada ning nende motivatsiooni hoida," rääkis president.

REKLAAM

Kõigi esindusmeeskonnas mängivate noortetreenerite (Sander Post, Gerdo Juhkam, Janar Õunap, Indrek Ilves) graafikud on sätitud sedasi, et nad saaksid täismahus treenida ja võistelda.

Mängijad teevad innukalt seda, mida räägitakse

Pärast eelmist hooaega pani Tuleviku senine peatreener Aivar Lillevere ameti maha. Uue hooaja ettevalmistust alustas meeskond 11. detsembril Sander Posti juhendamisel. "Kuna meil ei olnud kohe peatreeneri kohale asendust võtta ja asi venis, siis tuli leida klubi seest keegi, kes hooaja ettevalmistust alustaks, ning tol hetkel olin see mina. Meil oli ikkagi plaanis peatreener leida ja päris tõsiseks jutuajamiseks ei läinudki, et mina võiksin jääda juhendama," avaldas Post, kes on ise Tuleviku esindusmeeskonna mängija ning klubi spordidirektor ja noortetreener.

Pärast mitmete kandidaatidega vestlemist anti peatreeneritool Marko Kristalile. kes alustas tööd jaanuari esimesel nädalal. Uue lootsi sõnul on mängijad teda positiivselt üllatanud. "Mängijatel on tahtmist ja nad on innukad tegema seda, mida neile räägitakse. Kõik muidugi veel siiamaani päris perfektselt välja ei tule, aga sinnapoole liigume," rääkis Kristal, kes on varem peatreenerina Tallinna Levadia kahe Eesti meistritiitlini vedanud.

Foto: Liisi Troska

Tuleviku esindus- ja duubelmeeskond teevad trenni ühiselt. Nädalas toimub neli treeningut, pluss mäng. Kontrollkohtumisi alustas Tulevik võidu ja viigiga, aga sai seejärel neli järjestikku kaotust. Kolmes mängus on lastud endale lüüa vähemalt neli väravat.

"Resultaadid pole loomulikult päris sellised, nagu oleks oodanud, aga mängudes on olnud ka väga palju positiivset. Erinevatel põhjustel oleme pidanud mängima erinevates koosseisudes. Oleme natuke katsetanud. Igal treeningmängul on oma eesmärk ja suures plaanis on need eesmärgi täitnud," sõnas Kristal.

Posti hinnangul on esinetud kõikuvalt: "On olnud häid mänguperioode, kus võib kõigega rahul olla, ning on ka olnud täielikku jama ja rumalaid sisselastud väravaid."

Tulevik ise on löönud senistes kontrollkohtumistes kümme väravat, millest koguni seitse on sepistanud Indrek Ilves.

President väljakule minekut ei pelga

Tulevik on pärast eelmist hooaega jäänud ilma mitmetest mängijatest, aga praeguseks on kindel, et Slovakkia kõrgliigaklubis testimisel käinud esiväravavaht Karl-Romet Nõmm jääb.

Vigastuspausil viibib juba alates eelmise aasta septembrikuust poolkaitsja Karel Kübar, keda loodetakse treeningutele naasmas näha lähima paari kuu jooksul. Kaitseväes teenivad aega poolkaitsja Tanel Lang ja äärekaitsja Siim Saar. Kui Langil peaks keerulisem periood juba seljataga olema, siis Saar viibib pikemaajalisel teenistusel.

Millised on Tuleviku eesmärgid uueks hooajaks? "Sõnastaksime oma eesmärgid esialgu kahe hooaja lõikes. Eesmärk on Premium liigas stabiilselt mängida ja turvalises tsoonis olla - mitte välja kukkuda ega üleminekumängudele minna. Oleme praegu väga noore koosseisuga ja näeme võistkonnas pikaajalist projekti, tahame oma mootori korralikult käimas hoida," vastas Mutle.

33-aastane president ise, kes läinud sügisel Premium liiga väljakutele naasis, tänavu esialgu kõrgseltskonnas ei mängi. "Eks ma alustan duublis ja siis hooaja käigus saab näha. Hoian ennast jõudumööda ikka vormis ja teen trenni. Aga selles mahus tralli kaasa teha, nagu teeb esindus, ma ei saa, sest minu põlved ei peaks koormusele vastu. Selge see, et kui ma täismahus kaasa ei tee, siis on raske ennast väljakule paigutada. Aga nagu ma varemgi olen öelnud, siis annan endast alati nii selle klubi kui ka meeskonna nimel maksimumi, olgu see siis kontoris või väljakul. Kui on vaja, siis ma kindlasti väljakule minekut ei pelga."

Meistriliiga hooaja üldfavoriitideks nimetasid nii Mutle kui ka Kristal eelmise aasta esikolmikut (Tallinna Flora, Tallinna Levadia, Nõmme Kalju), tahtmata kolmest ühte välja tuua.

Tuleviku trumpideks nimetas Mutle ühtsust ja üksteisemõistmist. "Meeskonna tuumik on päris pikalt koos mänginud ja noored on väga hästi sulandunud. Eelmisel aastal näitasime, et vajaliku sisemise põlemise abil võime kõigilt punkte võtta."

Meeskonna staar - Sander Post

Eesti koondises ja välisklubides mänginud Sander Posti (33) tähtsust Tuleviku jaoks on raske ülehinnata. Kasuks tuleb ka tema võime mängida erinevatel positsioonidel.

"Eks tal on natuke vanust turjal, aga ta annab suhteliselt noorele meeskonnale kogemust juurde. Ta on eeskujuks oma käitumisega nii trennis kui ka väljaspool trenni ning on meie võtmemängija," kiitis Kristal pikakasvulist Posti, keda plaanib kasutada põhiliselt keskkaitses.

Mullu osales Post täpselt pooltes liigamängudes, aga plaanib tänavu rohkemat: "Eelmisel hooajal jäi seoses töökohustuste ja noortekoondisega tõesti mänge väheks. Aga sel aastal olen saanud hooaja ettevalmistuse päris korralikult kaasa teha ja üritan rohkem mängida."

Kellel silma peal hoida? Illimar Loigo

Poolkaitsja Illimar Loigo (19) mahtus eelmisel hooajal põhikoosseisu täpselt kolmandikus liigamängudest. Praegusel ettevalmistusperioodil on ta aga kaasa teinud kõik Tuleviku kuus kontrollmatši algusest lõpuni, olles nähtavasti võitnud uue peatreeneri usalduse.

Lisaks noorele vanusele peaks Loigo arengut soodustama ka tõsiasi, et ta pääses sellest aastast jalgpalliliidu stipendiumi peale.

Suurim küsimärk - kogenud täienduste puudumine

Kui varuväravavaht Marten Ritsoni naasmine välja arvata, ei ole Tulevikuga sel talvel liitunud endiselt veel mitte ühtegi mängijat, kuigi meeskond vajaks pikemat pinki ja rohkem kogemusi. Klubi suurima murekohana nimetasidki nii Mutle kui ka Post just komplekteeritust ja kogenematust.

"Mängijaid on küll piisavalt, aga osa nendest mängis eelmisel aastal duublis. Nad on tubli arengu edasi teinud ja on väga perspektiivikad, aga kui neid on koosseisus protsentuaalselt liiga palju, siis on raske. Oleks mõnes mõttes ebaaus neilt meeskonnas kandvat rolli oodata. Siin on mängijad, kes saavad Premium liigas väga kenasti hakkama, kuid neile oleks ikkagi kõrvale ka natuke kogenud mängijaid vaja," tunnistas Mutle.

Viljandi JK Tulevik
Peatreener: Marko Kristal
Abitreener: Kevin Paavo
Väravavahtide treener: Mati Jürisson
Kapten: pole veel otsustatud
EJL-i stipendiaadid: Karl-Romet Nõmm, Roger Teor, Lauri Elur, Illimar Loigo
Eelarve: 250 000 eurot (terve klubi peale)
Koduväljakud: Viljandi linnastaadion ja Viljandi kunstmuruväljak
Duubelvõistkond: Viljandi JK Tulevik II (Teise liiga lõuna/lääne tsoon)
Koduleht: jktulevik.ee
Esimene mäng: 27. veebruaril kell 19 vs. Paide Linnameeskond (Paide kunstmuruväljakul)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 3. märtsil kell 13 vs. Tallinna Flora (Viljandi kunstmuruväljakul)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Ergo Hünerson, Karl-Romet Nõmm, Marten Ritson.
Kaitsjad: Martin Allik, Gerdo Juhkam, Krister Kansi, Sander Post, Taavi Rattasep, Siim Saar, Gunnar-Laur Sindi, Janar Õunap.
Poolkaitsjad: Rasmus Alles, Lauri Elur, Arlet Hunt, Karel Kübar, Tanel Lang, Illimar Loigo, Raido Roman, Gustav-Hendrik Seeder, Roger Teor.
Ründajad: Indrek Ilves, Kristen Kähr, Rainer Peips, Rainer Rüütel.

Eeldatav algkoosseis:

Viljandi Tulevik - Premium liiga - Football tactics and formations

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Marten Ritson (väravavaht, SJK-st) taasliitus klubiga.

Välja:

Jarmo Ahjupera (ründaja) elab-töötab Tallinnas.
Oskar Berggren (kaitsja) õpib-töötab Tallinnas.
Kaarel Henn (kaitsja) võttis vaheperioodi.
Karl Ivar Maar (poolkaitsja) liitus Kuressaarega.
Herol Riiberg (poolkaitsja) laenuleping Florast lõppes.
Vlasi Sinjavski (poolkaitsja) laenuleping Kaljust lõppes.

Hooajaeelsed mängud:

05.01. Viljandi JK Tulevik - Pärnu JK Vaprus (PL)  2:1 (Ilves 2)
13.01. Maardu Linnameeskond (EL) - Viljandi JK Tulevik  2:2 (Ilves 2)
20.01. JK Narva Trans (PL) - Viljandi JK Tulevik  6:3 (Juhkam, Sindi, Ilves)
26.01. Viljandi JK Tulevik - FC Kuressaare (PL)  3:5 (Ilves 2, Juhkam)
03.02. JK Tallinna Kalev (PL) - Viljandi JK Tulevik  1:0
10.02. Riia FS (LAT) - Viljandi JK Tulevik  0:4
17.02. Tallinna FC Flora U21 (EL) - Viljandi JK Tulevik

Võit; viik; kaotus.
PL - Premium liiga; EL - Esiliiga; LAT - Läti kõrgliiga.

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (6)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

POOLFINALISTID SELGED
Luup peale | Rogic mängis Paide vastu ruletti ja võitis
NOORTEKOONDISE SUUR VÕIT
NAISTE BALTI LIIGA
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
7
7
0
0
22:1
21
2.
Tallinna FCI Levadia
7
7
0
0
25:5
21
3.
Paide Linnameeskond
7
4
1
2
8:3
13
4.
Nõmme Kalju FC
7
3
2
2
12:9
11
5.
JK Narva Trans
7
2
3
2
7:4
9
6.
FC Kuressaare
7
2
1
4
4:9
7
7.
Maardu Linnameeskond
7
1
2
4
3:23
5
8.
Tartu JK Tammeka
7
1
1
5
9:15
4
9.
Viljandi JK Tulevik
7
1
1
5
7:16
4
10.
JK Tallinna Kalev
7
1
1
5
5:17
4
SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
21
Tallinna FCI Levadia
21
Paide Linnameeskond
13
Nõmme Kalju FC
11
JK Narva Trans
9
FC Kuressaare
7
Maardu Linnameeskond
5
Tartu JK Tammeka
4
Viljandi JK Tulevik
4
JK Tallinna Kalev
4
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK