Tulevik lõpetas ülihilise väravaga kaotuste seeria (3)

Laupäeval karikast ja eurokohast ilma jäänud Tartu Tammeka pidi veel ühe mõru pilli alla neelama, kui lähikonkurent Viljandi Tuleviku vastu jäädi võidust ilma 91. minutil.

Hinda mängijaid!

Tulevik alustas kohtumist ülimalt aktiivselt. Esimene hea võimalus oli juba 25. sekundil Indrek Ilvesel, samuti oli väravale lähedal paar minutit hiljem Rainer Peips. Tammeka väravavaht Karl Johan Pechter oli mõlemal puhul siiski ülesannete kõrgusel.

Vaikselt tuli ka Tammeka mängu sisse, kuid järgneva pooltunni jooksul peale standardolukordade ja klaaritud tsenderduste kumbki meeskond midagi tekitada ei suutnud.

Standardolukorrast tuli 33. minutil ka avapoolaja parim võimalus. Kasim Talasbajevi karistuslöögi järel sooritatud löögiürituse tõrjus Jürgen Lorenz käega, kuid kasahhi enda sooritatud penalti tõrjus Pechter alumisest nurgast.

Seitse minutit hiljem jõudis esimese tõelise võimaluseni ka Tammeka, aga Rasmus Tauts saatis 12 meetri pealt täiesti vaba olnuna palli kõrgelt üle värava. Poolaja viimasel minutil pääses Viljandi üliohtlikult kiirrünnakusse, mille lõpetas Andre Paju suurepärane kaitsetöö väravajoone lähistel.

Teisele poolajale tuli Tammeka hoopis teravamalt peale ja see tõi neile kiiresti ka edu. Eikusagilt maandus pall Rasmus Tautsi jalal ning noor ääreründaja saatis penaltipunkti lähistelt palli alumisse nurka.

Tammeka hoidis ka järgmised 35-40 minutit initsiatiivi ning samuti suudeti Viljandi ründemäng vaiksena hoida. Tammeka poolt jõudsid heade võimalusteni Silver Grauberg, Marek Tšernjavski ja Kaarel Kiidron, kuid kõigi üritused läksid raamidest mööda.

Tõelise šoki osaliseks said külalised aga esimesel lisaminutil. Karel Kübara kauglöök võttis karistusalas Tammeka kaitsjast rikošeti ning Pechter lasi pallil enda külje alt väravasse veereda.

Mäng ei olnud sellega kaugeltki veel läbi. Järgmisest rünnakust tabas Tammeka veel kauglöögist latti ning mängu päris viimase olukorrana püüdis Pechter Sander Posti ohtliku pealöögi.

Tuleviku jaoks lõppes sellega nii viiemänguline kaotuste seeria kui ka sama pikk väravapõud. Kurb seeria on käsil Tammeka jaoks, kes pole võitu suutnud noppida juba üheksas järjestikuses mängus. Kahte meeskonda lahutab tabelis viis punkti.

Mängu parim - Sander Post

Kogenud keskkaitsja hoidis alumise poolkaitsjana mängides taga ilusti asjad korras ning näitas ka rünnakul korduvalt ohtu üles.