Tulevik purustas üheksamehelise Transi (galerii!) (2)

Eilse tugeva lumesaju tõttu tänaseks lükatud kohtumises alistas Viljandi Tulevik teise poolaja väravatest kerges lumesajus 4:1 üheksakesi lõpetanud Narva Transi.

Premium liiga 34. vooru kohtumine algas Tuleviku vabatahtlike toel lumest puhtaks roogitud väljakul korraliku pusimisega. Trans harjus aga oludega paremini ja just nemad osutasid väravale enam ohtu. Esmalt saatis Irie palli pealöögi järel väga napilt posti kõrvalt mööda. Seejärel klaaris Tulevik enne väravajoont Dante Leverocki soorituse.

Teisel pool väljakut veeretas Rainer Peips palli tagapostist mööda; Heroli löök oli Transi kiipri Betim Halimi käe alt juba väravasse veeremas, ent väravavaht heastas oma apsu, püüdes joonelt palli kinni.

Pooltunni täitumise järel kukutas Indrek Ilves karistusalas Viktor Plotnikovi, ent ise penaltit lööma asunud Plotnikov saatis palli latti. Kasutamata võimaluse järel läks idavirulaste seis veelgi hapumaks, kui Aleksandr Zakarljuka 39. minutil tarbetult keskväljal Herolile vea tegi ja oma teise kollase kaardi saatel varakult pesema sai minna.

Kohe teise poolaja alguses jättis Arber Basha mõnelt meetrilt võrku lükkamata Vadim Mihhailovi söödu. Kõik need raisatud olukorrad maksid Transile valusalt kätte 61. minutil, kui Herol Peipsi söödu järel Leverocki ja Maksim Tšerezovi vahelt kasti puges ja palli vasaku jalaga värava paremasse nurka lõi - 1:0.

73. minutil tegi peakohtunik Siim Rinken mängu saatuse määranud otsuse, kui fikseeris Heroli karistuslöögi järel müüris seisnud Iriele käega mängu. Kuivõrd löök oli suundumas väravale, tähendas see Iriele kollast kaarti, mis oli temalegi teine - kokku punane ja Trans jäi üheksakesi.

Kahemehelises vähemuses mängides muutus Transi jaoks ründamine üha keerulisemaks ja kuigi Andreas Kallaste pidi Mihhailovi ühe löögi supertõrjega ära võtma, kaldus matši lõpp Tulevikule. 82. minutil lõi Kristjan Kask Heroli nurgalöögist peaga 2:0, 87. minutil Peips Kase söödust ja väravavahist mööda mängides 3:0 ning 89. minutil Herol Roger Teori söödust viielt meetrilt kerge suunamisega 4:0.

Trans võtiles lootusetus olukorras lõpuni ning esimesel üleminutil lõi Mihhailov rünnakule läinud keskkaitsja Leverocki söödu järel Transi auvärava. Seega pidi Trans juba teist vooru järjest vastu võtma kaotuse, Tulevik kerkis 4:1 võiduga aga taas seitsmendale kohale Tallinna Kalevi ette.

Mängu parim - Herol

Siin pole küsimust ka. Herol tegi kõik selle, mis määras mängu lõpptulemuse. Lõi kaks väravat, andis ühe resultatiivse söödu ja teenis Transile kaks punast kaarti. Suurepärane ja võimas etteaste.

28. oktoobril kell 13 Viljandi linnastaadionil

Viljandi JK Tulevik - JK Narva Trans 4:1 (0:0)
61., 89. Herol Riiberg, 82. Kristjan Kask, 87. Rainer Peips - 90+1. Vadim Mihhailov

Väravasöödud: 61. Rainer Peips, 82. Herol Riiberg, 87. Kristjan Kask, 89. Roger Teor - 90+1. Dante Leverock