Türgi jalgpall ehk kuidas pakasega vutti mängida (27)

Suurem osa ajast möödus küljejoone taga. Foto on udune nagu asjaosaliste mälestusedki. Foto: Maire PõderSoccernet.ee "roosade reedete" sektsioon läheb liigahooaja lähenedes taas puhkusele ning sarnaselt eelmisele aastale korraldasime ka seekord lõppakordiks ühe lõbusa eksperimendi.

Kui aasta eest valisime välja parima jalgpalliõlu, siis nüüd lisasime vürtsi veelgi juurde, korraldades ekstreemsetes oludes türgi jalgpalli matši.

Mis on türgi jalgpall? Jalgpall koos väikese napsivõtmisega, kus väike tervisepits tuleb sisse võtta nii iga kindla ajaperioodi kui ka värava järel. Kuna FIFA pole meie teada seda mängu veel oma tiiva alla võtnud ja ametlikud reeglid puuduvad, siis lepitakse täpsemad tingimused tavaliselt enne kohtumist isekeskis kokku.

Kuus kraadi külma

Täpselt nädal aega tagasi kell 20:30 õhtul kogunes väike grupp jalgpallihulle Kalevi kunstmuruväljakule eksperimendist osa saama. Rahule tuli jääda ka kümnepealise seltskonnaga, sest eikuskilt välja ilmunud kuus külmakraadi ja kõle tuul olid nii mõnegi nõrgema huvilise koju Dr. House'i vaatama jätnud. Kui esimese hooga võib jalgpall koos viinaga veidi kentsakas idee tunduda, siis sellises pakases oli see rohkem kui sobilik.

REKLAAM

Ühe võistkonna moodustasid neljandas liigas FC Soccerneti rivistuses pallivad täkud Scooter, ek ja Evu, teisel pool seisime Soccernet.ee portaali au eest mina (mazz) ja wiiner koos appi tulnud Qwertycosega. Väravaid kaitsesid FCS-i mängijad taku* ja rparss. Platsi kõrval kaasa elanud Maire ja Diana olid hiljem abiks mälupildi kokkupanekul.

Väike tervitusnaps hinge alla ning kõik jooksid entusiastlikult väljakule. Esimese hooga sai tehtud sellised reeglid, et iga värava järel pidi lööjameeskond uue topsi tühjendama ning samuti teevad mõlemad meeskonnad ühe ringi pärast igat viit minutit.

Värav! Veel üks. Ja veel...

Soccernet paneb palli mängu... paar söötu keskväljal... wiiner lööb kaugelt peale... VÄRAV! Tagasi küljejoone taha, topsid täis ja toost: "Elagu Soccernet!" Entusiasm oli aga kiire kaduma, sest ikka ja jälle tuli pooleminutilise mängu järel paar minutit väljaku kõrval veeta. Pealegi tundusid kõik pallid ühte puuri lendavat ja nii otsustasime juba pärast teist väravat, et edaspidi joovad värava korral mõlemad meeskonnad.

Elu sellest lihtsamaks ei muutunud ning FC Soccerneti väravat kaitsnud taku* imes jätkuvalt pea iga palli sisse. Esialgse plaani kohaselt puurivahid viina võtma ei pidanud, aga ühel hetkel sai meil mõõt täis ja väravavahid pidid mõned ringid kahekesi topse tühjendama.

Meie võistkonna liikmetest ei olnud keegi ligi pool aastat palli puutunud ja ometi olime me FC Soccerneti mängijaid lausa purustamas. Ilmselt seetõttu, et väljaku kohal hõljus eelmisel aastal Meistriliigas sündinud suurüllatuse aura - Tallinna Kalev alistas mäletatavasti samal platsil FC Levadia. Või siis olime me lihtsalt vastastest vähem purjus.

Naer ja gravitatsioon

Kõige rohkem väravaid lõi wiiner, Qwertycos toetas teda paari ilusa tabamusega. Mina oskasin kõige lihtsamatelt positsioonidelt mööda lüüa, aga ausalt öeldes ei muserdanud see sugugi, sest joogiringe oli niigi natuke liiga tihti ja pakane tekitas soovi rohkem ringi joosta. "Kõiki reegleid võime muuta - meie mäng ja ise teame, mis teeme," karjus wiiner audist edasi mängides, "ainult mitte joomise reegleid."

FC Soccerneti väravate eest hoolitses enamasti Evu, samas kui kohtumise ilusaima kolli (mida ma paraku enam meenutada ei suuda) autoriks oli ek. Kõige naljakama mängija aunimetus läheb aga Scooterile, kes oli tõele au andes juba mängule saabudes omajagu konditsioonis. Iga ebaõnnestunud pealelöögi järel laskus ta oma oranžide kedridega väljakule põlvili ja naeris hüsteeriliselt.

Jalgpalli mängimisest kokkuvõttes suuremat välja ei tulnud, sest alguses lõppes pea iga rünnak värava ja joogiringiga ning lõpuks hakkas gravitatsioon juba tõsiselt mängimist segama. Iga viies jooksusamm kippus sõlme minema, aga nalja sai see-eest rohkem ja ühtäkki polnud platsil püherdades enam nii külm ka.

Viimase väravani...

Millalgi selgus, et skoori ei mäletanud enam keegi ja nii otsustasime mängida viimase kolme väravani. Jõuvahekorrad olid muutunud ja FC Soccernet osutus paremaks 3:2. Seejärel otsustasime teha veelkord kolme väravani, aga palli tabamine ei olnud enam nii lihtne kui alguses ja kui valvelaua-tädi meid ära kutsuma tuli, püsis seis endiselt 0:0.

"Järgmise väravani," hõikasime talle vastu ja jätkasime tulutult võitja selgitamist. "Viimase väravani," vastasime mitu minutit hiljem teisele kutsele. Aga väravani me ei jõudnudki ja valvelaua-tädi häälepaelte kuludes otsustasime sõbraliku viigiga leppida. Neljanda pudeli tühjendamine jätkus juba riietusruumis.

Laupäeva hommikut ei taha keegi eriti meenutada, aga positiivsed mälestused reede õhtust kaalusid selle üle. Roosad reeded ütlevad teile siinkohal nägemist ja kohtumiseni taas detsembris. Meenutuseks varasemad selle hooaja artiklid:

Kommentaarid

pahkmarg   •  
(.***)
Kas soccernet on testi nii lbuks linud? Adminnid olge nd ikka mistlikud! Vi kasvab asi teil le pea?
chumbawamba   •  
(.***)
pahkmarg......................lallalalllalalalalaaaa, miks ei ime munnii
saaa

pahkmarg   •  
(.***)
Mina vin seda vtta nii vi naa, aga kui avalikke artikleid kirjutad, siis peaks natuke paremini piire tunnetama.
Raivo19 to pahkmarg   •  
(.***)
Keegi pole ju vitnudki,et see on Soccerneti eesmrk?!Lihtsalt ks "roosa" lugu-vta seda asja niimoodi.
anonymous   •  
(.***)
Te rgite siin, et alaealised loevad, halb eeskuju jne. See on muidugi kige "suuremaks" mjutajaks. Tnapeva tatid alustavad ise omal kel joomist juba 11-12 aastaselt. Mina arvan kll, et selle artikli prast ei hakka nd mingi alaealine jooma.

Muidu lbus artikkel vahelduseks(Y)

PS. Need, kes siin rgivad, et mttetu artikkel jne, siis tekib ksimus, miks Te selle lbi ldse lugesite?
manpe   •  
(.***)
norm ... proovin ka jrgi :)
pahkmarg   •  
(.***)
Nagu nha vib. Artikkel mjub, aga kas see peaks olema soccerneti eesmrk? (Vt. Raivo19)
Raivo19   •  
(.***)
Jumala mnus ritus.Ja igati lahe,et seda veel kajastate.Omal ajal oleme analoogset suusatamisega proovinud(pudel lut ja 500m.suuska),ja nii 5 km.Kossumehed on jooksuga nii teinud ja kergejustiklased igast takistus-ja teatevistlusi.4 pdl. viina pole ka mingi hiidkogus 8 peale.Jrgmine kord viks juba suurema kambaga teha.Hdaldajad-virisejad,minge nutke patja,lbus ritus ju,ei midagi kriminaalset.Kel mistus peas ja sda ning tervis korras,vivad kll nii vaheldust luua hallile stressile.
Evu   •  
(.***)
rge huiake, las ta olla. midagi uut ka igapevasesse sitta a'la "ronaltsi tulistati laserkiirega" vi "ronaldo on paks" vi ma ei tea mis iganes.
ei old jah   •  
(.***)
niisama ldistan, kuigi artiklist enam vhem seda vis vlja lugeda, mingis mttes muidugi mttetu virin,samas teine temaatiline leheklg peale jalka on rpileheklg ehh.ee, ma niteks ei kujutaks ette et seal ilmuks suurelt lugu jux, tsekka ja jnx jid korteris viina ja rppisid ksteisele you,you, aga jah mis ma ikka virisen thja
Evu   •  
(.***)
olid sa kohal, et vtad siin sna, et 8 jorssi tis olid?
mnjaa   •  
(.***)
hestkljest jah kes ei taha see ei loe, samas et 8 lambijorssi tispeaga jalkat mngisid ei ole testi ikka mingi jutt mida teistele lugeda panna, vta vi jta!
pahkmarg   •  
(.***)
Tegelikult oleks nd kige igem see artikkel siit ra koristada. Soccernet pole enam ammu lihtsalt niisama vikese seltskonna foorum, kus vib kike kirjutada. Pealegi loeb siinseid artikleid vga palju alaealiseid. See kas sina mazz pead alkoholi teemat tabuks vi mitte, ei puutu asjasse. Olge ikka mistlikud! Tunnistage viga ja parandage see.
minaise   •  
(.***)
kus on alles (vlts)moraalijngreid vlja karanud.
tav7   •  
(.***)
testi "kvad" mehed olete............ Noortele pris hea eeskuju!!!!? Tee, mis tahad aga ra kirjuta sellest sellises kohas. Teie kohta on aint kaks sna: MTTETUD MEHED .
mazz   •  
(.***)
Tnan, olen meelitatud. Kus mnel inimesel on ikka mlu, et kik vhegi alkoholiga seotud artiklid letile laduda ja rkida, kuidas me kogu aeg joomist propageerime. Olgugi et tegelikult on selliseid artikleid ilmunud liharva ja mitte kunagi ei ole joomine esimesel kohal.

Meelelahutuslikel ritustel on alkohol teinekord lahutamatuks osaks ning ma ei ne phjust, miks peaks nende kajastamisel osa vlja likama. Me ei ole kuskil alkoholi propageerinud, aga samamoodi ei ole me seda tabuteemaks pidanud. Ega pea ka edaspidi.
Ramses Kolmas   •  
(.***)
tubli poiss, mazz, peaaegu sama hea jutt, kui te soomes kisite ja jite ja kusesite kuskile autode peale! 5+
Kasper   •  
(.***)
Ah rahuege maha! Kui teile ei meeldi, et Soccernetis kohati sellised artiklid ilmuvad, siis rge lugege neid! Keegi ju ei ksi teil kia Soccernetis. Ja alkoholi ju ei ole promotud. Vtke natukene rahulikumalt. Esikohal on siiski jalgpall!
Arvo U.   •  
(.***)
elx   •  
(.***)
-Antz- antud artikkel on juba eelmisest aastast olemas - loe parima jalgpallille valimsiest;)
pahkmarg   •  
(.***)
Ma ei saa ka aru, miks sellist artiklit vaja oli. Jalgpallifnnidel on nagunii tnu "Jalgpallihaiglale" parmottide kuulsus.
-Antz-   •  
(.***)
Teliselt hea reklaam ja eeskuju noortele!
Jrgmised kirjatkid viks pajatada ndalavahetusel sbra juures (vanemad on ju maal vi Zansibaril) jalgpalli vaadates mllu tmbamisest!
Sport ja alkohol kivad igal juhul ksikes!!
Evu   •  
(.***)
That's the shit, loomulikult hoolitsesin mina vravate eest!
er1k   •  
(.***)
Maailma parim jalgpalliportaal!
Francesco   •  
(81.94.238.***)
This could not posbisly have been more helpful!
Nicoly   •  
(188.143.232.***)
Finding this post has aneserwd my prayers
Tats   •  
(188.153.217.***)
Glad I've finally found sonithemg I agree with!

Sisene
TASKUHÄÄLINGU VÄRSKE OSA
Pikk ette (ja ise järele) | Kalju ja Flora mängisidki nagu meeskonnad, kel tabelis nüüd 25 punkti vahet
EESTLASED VÕÕRSIL
PÕHJALIK JUTUAJAMINE
Koroona lennutas Reiteli värvikast Aafrikast Tulevikku – miljonärist suurinvestori puudumisel mängijate usuga kõrgemale
Nädala tipud: nulliring, kirvehind ja särgivahetaja
SILM PEALE!
Vladislav Kreida: üks hea hooaeg ei näita midagi. 10 head hooaega järjest - vot see on tase!
SOCCERNET TV
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
27
24
2
1
67:16
74
2.
Paide Linnameeskond
28
20
1
7
72:32
61
3.
Tallinna FCI Levadia
27
16
6
5
64:35
54
4.
Nõmme Kalju FC
28
14
7
7
48:22
49
5.
Tartu JK Tammeka
28
8
8
12
33:44
32
6.
Viljandi JK Tulevik
28
9
4
15
30:46
31
7.
Tallinna JK Legion
28
7
7
14
23:42
28
8.
JK Narva Trans
28
6
6
16
29:45
24
9.
FC Kuressaare
28
4
8
16
26:62
20
10.
JK Tallinna Kalev
28
5
3
20
18:66
18
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • T, 18.00 Legion - Kuressaare (Premium liiga)
  • K, 18.00 Vaprus - United (Esiliiga)
  • R, 18.00 Eesti - Türgi (naiste A-koondis)
  • L, 13.00 Kalev - Kuressaare (Premium liiga)
  • P, 13.00 Paide - Flora (Premium liiga)
  • P 18.00 Maardu - Vaprus (Esiliiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
74
Paide Linnameeskond
61
Tallinna FCI Levadia
54
Nõmme Kalju FC
49
Tartu JK Tammeka
32
Viljandi JK Tulevik
31
Tallinna JK Legion
28
JK Narva Trans
24
FC Kuressaare
20
JK Tallinna Kalev
18
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK