U-21 koondis tegi Bernhardtile väärika lahkumiskingi (10)

Foto: Märt Vassiljev (arhiiv)Frank Bernhardti viimases mängus Eesti koondise eesotsas muudeti kaotusseis viimaste minutitega 2:1 võiduks. "Nagu Hollywoodi õnnelik lõpp," muigas sakslasest peatreener.

Tegemist oli U-21 koondiste Balti turniiri pronksimänguga, sest poolfinaalis jäid eestlased 1:1 viigi järel Soomele penaltiseerias alla. Käest oli libisemas ka pronks, kuna Läti vastu oldi pikalt 0:1 kaotusseisus.

Viis minutit enne lõppu viigistas aga Reio Laabus seisu ning üleminutitel tõi sama mees uskumatu kauglöögiga tabloole võidunumbrid. Kõigepealt saatis ta karistusala seest täpse palli tagumise posti kõrvale, seejärel tulistas umbes 20 meetri pealt sellise puraka ristnurka, et sajapealine publikuhulk kõlas hetkeks vähemalt viis korda suuremana.

Teise poolaja keskel vahetusest sekkunud Tallinna Flora poolkaitsja sõnul ei ole tal päris nii head lööki varem välja tulnudki. "Pall jäi hästi ette, tuli poolpõrkega ja sai hea tabamuse. Vahel tuleb selliseid," kommenteeris päevakangelane. "Üldiselt olen kaitsev poolik ja väga ettepoole ei satu, aga kui siin oli vaja eespool olla, siis olin õnneks õiges kohas."

Lõpueelne surve tõi tulemuse

Esimesel poolajal olid lõunanaabrid aktiivsemad, aga mäng väga võimalustevaene. Alles päris poolaja lõpus pääsesid lätlased juhtima, kui Aleksandr Kulinitš kukutas trahvikastis vastase ja Deniss Rakels ei jätnud penaltipunktilt Marko Meeritsale võimalust.

Poolajal tegi Bernhardt kolm vahetust ja Eesti mäng muutus oluliselt ründavamaks. Esialgu jõudsid väravale lähemale ikkagi lätlased, kuid Marko Meerits tegi mitu väga head tõrjet ja hoidis kodumeeskonna lootusi elus. Tasapisi vajus mäng vastaste väljakupoolele ning eestlastel hakkas tekkima ka võimalusi.

Henri Anieri hea läbimurde suutis vastaste väravavaht veel tõrjuda, samuti lükkas ta Kulinitši kauglöögi sõrmeotstega latti. Väravad lasid end oodata, aga ei jäänud siiski tulemata, sest alles 67. minutil sekkunud Laabuse šõu päästis Eestile võidu ja sellega kaasnenud Balti turniiri kolmanda koha karika.

Viimane mäng paljude jaoks

"Oli vaja olla kontrolliv, lükata söötu ja jõuda alla pallile järgi. Kuna olime kaotusseisus, siis pidime natuke rohkem ründama," kirjeldas Laabus vahetuse eel talle antud ülesandeid. Bernhardti lahkumise kõrval tähistas see kohtumine ka paljudele mängijatele, sealhulgas Laabusele, viimast kohtumist noortekoondises: "Tahtsime kindlasti hästi lõpetada ja õnneks tuli välja."

Väravasuul hea mängu teinud Marko Meerits kuulub nende hulka, kes võivad vanuse poolest mängida veel ka järgmises U-21 koondises. "Tegin oma töö ära, mis tegema pidin. Kõige tähtsam on see, et meeskond võitis - tulime raskest seisust välja ja näitasime sisu," rahuldus ta tänase mänguga ning kiitis Bernhardti tehtud töö eest: "Frank tegi siin kindlasti väga tublit tööd, lõi noortele uued liigad ja andis oma viie-kuue aastaga palju juurde."

Bernhardt ise oli sellise lõpplahenduse järel samuti silmnähtavalt õnnelik: "Teadsime vastase stiili ja tugevusi. Algus ei olnud kuigi hea, aga lõpuks muutusime agressiivsemaks ja saime mängu paremini kontrolli alla. Ma ei olnud rahul liigsete pikkade pallidega, aga poolajal rääkisime sellest ja teisel poolajal juba domineerisime mängu ja hoidsime neid surve all. Kena, et see tõi lõpuks ka väravad."