U-21 maksis San Marinole raskustega kätte (7)

Mattias Käit lõpetas Serravalle põua. Foto: Imre PühvelSuvel kodus San Marino eakaaslastega viigistanud Eesti U-21 koondis võttis võõralt väljakult kaasa närvesööva võidu.

Haapsalus tehtud 0:0 viigi järel võis karta hullemat - lahkus ju Eesti rahvuskoondis täpselt aasta tagasi Serravallest samuti väravateta pettumusega - kuid eestlaste õnneks pääseti seekord häbist.

Koondise pesamuna Mattias Käit viis sinisärgid Pavel Marini tsenderduse järel 26. minutil ette, kuid möödus vaid kaks minutit, kui tänavu Eesti meistriks kroonitud German Šlein läbipääsenud vastase maha tõmbas ja duši alla saadeti.

Hoolimata vähemuses mängimisest eduseis püsis ja teise poolaja alguses õnnestus seda hoopis kasvatada, kui Hindrek Ojamaa hea läbisööduga vabastati ja madal pall keskele leidis tee väravasse Davide Cesarini jalast.

Turvaline edu kestis vaid kaks minutit, sest Cesarini lõi 50. minutil ka õigesse võrku ja San Marino mehed jätkasid Kristjan Tamme värava survestamist, kuid viigiväravat neil leida ei õnnestunud. Mäng lõpetati sootuks kümme kümne vastu, sest 87. minutil eemaldati mängija ka võõrustajate rivistusest.

San Marino U-21 - Eesti U-21 1:2 (0:1)
50. Davide Cesarini - 26. Mattias Käit, 48. ov. Davide Cesarini

Hoiatused: 74, 87. Juri Biordi, 76. Fabio Tomassini - 22. Hindrek Ojamaa, 77. Gerdo Juhkam
Eemaldamised: 87. Juri Biordi - 28. German Šlein
Peakohtunik: Sven Bindels
Abikohtunikud: Joaquim Da Silva , Daniel Da Costa
Neljas kohtunik: Frank Bourgnon (kõik Luksemburg)

San Marino: Elia Benedettini, Gian Luca Proli, Manuel Battistini, Juri Biordi, Davide Cesarini, Andrea Grandoni, Tommaso Zafferani (59. Ceccaroli), Luca Censoni, Massimo Muraccini, Alessandro Golinucci (90. D'Addario), Fabio Tomassini.
Varus: Andrea Manzaroli, Thomas Raschi, Alessandro D'Addario, Lorenzo Francini, Andrea Zavoli, Luca Ceccaroli, Pietro Zanotti,

Eesti: Kristjan Tamme, Hindrek Ojamaa, Gerdo Juhkam, Kevin Aloe, German Šlein, Mattias Käit, Pavel Marin (83. Peetson), Jan Kokla (65. Paju), Joseph Saliste (70. Järva), Kevin Rääbis, Robert Kirss.
Varus: Magnus Karofeld, Andre Paju, Joosep Juha, Vladimir Avilov, Rasmus Peetson, Kevin Kauber, Andre Järva.