U17 neiud said Hispaanias karmi kaotuse (parandatud!) (2)

Eesti U17 koondis. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Koduseks EM-finaalturniiriks valmistuv Eesti neidude U17 koondis pidas maavõistluse tugeva Hispaaniaga, kellele vannuti Madridis alla 0:12.

Parandatud kell 21.20: kui algse protokolli järgi tegi Eesti koondis juba 18. minutil kolmikvahetuse, siis tegelikult tehti need vahetused teise poolaja 18. minutil.

Hispaania näol on tegemist Euroopa omavanuseliste tippkoondisega, kes jäi EM-finaalturniiril tiitlist ilma alles penaltiseeria järjel. Tasemevahe oli seega eeldatav, kuid kindlasti ei olnud plaanipärane see, et eestlannad juba 24. minutiks 0:5 taha jäid. Avapoolaja teisel poolel õnnestus väravasajule piir panna, kuid teisel poolajal hakkas terve koosseisu välja vahetanud Hispaania uuesti vahet käristama.

"Vastu vaatas pilt, et täna olid vastased meist igas elemendis üle," nentis Ševoldajeva jalgpall.ee-le antud kommentaaris. "Ilmselt ei olnud me veel valmis murul mängima ja hispaanlased on praegu oma hooaja keskel paremas füüsilises vormis kui meie. Jäime otsustavates kahevõistlustes kaotajaks ning olime vastastest sammu võrra maas."

"Olime valmis, et meid võib ees oodata väga raske mäng. Võib-olla pidime aasta alguse raske õppetunni saama, et oleksime valmis mais toimuvaks finaalturniiriks. Möödunud aasta veebruaris mängisime kaks kohtumist Itaaliaga, mis mõlemad lõppesid kaotusega. See äratas meid üles ja märtsis võitime Bulgaariat ja Gruusiat, säilitades koha A-divisjonis. Saime tänasest kohtumisest Hispaaniaga kinnitust, mida peame nii individuaalselt kui ka koondisega parandama. Tase, mida suutsime eelmisel aastal näidata, nõuab veel ülesehitamist," rääkis Ševoldajeva.

Neidude U17 EM-finaalturniir toimub Eestis 14.–26. mail.

Protokoll (EJL-i kodulehelt):

8. veebruaril kell 12 Ciudad del Futbol de Las Rozas, Madridis

Hispaania U17 - Eesti U17  12:0 (5:0)
8. Paula Comendador, 14., 24. Cristina Redondo, 17. Vicky Lopez, 19. Ainhoa Alguacil, 50., 80. Amaya Garcia, 63., 75. Marisa Garcia, 64. pen. Natalia Escot, 77. Noa Ortega, 86. Alba Cerrato

Hoiatused: -
Peakohtunik: Patricia Gomez
Abikohtunikud: Marta Masso, Francesco Dominho (kõik Hispaania)

Hispaania 1. poolajal: Alazne Estensoro, Aicha Camara, Nuria Escoms, Daniela Martinez, Noemi Zetarano, Daniela Arques, Vicky Lopez, Ainhoa Alguacil, Cecia Segura, Paula Comendador, Cristina Redondo.
Hispaania 2. poolajal: Alba Cerrato, Amaya Garcia, Laia Lopez, Marisa Garcia, Elena Vazquez, Natalia Escot, Ainhoa Gomez, Noa Ortega, Lorena Cubo, Emma Galvez, Cristiana Libban.
Varus: Andrea Alonso, Claudia de la Cuerda.

Eesti: Liisa Liimets (46. Katarina Elisabeth Käpa), Minna-Brit Jõelaid (77. Aliset Esna), Anna Mariin Juksar, Viktoria Toding, Anni Iiris Ilisson, Elisabeth Õispuu (29. Mirtel Kalamees), Mia-Lisette Sarapik (77. Diana Salamatova), Karola Purgats (63. Pilleriin Pohlak), Aleksandra Orlova (63. Kätrin Välba), Jane Mirjam (63. Dajana Smirnova), Vanessa Grutop.
Varus: Katarina Elisabeth Käpa, Aliset Esna, Kätrin Välba, Mirtel Kalamees, Pilleriin Pohlak, Dajana Smirnova, Diana Salamatova.