U19 koondisel ei õnnestunud prantslaste vähemust ära kasutada (Õunapuu lahkus kanderaamil) (0)

U19 koondis alustas EM-valikturniiri kaotusega. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Eesti U19 noormehed alustasid Prantsusmaal toimuvat EM-valikturniiri 0:2 kaotusega võõrustaja koondise vastu. Mullu alistus toona U18 vanuseklassi kuuluv Eesti samale vastasele 0:3.

Sinistes särkides mänginud prantslaste juhtvärav sündis 22. minutil, kui vasakult äärelt tulnud tsenderdusest läks löögile Desire Doue ning esimese ürituse Daniil Pareiko tõrjus, kuid tagasipõrganud palli koksas Doue võrku. Doue näol on tegu poolkaitsjaga, kes on tänavu mänginud 12 kohtumist Rennesi särgis Prantsusmaa kõrgliigas.

Joel Indermitte hoolealused ei lasknud end kaotusseisust mõjutada ning viigiväravat otsiti aktiivselt. 29. minutil Tristan Pajolt hea läbisöödu saanud Egert Õunapuu pääses jooksu, ent mõne meetri pärast põrkas ta kokku karistusalast välja tulnud kindamehe Justin Bengui Joaoga. Portugali peakohtunik Miguel Nogueira näitas Joaole punast kaarti, mistõttu jätkasid võõrustajad kümnekesi, ning tõsiselt vigastada saanud Õunapuu viidi väljakult minema kanderaamiga.

Video veaolukorrast:

33. minutil oli Eesti lähedal viigiväravale, kui Pajo andis karistuslöögist kavala söödu Karel Mustmaale, kes karistusalasse jõudes virutas palli vastu posti.

Avapoolajal kumbki meeskond enam jaole ei jõudnud, mistõttu mindi riietusruumi prantslaste 1:0 eduseisul. Eestlastel õnnestus esimese 45 minuti jooksul sooritada kolm pealelööki vastaste viie vastu.

Prantslaste eduseis suurenes teise kolmveerandtunni algul, kui Mihhail Kolobov tegi Eesti karistusalas vea Eli Junior Kroupile, mistap määrati võõrustajate kasuks penalti, mille realiseeris kapten Jeremy Jacquet.

Eestlased ei jätnud ka kaheväravalise kaotusseisu korral jonni ning esimest väravat otsiti aktiivselt, ent tulutult. Lõpuvile järel kirjutas Prantsusmaa endale tabelisse kolm silma.

Prantslaste algkoosseisus alustas legendaarse Zinedine Zidane'i noorim poeg Elyaz Zidane. 17-aastane Zidane mängib Real Madridi U19 meeskonnas.

Eesti asub uuesti võistlustulle kolme päeva pärast Taani vastu, kes viigistas täna islandlastega 1:1. Noored Kalevipojad lõpetavad turniiri 21. novembril Islandi eakaaslastega. Prantsusmaal toimuvast EM-valikturniirist pääseb edasi kevadisse Eliitringi alagrupi kaks parimat võistkonda.

"Prantsusmaa teenitud punane kaart oli hea võimalus vastast karistada, pärast seda muutus ka nende mäng teistsugusemaks. Pidime selle muutusega kohanema, aga kohanesime hästi ja teisel poolajal oli mäng päris palju meie kätes, pannes nad pressinguga surve alla. Kahju, et me ei saanud kauem 0:1 seisu mängida ja väravat taga ajada.

Penalti põhjustamine muutis meie elu palju raskemaks, sest pärast seda tundsid nad end küllaltki mugavalt ning ei lasknud ka meil väravat lahti muukida. Ühtepidi oleks tahtnud tänasest mängust rohkem, sest meil oli võimalus midagi Prantsusmaa vastu teha ja väärisime mängust väravat, aga teisalt olen uhke, kuidas meeskond initsiatiivi haaras ja vastast pressis," rääkis Indermitte mängujärgselt jalgpall.ee-le.

Prantsusmaa U19 - Eesti U19  2:0 (1:0)