Üks viga tegi tabeli põnevaks (2)

Vladislav Ivanov sepistas Levadia võiduvärava. Foto: Gertrud AlatareNõmme Kalju kaotas reede õhtul Kadrioru roheluses Tallinna Levadiale minimaalselt 0:1 - kaotuse põhjuseks üks rumal eksimus karistusalas.

14. vooru põnevuslahing lõõmava päikese käes algas küllaltki tagasihoidlikult ja kompavalt. Esimene olukord sündis küll teisel minutil, kui Hidetoshi Wakui peaga tsenderduse raamide vahele suunas, kuid midagi ohtlikku selles ei olnud.

Kui üks Allan-Axel Kimbaloula pealelöök välja jätta, siis järgmine teravus sündis alles pärast avapoolaja keskpaika ning seda hoopis teise värava all. Levadia ründaja Ingemar Teever sai peaga nii hästi löögile, et Vitali Teleš pidi tõelise robinsonaadiga palli latti ja sealt nurgalöögiks lükkama. Tõotas minna põnevaks, kuid ei läinud.

Ärevaks laid vaid mõned minutid enne kauaoodatud puhkepausi, kui Martin Vunk nurgalöögi järgselt robertocarloslikult tugeva pommi napilt-napilt üle lahti kihutas. Korra sudris veel ka Wakui väravaesises segaduses nahkkera värava poole, ent ei - esimene vaatlus lõppes tabamusteta.

Teine poolaeg ei olnud jõudud veel aga õieti alatagi, kui juba mängu saatus - nagu hiljem selgus -, lõplikult otsustati. 48. minutil andis Levadia karistusalasse tsenderduse, Teever läks Mikk Reintamiga võitlusesse ning viimane mängis käega - penalti! Palli taha asus Vladislav Ivanov, kes mänguvahendi enesekindlalt ja tugevalt paremasse alumisse nurka lajatas - 1:0.

Kaotusseisu jäämise järel asus Kalju hirmkõvalt suruma, kuid normaalselt löögile ei jõutudki. Hoopis Levadia vastas ohtlikute vasturünnakutega, ent ei Teever ega Igor Subbotin suutnud võõrustajate eduseisu suurendada.

84. minutil läks Levadia värava all veel korralikuks mäsuks, kui Alo Bärengrub Roman Smiškole vea tegi, viimane seepeale jalaga äsas, mis ärritas nii Bärengrubi kui ka Damiano Quintierit, kes ukrainlase koos palliga väravasse tõukasid, ent selle olukorra lahendas Hannes Kaasiku vile ja kaks kollast kaarti. Koos selle olukorra lõpuga oligi kohtumisest põnevus kadunud, sest Kalju oli küll näljane, kuid mitte tulus ja nii sai Levadia kolm võidupunkti, mis nõmmekate tabeliedu väiksemaks kärpisid.

Mängu parim - Dragomir Vukobratovic

Vigastusest taastunud Levadia 26-aastane serblasest "uus Aleksandr Dmitrijev" lõhkus pea kõik Kalju rünnakud edukalt pooleks. Samas oli ta aktiivne ka rünnakufaasis, avades heade söötudega mitmeid lubavaid rünnakuid.

23. mail kell 19.00 Kadrioru staadion (Roheline aas 24, Tallinn)

Tallinna FC Levadia - Nõmme Kalju FC 1:0 (0:0)
48. pen. Vladislav Ivanov

Hoiatused: 50. Maksim Podholjuzin, 53. Omar El Hussieny, 85. Roman Smiško, 89. Artjom Artjunin - 65. Martin Vunk, 85. Damiano Quintieri
Mänguolud: +30, päikesepaisteline, tuuline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.