Üllatajad Sotšist võtsid purustava võidu, Zenit jätkab endiselt tabelitipus (0)

Zenit väravat tähistamas. Foto: Scanpix / Anton Novoderežkin / TASS

Kolmapäevast reedeni toimusid Venemaa meistriliigas kõik 23. vooru kohtumised. Muuhulgas kindlustas liigaliider Peterburi Zenit liidripositsiooni, kui alistas 3:2 Moskva CSKA. Imelist hooaega jätkab ka PFK Sotši, kes purustas tabeli punase laterna Tambovi 5:0.

Kolmapäeval algas voor kolme kohtumisega - esimeses mängus võitis Rostov võõrsil 4:0 Volgogradi Rotori. Sealjuures oli mängu algus ülipingeline, sest juba kaheksandaks minutiks oli videokohtunik jõudnud võtta Volgogradilt värava ning Rostov oli suutnud eksida penaltil.

Teises kohtumises võitis kodumeeskond Groznõi Ahmat 2:0 Tula Arsenali, kummalgi poolajal löödi üks värav. Ahmati põhikoosseisu kuulus ka Eestis sündinud ja FCI Tallinnas profimängijaks kasvanud Jevgeni Harin, kes vahetati välja 71. minutil, kui mõlemad väravad olid juba löödud.

Kolmandas kolmapäevaõhtuses madinas pidi tabelitippu kuuluda ihkav Moskva CSKA hoolimata kõvast lahingust Peterburi Zeniti 3:2 paremust tunnistama. CSKA jäi teise poolaja alguses, kui tablool oli nende poolt vaadates 1:2 kaotusseis, ka vähemusse ning tegi liidripositsiooni kindlustamise Zeniti jaoks sellega oluliselt lihtsamaks. Piiterlaste lähim jälitaja Moskva Spartak on neist nüüd nelja punkti kaugusel maas.

Neljapäeva esimeses kohtumises oli kolmandal kohal paiknev Moskva Lokomotiv ülilähedal kahest punktist ilmajäämisele, kuid Grzegorz Krychowiaki 80. minuti väravast suudeti tabeli eelviimasel real oleva Ufa vastu siiski 1:0 võit võtta.

Moskva Spartak otsustas Jekaterinburgi Urali vastu asjad ära avapoolajaga, lüües kolm vastuseta väravat. Teisel poolajal löödi veel kaks, lasti endale vastu üks ja mäng lõppes pealinlaste 5:1 võiduga. Kaks tabamust sai kirja Rootsi tulevikutäht Jordan Larsson, keda rahvuskoondise peatreener Janne Andersson eesootavaks kohtumiseks Eestiga paraku koondisesse ei kutsunud.

Veel mullu Venemaa kõrgliigahooaja kolmandal kohal lõpetanud, kuid tänavu oluliselt nigelamat minekut näidanud Krasnodar läks Moskva Dinamo vastu 1:0 juhtima, jäi seejärel juba 18. minutil (!) arvulisse vähemusse, lõi siis veel ühe värava, kuid mängis 2:0 eduseisu lõpuks ikkagi maha ja kaotas 2:3.

Reedesel päeval toimus ka juba ülalmainitud Sotši ja Tambovi vaheline kohtumine, kui alles tunamullu veel esiliigas pallinud, kuid hetkel meistriliigas kolmandat kohta jagav Sotši võitis avapoolaja 1:0 ja lisas teisel veel neli ning tüüris mängu lausa 5:0 võidusadamasse.

Tabelikeskmike heitluses ja ühtlasi vooru lõpetanud matšis tõmbas pikema kõrre Himki, kes oli Kaasani Rubinist 3:1 üle. Üheksandal kohal paiknev Himki jääb siiski koht kõrgemal olevast Rubinist kahe punktiga maha.

Volgogradi Rotor - Rostov 0:4 (0:1)