Uruguay võttis Eestilt revanši (video!) (11)

Abel Hernandez valmistas Eesti kaitsjatele paksu pahandust. Foto: Hendrik Osula

Kui mõned päevad tagasi pidi Lõuna-Ameerika turneel olev noor Eesti koondis alla vanduma Tšiilile, siis seekord jäädi tulemusega 0:3 alla Uruguay esindusele.

Märtsikuus Tallinnas eestlastele 0:2 alla jäänud Uruguay oli erinevalt Eestist kohtumisel oma parimas rivistuses - kusjuures aukartustäratava ründeliini moodustasid Diego Forlan, Luis Suarez ja Edinson Cavani. Ükski neist kolmest küll väravat kirja ei saanud, kuid sellegipoolest võtsid uruguaylased kindla 3:0 võidu.

Vaata ERR Spordi videot kohtumise väravatest siit.

Mäng algas küll pisut ootamatult Eesti survega - esimese paari minutiga teeniti kaks nurgalööki - kuid aja möödudes võtsid võõrustajad mänguohjad suhteliselt kindlalt enda kätte. Kaua ei tulnud oodata ka esimest väravat - 12. minutil jättis nurgalöögi ajal oma mehe katmata Sander Puri ning Martin Caceres suunas mänguvahendi peaga Pavel Londaku käte vahelt väravasse - 1:0.

Kuigi Uruguay koondis lasi eestlastel rünnata ja palli vallata pisut vabamalt kui Tšiili, siis häid võimalusi Eestil sellegipoolest ei tekkinud - kõige ohtlikemaks momentideks võis lugeda teenitud nurga- ja karistuslööke, milledest aga midagi erilist korda saata ei suudetud.

Enne poolajavilet päästis sarnaselt Tšiili-mängule kahel korral Eesti koondise ka väravaraamide õige paiknemine - korra lendas posti umbes 20 meetrilt teele saadetud löök, teisel korral tabas väravaraame Nicolas Lodeiro terava nurga alt sooritatud pealöök.

Ka teise poolaja algus Uruguay ründajatele hästi ei sobinud - kord lendasid löögid üle värava, kord Londaku kindlatesse kätesse. 55. minutil tuli võimsale ründetriole appi aga Mikk Reintam, kes nurgalöögist tulnud pallile õnnetul kombel ette jäi ning selle oma reiega kogemata väravasse suunas - 2:0.

Teise värava järel tegid mõlemad meeskonnad hulga vahetusi - Eesti poolt sekkusid näiteks Sergei Mošnikov, Meelis Peitre, Igor Morozov ja Albert Prosa. Eesti mängu see paraku suuri muutusi ei toonud - võimalused piirdusid endiselt vaid üksikute kauglöökide ja poolikute läbimurretega.

Peagi sai Uruguay kirja ka kolmanda tabamuse - 71. minutil tõi Sander Puri pallikaotus keskväljal kaasa vastaste kiire vasturünnaku, mis lõppes Diego Forlani juba kolmanda väravasöödu ja Nicolas Lodeiro täpse pealelöögiga 13 meetrilt - 3:0.

Hoolimata kaheteistkümnest tehtud vahetusest kohtunik mudasel platsil toimunud mängule lisaminuteid anda ei soovinud ning nii tuligi eestlastel lõpuvile kõlades lõunaameeriklaste 3:0 paremust tunnistada.