Uus mäng, kuid pea identselt kurb stsenaarium Kalevi jaoks (2)

Yosuke Saito ja Tuleviku president Raiko Mutle. Foto: Viljandi Tulevik

Tallinna Kalev pidi teist mängu järjest leppima eeldatavalt tabeli alumise otsa meeskonna vastu 0:1 kaotusega, kusjuures taaskord andis kohtunik neile võimaluse mängida suur osa kohtumisest arvulises ülekaalus.

Kui nädal tagasi karistas Premium liiga uustulnukad ära Tartu Tammeka, kes suutis võidust kinni hoida pärast Kaspar Pauri väravat ja Mihhail Šlastjovi punast kaarti teisel poolajal, siis täna jäid Argo Arbeiteri hoolealused võimetuks Viljandi Tuleviku vastu. Meeskonna vastu, keda Kalev võitis viimati 2008. aastal.

Mõlemad protokolli läinud märkimisväärsed sündmused korraldati Viljandi kunstmuruväljakul ära juba esimese pooltunni sees. Kuuendal minutil sai üks kolmest väljakul olnud jaapanlasest Yosuke Saito suurepärase läbisöödu Roger Teorilt, Kalevi kaitse eksis suluseisulõksu korraldamisel ning ründaja lükkas palli kindlalt väravasse.

Viljandi värskeimast täiendusest oli aga kiiresti antikangelane saamas. 15. minutil tegi Saito keskväljal tarbetu vea oma kaasmaalase Takuya Matsunaga vastu ja sai  hoiatuskaardi. 27. minutil proovis Saito Matsunaga vastu penaltit välja meelitada, kuid kohtunik Eiko Saar andis viljandlasele hoopis sukeldumise eest teise kollase kaardi.

Nii enne kui ka pärast punast kaarti oli totaalne mänguline ülekaal Kalevil. Pealinlased valdasid palli stabiilselt üle 75% mänguajast ning avapoolajal teeniti koguni üheksa nurgalööki. Samuti hoiti Viljandi rünnak enam-vähem kontrolli all.

Parimad võimalused avapoolajal tulid siiski paari minuti sees enne Saito punast kaarti. Esmalt lõi Kevin Rääbis palli paarilt meetrilt Nõmmele sülle, mõned hetked hiljem tegi Viljandi puurilukk hea tõrje 15 meetri peal vabaks jäänud Wakui löögi vastu.

Punane kaart sundis Marko Kristalit juba 32. minutil tegema esimese vangerduse. Esmakordselt Premium liiga mängu algkoosseisus alustanud Gustav-Hendrik Seeder vahetati välja ning asemele tuli Kristen Kähr. Liigutus kandis vilja ning Kalevi survet see maandas.

Teise poolaja esimesel minutil oleks hoopis Viljandi ise eduseisu võinud suurendada. Kähr oli üks-üks olukorda pääsemas, kuid ründaja jäi veidi aeglaseks ning Daniil Koroljov tuli edukalt oma karistusalast välja.

Ja kuigi Kalev haaras ohjad kindlalt enda kätte, siis viimasel kolmandikul tabas neid tihti ideede puudus. Tõsiselt ohtlikuks kujunes olukord alles 68. minutil - Rääbis suunas tsenderduse peaga edasi, Nõmm oli palli väravasse puterdamas, kuid sai siiski väravajoonel ise jaole. Viimastel minutitel Kalevi surve taas tugevnes, kuid poolvõimalustest kaugemale ei jõutud.

Seega sai Viljandi kirja oma hooaja esimesed punktid, Kalev jätkab aga nii punktide kui ka löödud väravate arvestuses nulli peal. Kolmapäeval sõidab Tulevik Kuressaarde, Kalevit ootab ees keeruline kodumäng Narva Transi vastu.

Mängu parim - Sander Post

Kuigi keskväli oli väga selgelt Kalevi käes, siis karistusalas ning viimasel kolmandikul jäid külalised tihti võimetuks. Suurim roll tundus selles olevat just vanameistril.