VAATA JÄRELE: Šapovalovi võimas pooltund langetas Tuleviku (1)

Esiliiga 19. voorus kohtusid FC Flora U21 ja Viljandi Tulevik. Pealinnast pärit võõrustajad alustasid matši tunduvalt paremini ning võtsid lõpuks kindla 4:0 võidu.

Kohtumise alguses säras pooleks tunniks platsile lastud Aleksandr Šapovalov, kes lõi oma esimese juba viiendal minutil. Rohesärgid jätkasid edaspidigi domineerivalt ning 20. minutil tegi just noor ründeäss eeltöö Andreas Kiiviti tabamusele. Kolmas värav sündis 29. minutil, mil Šapovalov teenis ning realiseeris penalti.

Teisel poolajal võttis Flora veidikene rahulikumalt ja viljandlased said samuti natukene rünnata. Liialt ohtlikuks külalised siiski ei muutunud ning 58. minutil lõi Andreas Kiivit oma õhtu teise ning hooaja 14. värava.

4. juulil kell 19.00 Lilleküla I harjutusväljakul

Tallinna FC Flora U21 - Viljandi JK Tulevik 4:0 (3:0)
5., 29. pen. Aleksandr Šapovalov, 20., 58. Andreas Kiivit

Hoiatused: 43. Oliver Niit, 63. Andreas Kiivit, 73. Robert Veering, 80. Erko Jonne Tõugjas - 82. Rainer Peips
Mänguolud: +23, pilves ilm, muruväljak väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 57
Peakohtunik: Jagnar Jakobson
Abikohtunikud: Erkko Liiv, Sander Jürjens
Neljas kohtunik: Martin Altmets

Flora U21: Ingmar Krister Paplavskis, Oliver Niit (60. Robert Veering), Erko Jonne Tõugjas, Karl Orren, Joonas Vahermägi (71. Ott Oskar Valdaru), Mihkel Jürimäe (46. Even Hurt), Marten Luik, Sten Marten Viira, Bruno Vain (71. Oliver-Aleksander Otti), Aleksandr Šapovalov (31. Georg Vende), Andreas Kiivit.
Varus: Oskar Hendrikson, Ott Oskar Valdaru, Valter Vahemets, Robert Veering, Georg Vende, Even Hurt, Oliver-Aleksander Otti.

Tulevik: Karl Erik Jürisson, Marius Vister, Arlet Hunt, Kristen Kähr, Rome Veske (64. Sander Liir), Gustav-Hendrik Seeder, Ingo Ott, Johannes Metsmaa, Rainer Peips, Roven Pilv, Edvin Tapfer (64. Houd Boukhelkhal).
Varus: Kaupo Kruusmäe, Houd Boukhelkhal, Sander Liir, Raimond Mets.

Enne mängu:

Flora duubelmeeskond on liigatabelis viies ning jääb liidrist Levadia U21-st maha juba kümne punktiga. Eelmises voorus mängiti omavahel ja Levadia pani teise poolaja toel oma paremuse 4:1 maksma. Veel mullu kõrgliigas mänginud, ent sealt ise taandunud Tulevik on tabelis eelviimasel ehk üheksandal kohal. 18 mänguga on kogutud vaid 9 punkti.

Klubide tänavuse esimese omavahelise mängu võitis Flora märtsis 3:0, kaks väravat lõi tolles mängus Aleksandr Šapovalov. Aprillis kohtuti Viljandis aga uuesti ja siis sai Tulevik 1:1 viigi eest punkti kätte.