Vaata järele: U19 alustas kodust valikturniiri kaotusega (galerii!) (19)

Eesti U19 koondis alustas Rakveres kodust EM-valikturniiri kaotusega, kui esimeses matšis oli vastaseks Itaalia. Vaata Eesti noorte kohtumine järele!

Nagu oodata oli, kulges mäng juba algusest peale Itaalia noormängijate taktikepi all. Kõigest 11 minutit pidasid eestlased esimeses EM-valikmängus vastu, kui juba avas skoori Giacomo Raspadori. Natukene vähem kui veerand tundi hiljem oli Alex Matthias Tammel väga hea võimalus viigistada, kuid hoopiski kaks minutit hiljem suurendasid itaallased oma eduseisu. 0:2 kaotusseisul mindi ka vaheajale.

Teist poolaega alustasid itaallased domineerides, kuid Eesti oli kindlasti rohkem mängus sees, kui seda oldi esimesel poolajal. Eesti poolelt mängu ohtlikuma võimaluse tekitajaks oli jällegi Alex Matthias Tamm, kes suutis palli üle vastaste väravavahi tõsta, kuid eestlaste kahjuks klaaris joone pealt Itaalia noortekoondise kaitsemängija palli minema. Kaks minutit enne normaalaja lõppu kindlustas Itaalia noortekoondis endale kohtumisest kolm punkti, kui teist korda sai jala valgeks Giacomo Raspadori.

Alagrupi teises, Taani ja Soome vahelises kohtumises, jäi mäng 0:0 viiki, mis tähendab, et peale esimest vooru on Eesti oma alagrupis viimasel kohal.

Eesti koondis mängib ka oma järgnevad mängud Rakvere linnastaadionil, kui 13. oktoobril  kohtutakse Taaniga ning 16. oktoobril Soomega.

Alagrupist pääseb edasi Eliitringi kaks paremat, kokku mängitakse valikturniiri 13 alagrupis. Eliitringi alagruppide võitjad edenevad U19 EM-finaalturniirile, mis peetakse järgmise aasta juulis Armeenias.