Vähemuses Paide suutis võidust kinni hoida (0)

Foto: Gertrud AlatareMeistriliiga 14. vooru viimane mäng Paide Linnameeskonna ja Infoneti vahel lõppes võõrsil meeskonna 2:1 võiduga. Sealjuures pidid külalised viimase pooltunni mängima ühemehelises vähemuses.

Mängu avapoolaeg oli üldises plaanis võrdne ning mõlemad meeskonnad suutsid tekitada mitmeid poolvõimalusi, kuid midagi väga ohtliku neist ei sündinud. Mõnevõrra ootamatult sündis avavärav aga juba 24. minutil, kui karistusala lähistelt keerutas Ervin Kõll trahvilöögi Matvei Igoneni poolt valvatava värava ristnurka – 1:0!

Ülejäänud poolaeg jätkus eelnevas tempos, kus kumbki pool kindlaid väravavõimalusi ei saanud ning väravavahtidel üleliia palju tööd ei olnud. Siiski oli natukene aktiivsemaks pooleks Infonet, kes Manucho ja Vladislav Smirnovi juhtimisel mitmeid rünnakuid algatas, kuid lõpliku ning konkreetse lahenduseni siiski ei jõudnud.

Teine poolaeg jätkus Infoneti kerge survega, kuid värava lõi hoopis Paide, kui eelmisel nädalal meistriliiga debüüdi teinud Aleksandr Vassiljev lõi karistusala joonelt vasaku jalaga palli Igonenile püüdmatult allanurka – 2:0!

Kui peale teist väravat võis paljudele tunduda, et Paide võit on juba üpriski kindel, siis mängu tõi olulise pöörde Teet Allase kahe kollase kaardi tulemusena teenitud punane.

Peale seda muutusid Infoneti rünnakud veelgi tihedamaks ning 69. minutil oli suurepärane võimalus Manuchol, kuid Elevandiluurannikult pärit mees põrutas palli ligi kümnelt meetrilt latti. Siiski suutis Infonet oma värava peatselt saada, kui 76. minutil saatis Trevor Elhi teele suurepärase kauglöögi, mille vastu Paide väravavaht Mihhail Lavrentjev oli võimetu – 2:1!

Peale seda väravat suutis aga Paide mängida kaitses piisavalt kindlalt ning Infonetil enam märkimisväärseid väravavõimalusi ei tekkinud. Seega kirjutas Paide endale raske mängu tulemusena tabelisse magusad kolm punkti.

Mängu parim - Ervin Kõll

Kõll suutis terve mängu jooksul aidata Paidet nii kaitses kui rünnakul. Kaitsetöö efektiivsust näitab asjaolu, et Infonet sai harva mängu ehitada keskelt ning oli sunnitud enamus rünnakuid algatama äärte kaudu. Kirsiks tordil oli esimese poolaja keskel löödud iluvärav karistuslöögist.

1. juunil kell 17:00 Sportland Arena (Asula 4c)

Tallinna FC Infonet - Paide Linnameeskond  1:2 (0:1)