Vaid ühe šansi saanud Peruu tegi tarmuka Kolumbiaga üks-null (0)

Lõuna-Ameerikas jagelesid MM-i pileti pärast tabelinaabrid Kolumbia ja Peruu. Sõjaka vastasseisu võitis üllatuslikult vaid ühe palli raamidesse saatnud külalismeeskond.

Kohtumise tulisust oli tunda juba algusest peale. Initsiatiivi haaranud Kolumbia hakkas isukalt noolima ning esimese pealelöögini jõudis Radamel Falcao enne avaminuti täis tiksumist. Täpsusest jäi aga vajaka ning pall vihises esimesest ristnurgast selgelt mööda.

Kümme minutit hiljem proovis paarikümne meetri pealt ka James Rodriguez, kuid rikošeti saanud madal pall veeres napilt väravapostist mööda. Järgnenud nurgalöögi olukorras hakkasid omavahel keplema ning judovõtteid demonstreerima aga Falcao ja Marcos Lopez. Juba esimeste minutitega põlema süttinud meestele loeti sõnad peale, kuid nende võlujõud kaua ei kestnud.

Tempokas mäng võttis kiirelt küllaltki toore ilme, mida hakkis peakohtuniku karm vile ning mitmed mänguseisakud. Need päädisid koguni nelja lisaminutiga. Vaatamata suurele isule ei suudetud aga väravateni jõuda ning avapoolaeg lõppes seisuga 0:0.

Teine poolaeg olulisi muudatusi endas ei hõlmanud. Endiselt püsis pall peamiselt Kolumbia valduses, kuigi ülemäära korralike pealelöökideni ei jõutud. Üheks parimaks võimaluseks oli ehk 78. mänguminuti katse, kui Kolumbia mängumees Steven Alzate riputas palli värava alla. Seal oldi küll valvel, kuid Peruu kaitsja õnnetu omavärava püüdluse tõrjus Pedro Gallese.

85. mänguminutil juhtus aga see, mida stsenaarium suures plaanis justkui ette nägi - hoopis Peruu läks kohtumist juhtima. Justkui eikusagilt pääses Edison Flores löögile ning mehel õnnestus pall saata terava nurga alt väravaposti kõrvale.

Kolumbia lõpuminutite pingutused vilja ei kandnud ning Peruu sai kirja olulise 1:0 võidu. Kolm punkti tõstsid meeskonna koguni neljandale tabelireale. MM-ile pääsevadki neli esimest riiki ning viies asub mängima play-off'e. Mängida on veel kolm vooru.

Kolumbia jaoks on asjalood aga küllaltki hapud, sest skoori pole suudetud teha kuues viimases mängus. Mõne päeva pärast kohtutakse Argentinaga.

Venezuela sai üllatuslikult jagu Boliiviast tulemusega 4:1. Väravaterohkes matšis sai kübaratriki kirja kodumeeskonna ründaja Salomon Rondon, kes enne seda kohtumist esindas kodumaad viimati 2020. aastal. Ühe tabamuse lisas Darwin Machis. Boliivia värava eest kandis hoolt Bruno Miranda.

Kolumbia - Peruu 0:1 (0:0)