Valeri Bondarenko: see polnud õiglane kaotus (4)

Valeri Bondarenko. Foto: Sergei Stepanov (arhiiv)Pärast Ida-Viru derbimängu arvas Sillamäe loots Sergei Ratnikov, et tema hoolealused näitasid taas head jalgpalli ning tema kolleeg Narvast, Valeri Bondarenko, leidis, et oli küll kahetsusväärne kaotus, kuid mäng jättis siiski positiivse mulje.

Sillamäe Kalevi peatreener Sergei Ratnikov: "See oli väga oluline mäng ja oli ka oluline võit. Derbimängud on alati sellised pingelised. Algus oli meil väga hea. Lõime viis-kuus võimalust, ent ei suutnud ära realiseerida. Kuid Slava Zahovaiko lõi siiski sisse ja initsiatiiv terve esimese poolaja vältel oli ikkagi meie käes.

Kuid teisel poolajal andsime selle Transi kätte ära. Ka nemad suutsid paar ohtu meile luua, ent pallikontroll oli siiski meie tugev külg täna. Aga ikkagi 1:0 seisul ei olnud meil nii kerge, nagu ma oleksin oodanud.

Teisipäeval on juba uus mäng sama vastasega ja taastub see meeskond kiiremini, kes sai viimasest mängust rohkem positiivseid emotsioone, ent samas kaotajameeskond õpib oma vigadest ja treeneril on lihtsam selle tiimiga töötada. Aga mäng teisipäeval näitab..."

Narva Transi peatreener Valeri Bondarenko ütles, et isegi kaotus võib mõnikord tuua mõningaid positiivseid emotsioone: "Mu arvates see pole objektiivne ehk õiglane kaotus meie jaoks. Vaatamata lõpptulemusele võib selgelt analüüsida, kuidas need väravad said löödud ja siin me jõuame järelduseni, et väravateni viisid meie lihtsad individuaalsed eksimused.

Vastane ei sundinud meid eksima, pigem polnud meil nendes olukordades õnne. Zahovaiko värava puhul lõi ta palli võrku üksi nelja kaitsja vahelt - meie kaitsjad käitusid väga passivselt. Ja teine värav, mille lõi Jevgeni Kabajev, on puhtalt Kristaps Dzelme süü, kes ei tulnud palli ohjeldamisega toime.

Tänane kaotus on väga kahetsusväärne. Meil oli ju momente - kord lõi Viktor Plotnikov posti, siis Albert Taar teisel poolajal ei suutnud väravat lüüa üks-üks olukorrast. Seega ma ei saa öelda, et see mäng ei õnnestunud, on positiivseid momente, mida saab välja tuua.

Tahan eriti ära märkida meie noori mängijaid. German-Guri Lvov ja Artjom Škinjov, need mängijad, kes tulid teisel poolajal platsile, tegid meie mängu elavamaks ja teravamaks. Mulle meeldivad need mängijad. Paraku sageli pakuvad pettumust meie vanemad mängijad, kes teevad individuaalseid vigu, mis viivad kaotusteni.

Täna ei mänginud Stanislav Kitto - see oli tingitud sellest, et üle pika aja saime koosseisu panna kõik mängijad. Meil polnud keegi vigastatud ega mängukeelu all. Täna oli väga hea valik ja see koosseis, kes võttis tänasest mängust osa, oligi just see, keda me treeneritega peame optimaalseks.

Kitto sekkumine oli meil plaanis meil, kuid mitte siis, kui olime kaotusseisus. Siin ma pidin ründeliini lisajõude saatma. Kui olime 0:1 kaotusseisus, sekkus mängu Škinjov, kelle võimalused on hästi teada, aga pärast 0:2 seisu tulid platsile Lvov ja Aleksei Belov, ent paraku need viimased vahetused ei toonud soovitud tulemust."