Vanameister Yilmaz röövis Lätilt üheksandal (!) üleminutil punktid (Saksamaa finaalturniiril!) (0)

Burak Yilmaz realiseeris viimasel sekundil võidupenalti. Foto: Scanpix / EPA / Toms Kalnins

Eesti lõunanaabrid lätlased olid esmaspäeva õhtul lähedal, et kodus Türgilt punkte saada, ent vanameister Burak Yilmaz röövis neilt silmad matši üheksandal üleminutil. Samal ajal kindlustas Saksamaa esimese koondisena omale koha järgmisel sügisel toimuval MM-finaalturniiril.

Läti oli lähedal türklaste hammustamisele, sest väravateta möödunud avapoolaja järel haarati 70. minutil Merih Demirali omaväravast juhtpositsioon. Ometi viigistas Serdar Dursun juba kuue minutiga seisu ning see ei olnud Türgi lõppsõna. Lõpuminutitel pandi peale surve ja tekitati mitu head võimalust.

Kui esialgu polnud kas türklaste enda jalad piisavalt täpsed või sekkus Roberts Ozols, siis seitsmendal üleminutil näitas peakohtunik Andreas Ekberg VAR-i käemärki ja jooksis ekraani juurde. Põhjuseks mõni hetk varem Läti karistusalas toimunu. Otsus: penalti Türgile! Lööma asus kapten Yilmaz, kes saatis palli vasakusse nurka, viies sellega Türgi 2:1 võidule. Tabelis tähendab see türklaste jaoks võimalust heidelda veel edasipääsu nimel.

Esimese koondisena kindlustas aga omale edasipääsu Saksamaa, kes alistas teise poolaja väravatest 4:0 Põhja-Makedoonia. Nende edu esmaspäeval samuti võitnud Rumeenia ees on kaks vooru enne valiksarja lõppu kaheksa punkti.

Lisaks kindlustasid omale koha oma alagrupi kahe parema seas Venemaa, kes alistas 2:1 Sloveenia ja tõusis Horvaatiast mööda H-grupi tippu, ning Horvaatia ise, kes viigistas Slovakkiaga, millest piisas, et jätta viimased endast seitsme punkti kaugusele.