Vaprus ja Trans andsid fännidele ja presidendile vägeva etenduse (2)

Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi silme all lavastunud Narva Transi ja Pärnu Vapruse põnev etendus lõppes 1:1 viigiga.

President Kaljulaid oli koos endaga staadionile meelitanud vahvalt palju pealtvaatajaid, kui Premium liiga jalgpalli oli nautima tulnud 522 inimest. Kaljulaid käis enne avavilet mõlemat meeskonda kätlemas ning lisaks said presidendiga kätt suruda ka kõik maskotipoisid. Mängu vaatas ta tribüünil nii Narva Transi kui Pärnu Vapruse salliga.

Platsil algas kõik nii nagu Transi värske peatreeneri Cenk Özcani kirjutatud kava ette nägi. Esimestel minutitel näitas end kõige aktiivsemast küljest meeskonna poolkaitsja Deniss Poljakov, kelle löögid lendasid kas üle või põrkusid tagasi Richard Alandi kinnastest.

Avavaatuse puänt jõudis kätte 21. minutil ja selle võttis Kaljulaid vaheajal ETV stuudios tabavalt kokku. "Oli huvitav vaadata, et Vaprus käis ühe korra üle keskjoone ja seis on 1:0. Mängus on olnud intriigi." Värava olukorras tegi Kristofer Kaasik paremal äärelt hea eeltöö ning värskelt Bermuda koondisesse kutsutud Dante Leverockist põrkas pall edasi. Ronaldo Tiismaa lükkas selle väravajoonele ning lõpetuseks rammis palli Gegi Kekua täiest südamest võrku.

Transi meeleheitlik surve jätkus ja kandis vilja alles teise poolaja keskel. Kõik eelnenud ja järgnenud pealelöögid suutis Aland parreerida, aga Uku Kõrrest rikošeti võtnud Irie löögi vastu jäi võimetuks ka tema.

Mängu lisaminutitel oli kaalukauss kukkumas mõlemale poole, aga kummagi jaoks tragöödiaks see näidend siiski ei kujunenud. Esmalt päästis Aland Eduard Golovljovi vastu ning viimasel minutil pääses teise värava all üks-ühele Robyn Hallmere ja tõrjega hiilgas Artur Kotenko.

Mängu parim - Richard Aland

Alandil oli Vapruse väravasuul vägagi tihe tööpäev, aga tema üle mängimiseks vajas Narva Trans pärnaka rikošetti. Kõik muud pallid tõi ta erinevatest nurkadest paraadtõrjetega ära.