Vaprus püüab järjekordsest lõpuminutite pettumusest üle saada Narvas (0)

Reedel järjekordse valusa lõpuminutite kaotuse saanud Pärnu Vaprus loodab täna enda tuju paremaks teha Narvas, kus külastab Premium liiga 26. vooru raames Transi.

Üheksakesi jäänud Vaprus juhtis eelmises kohtumises Tallinna Kalevi vastu veel 88 minuti järel 2:1, aga kaotas lõpuks 2:3. See polnud pärnakate jaoks paraku väga ebatavaline stsenaarium. Kui vaadata ainuüksi viimase kahe kuu jooksul peetud mänge, siis Vaprus kaotas FC Kuressaarele 88. minuti väravast 0:1, Paide Linnameeskonnale 84. ja 89. minuti tabamuste tõttu 2:4, tänasele vastasele Transile 3:1 eduseisust 3:5 ning karikamängus Kuressaarele pärast 90+6. minutil sisselastud viigiväravat penaltiseerias.

Vaprus on kaotanud tänavu Premium liigas kõik senised 12 võõrsilkohtumist ning ei saa Narvas kaartide tõttu kasutada Martin Kaset ega Reno Marki.

Samas ei saa Trans kasutada mängukeeldu kandvat meeskonna parimat väravakütti, keskkaitsjat Deniss Dedetškot. Narvalastel oli ka üks puhkepäev vähem, kuna nende eelmine matš, milles kaotati FC Kuressaarele 1:3, toimus alles laupäeval. Sellegipoolest andis Transi loots, keda Kure juhendaja Roman Kožuhhovski süüdistas viimati saarlaseid alahindava kommentaari andmises, mõista, et arvestab täna ainult võiduga.

Transi peatreener Aleksei Eremenko: "Teisipäeval on võit kohustuslik, kolm punkti taskus - valikuid pole. Jällegi peame taastuma. Aga ma ei mõtle ainult Vaprusele, vaid ka laupäevasele mängule. Koormust tuleb kõigil korralikult jaotada, pühapäeval mängis mitu inimest duubli eest, taastumiseks on vähe aega - järgmine mäng on juba teisipäeval."

Kaitsja Martin Käos: "Näitasime eelmises mängus Kuressaare vastu head mãngupilti, aga kahjuks jäi õnnest puudu. Tahame kodupubliku ees tagasi võidulainele saada. Kutsun fänne staadionile meile kaasa elama!"

Vapruse abitreener Reilo Mark: "Peame viimastest mängudest positiivse kaasa võtma ja selle toel tegema Narvas hea mängu, et punktidega koju tagasi sõita."

Vapruse poolkaitsja Virgo Vallik: "Tuleb raske ja võrdne võitlus Narvaga. Anname endast kõik, et positiivse tulemusega Narvast lahkuda."

Piletiinfo: Täispilet väravas maksab 4 eurot, sooduspilet 8-18-aastastele noortele ja pensionäridele 2 eurot. Alla 7-aastastele lastele on sissepääs tasuta.

30. augustil kell 18.00 Narva Kreenholmi staadionil

JK Narva Trans - Pärnu JK Vaprus
Peakohtunik: Maksim Ramazanov
Abikohtunikud: Risto Eelmaa, Erkko Liiv
Neljas kohtunik: Kristjan-Eric Lääne

Eeldatavad algkoosseisud:

Trans vs Vaprus - Premium liiga - 30th August 2022 - Football tactics and formations

8 (2 võ, 2 vi, 21 ka), vv 26:73
14 (4 võ, 2 vi, 6 ka), vv 15:15 Punktid kodus/võõrsil (0 võ, 0 vi, 12 ka), vv 11:41

09.10. vs Flora (k)

(k) - kodus; (v) - võõrsil; võ - võidud; vi - viigid; ka - kaotused; vv - väravate vahe.

Coolbeti koefitsiendid:

Transi võit - 1,35
Viik - 4,90
Vapruse võit - 7,50

Huvitavaid fakte:

• Trans võitis Vaprust liigahooaja esimeses omavahelises mängus 3:1 (18. Deniss Dedetško, 73. Gleb Pevtsov, 81. Volodõmõr Prõjomov - 90+2. pen. Kevin Kauber) ja teises 5:3 (22. Aleksandr Zakarljuka, 65. Arseni Kovaltšuk, 72., 75., 90+2. Oleksandr Koževnikov - 1., 24. Ronaldo Tiismaa, 56. Magnus Villota).
  • Endine Transi loots Dmitrijs Kalašnikovs sai talvel Vapruse peatreeneriks.
  • Trans on teinud tänavu meistriliigas kõige rohkem vigu mängu kohta - 12,9. Vapruse vastav näitaja on 12,4.
  • Vaprus on sooritanud kõige vähem pealelööke mängu kohta - 8,2. Transi vastav näitaja on 14,2.
  • Vaprus pole ainsana teeninud võõrsil ühtki punkti.
  • Transi kaitsja Deniss Dedetško on saanud kõige rohkem kollaseid kaarte (12) ning jagab punaste kaartide (2) arvestuses esikohta koos Vapruse kaitsja Reno Margiga.
  • Vapruse kaitsja Martin Kase on teinud kõige rohkem vaheltlõikeid - 203.
  • 58% Transi väravatest on löönud Ukraina mängijad.
  • Vaprus omab meistriliiga pikimat käimasolevat võiduta seeriat, olles hetkel ilma võiduta 13 mängu järjest.