Vaprus säilitas ülidramaatiliselt koha esiliigas (5)

Vändra saab ka järgmine hooaeg esiliigas mängida. Foto: jkvandra.eeVändra Vaprus saatis ülidramaatiliselt lisaaja väravaga üleminekumängudele Viljandi Tuleviku.

Tulevik ja SK 10 mäng lõppes 1:1 viigiga ja Vaprusel oli vaja võitu, et viljandlastest tabelis mööduda. Pärnumaalased päästis imeline teine poolaeg, sest pärast esimest kolmveerandtundi oldi alles liiga võitja Levadia duubli vastu 0:2 kaotusseisus. 53. minutil vähendas Chris Anderson vahe minimaalseks, kuid tõeline dramaatika algas viimastel minutitel. Viis minutit enne normaalaja lõppu jõudis Toomas Mangusson seisu viigistada ja alles lisaaja teisel minutil päästis Indrek Oja tabamus Vapruse üleminekumängudest.

Kusjuures edu Tuleviku ees oli ülinapp: 7. ja 8. koha selgitamiseks läks vaja üldist väravatevahet, sest mõlemal meeskonnal oli tabelis võrdselt punkte, võrdselt võite ning omavaheliste mängude punktide summa ja väravate vahe oli samuti sama.

Tõeliselt veidra mängu pakkusid aga liiga kolmanda kohaga lõpetanud Flora duubel ja viimaseks jäänud Kiviõli Irbis. Lõpuvile kõlades oli seis 4:5 idavirumaalaste kasuks, kusjuures veel 83. minutil oli tablool 1:4, kuid nelja minutiga viigistasid florakad Lamin Suma kahe ja Martin Kase ühe väravaga seisu. Viimane sõna jäi aga neli väravat löönud Tõnis Starkopfile, kes tõi Irbisele võidu viimasel minutil. Ja et dramaatikast veel puudu oleks, saadeti 86. minutil Irbise Deniss Suvorikov punasega väljakult ja Flora Joseph Saliste eksis penaltil.

Tartus purustas Tammeka duubel aga esiliiga B-sse langeva Tallinna Puuma lausa 10:0. Neli väravat sai kirja Rasmus Tauts. Külalised lõpetasid mängu ka üheksakesi.

Lisaks alistas järgmisel hooajal kõrgliigas mängiv Jõhvi Lokomotiv meistriliiga üleminekumängudele suunduva Rakvere Taravase 2:0.

Protokollid:

10. novembril kell 11.00 Rakvere kunstmurustaadion (Võidu 67)

Rakvere JK Tarvas - Jõhvi FC Lokomotiv  0:2 (0:1)
8. Marek Šatov, 47. Vassili Kulik

Hoiatused: -
Mänguolud: +5, vahelduv pilvisus, tuuline ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 80
Peakohtunik: Maikel Mikson
Abikohtunikud: Raul Kaivoja, Toomas Nõmmiste

JK Tarvas: 1-Sahkur, 69-Gull, 6-Vahero, 24-Ööpik, 92-Valk, 17-A. Tovstik, 19-Rebane, 45-Küngas (52. 18-M. Saar), 9-Akimov (83. 7-Võsaste), 32-Kuusik, 4-K. Saar.
Varus: 30-Susi, 18-M. Saar, 7-Võsaste, 26-E. Tovstik, 22-Laidam.

FC Lokomotiv: 28-Smelkov, 5-Malahhov, 22-Zahharenkov, 16-Jõgi, 2-Kulikov, 20-Rudomin, 6-Kharitanovich, 8-Paltsev, 19-Šatov, 11-Kulik, 10-Mamontov.
Varus: 18-Tjunin, 14-M. Bazjukin.

10. novembril kell 11.00 A. Le Coq Arena I muruväljak (Asula 4c)

Tallinna FC Flora II - Kiviõli FC Irbis  4:5 (1:3)
17. Joseph Saliste, 83. pen., 86. Lamin Suma, 85. Martin Kase - 7. Maxim Meshcheryakov, 30., 45., 60., 90. Tõnis Starkopf

86. minutil tõrjus Maksim Mamutov Joseph Saliste penalti

Eemaldamine: 86. Deniss Suvorikov
Mänguolud: +8, vahelduv pilvisus; muruväljak heas seisukorras.