Veider penaltivalik jättis Sevilla derbi viiki (0)

Betis ja Sevilla jagasid punktid vennalikult. Foto: Scanpix / EPA / Jose Manuel Vidal

Aasta esimeses Sevilla derbis leppisid Real Betis ja Sevilla 1:1 viigiga, mis sobis rohkem kodumeeskonnale, ehkki põhjust kolmest punktist mõelda oli mängu jooksul neilgi.

Betis tuli koroonaviiruse, vigastuste ja mängukeeldude tõttu kohtumisele olukorras, kus nende ridadest puudus koguni üheksa mängijat, nende seas haigestunud kapten Joaquin. Avapoolajaga rahulolematu Sevilla peatreener Julen Lopetegui võis seevastu teha juba teise poolaja eel kaks vahetust ning need tasusid kohe ka ära, sest 48. minutil avas Suso skoori.

Külaliste edu püsis aga vaid viis minutit, siis realiseeris Sergio Canales penalti ja viigistas. Betisil avanes suurepärane võimalus juhtima asuda 75. minutil, kuid mingil põhjusel otsustati seekord penaltit lööma saata mitte esimene valik Canales, vaid 11 meetri karistuslöögi teeninud Nabil Fekir, kes on alates veebruarikuust jala valgeks saanud vaid ühel korral. Kehvapoolse löögi pareeris Sevilla väravavaht Bono ja ehkki allesjäänud veerandtunni jooksul avanes mõlemal skoori tegemiseks poolvõimalusi, jäigi mäng lõpuks viiki.

Lisandunud punkt jättis Sevilla tabelis viiendaks, sest neljandaks kerkis kodus Levantest 2:1 jagu saanud Villarreal. Samas on Sevillal nendega võrreldes koguni kaks mängu varuks. Tabelikeskmike duellis sai Real Valladolid võõrsil 1:0 jagu Getafest ja läks neist ka tabelis mööda.

Real Betis - Sevilla 1:1 (0:0)