Viigimeistrid ei suutnud hoogsas lahingus võrdsusest hoiduda (hinda mängijaid!) (0)

Hooaega Paides alustanud Tristan Koskor (valges) lõi Tammeka viigivärava. Foto: Liisi Troska (arhiiv)

Premium liiga naasis kergelt puhkuselt põneva ja tempoka lahinguga Tartu Tammeka ja Paide Linnameeskonna vahel, kuid viigimeistrid leppisid omavahel taas 1:1 viiki.

Reede õhtul Tamme staadionil peetud lahing algas tempokalt ja mõlemapoolsete võimalustega, kuid alates matši algusest pidi Paide puurilukk Magnus Karofeld heade tõrjetega võõrustajaid vee peal hoidma. Tammeka valdas pigem palli, kuid järvamaalased panustasid kiiretesse üleminekutesse kaitsest rünnakule ning need olid alati ka teravad.

24. minutil näitas Karofeld kiiret mängu avamist, eelmisel nädalal Eesti U21 koondises debüteerinud Edgar Tur sai vasakult äärelt jooksu, misjärel andis sealt madal palli penaltipunkti taha, kust Henri Hanson täitsa vabana mänguvahendi Karl Vaabeli selja taha saatis - 1:0 külalistele!

Tammeka asus veelgi jõulisemalt väravat otsima, teeniti hulgaliselt standardolukordasid, kuid kuidagi ei saadud nendest hästi löögile. Alles 40. minutil sai tartlaste kapten Kaarel Kiidron korralikult Andre Paju tsenderdust suunata, ent pall vuhises valelt poolt posti väravast mööda.

Teisel poolajal muutus mäng üha jõulisemaks. Kuigi Tammeka oli endiselt rohkem palliga, oli Paidel samamoodi väga palju võimalusi. Kohe üsna alguses oli Vaabel väravasse pudistamas Ander Ott Valge lööki, kuid viimasel hetkel sai väravavaht palli ikkagi kätte. 64. minutil oli Tammeka avaväravale ülilähedal, kuid Karofeld võttis supertõrjega ära Kaspar Pauri pealöögi. Sellele olukorrale eeltöö teinud Kevin Rääbis purjetas hetk hiljem cristianoronaldolikult kaitsjate vahelt läbi, kuid tema keritud kauglöögist lendas pall posti kõrvalt mööda.

68. minutil murdis Paur paremalt kasti, tema sööt võttis esmalt järvamaalasest ja siis Rääbise jalast rikošeti ning Tristan Koskor, hooaega Paides alustanud ründaja, tõi mõnelt meetrilt tabloole viigi - 1:1.

Vaid mõni hetk hiljem sai Koskor hea läbisöödu, tabas esmalt Paide kaitsjat, siis Karofeldi ning kolmanda löögi saatis viielt meetrilt posti kõrvalt mööda. Mängu lõpus tempo ja pinge keris ning keris ja Karofeld pidi ära võtma Pauri löögi, Vaabel teisel pool noorukese Kristofer Pihti lähilöögi.

Kuigi 90 minuti jooksul sai mõlemalt poolt näha ka meeletus koguses nurga- ja karistuslööke, siis nende kvaliteet jäi reede õhtul soovida ning nii pidid Tammeka ja Paide tänavu juba viiendat korda 90 minuti järel viiki leppima. Lisaks neljale liigamängule jäi viiki ka kevadise karikalahingu normaalaeg. Tabelis on Tammeka 29 punktiga kuuendal kohal, Paide 25 silmaga kaheksandal real.

Mängu parim - Magnus Karofeld

Kuigi mõlemad väravavahid pidid mitu head tõrjet tegema, siis Karofeld tassis Paidet korduvalt, võttes ära kaks Pauri lähilööki ning tehes veel terve hulga suurepäraseid blokeeringuid.