Viik iirlastega tõstis Eesti U-21 ainuliidriks (14)

Kaimar Saag sahistas taas U-21 koondise eest võrku. Foto: Mihkel MartinsonEesti U-21 koondis tegi Iirimaa eakaaslastega Rakveres 1:1 viigi ning tõusis selle tulemusena oma EM-valikgrupi ainuliidriks.

Kaimar Saag viis sinisärklased juba neljandal minutil juhtima, kuid Cillian Sheridan viigistas seisu mõned minutid hiljem.

Ülejäänud mänguaja jooksul ei sahisenud enam kumbki väravavõrk ja nii täitus Eesti koondise peatreeneri Frank Bernhardti soov. Nimelt lausus sakslane enne kodumänge Gruusia ja Iirimaaga, et neli punkti kahest mängust oleks tulemus, millega võib rahule jääda.

Kuna grusiinid suutsid täna koduväljakul Türgit üllatada, võttes koguni 4:0 võidu, tõusis Eesti koondis ühtlasi ka valikgrupi liidriks. Eestlased on kogunud kolme mänguga seitse punkti ja püsivad siiani kaotuseta.

Peakohtunik: Viktor Shvetsov
Abikohtunikud: Igor Bytskalo, Oleksii Andrieiev (kõik Ukraina)
Neljas kohtunik: Velid Imamovic (Bosnia ja Hertsegoviina)

Eesti U-21: 1-Stanislav Pedõk, 2-Andrei Veis, 3-Ken Kallaste, 4-Aleksei Jahhimovitš, 5-Igor Morozov, 6-Eino Puri, 7-Sergei Mošnikov (69. 16-Ats Sillaste), 8-Siim Luts, 9-Rauno Alliku (55. 18-Henri Anier), 10-Andre Frolov, 11-Kaimar Saag (90. 15-Albert Taar)
Varus: 12-Alan Ventsel, 13-Dmitri Smirnov, 14-Armand Naris, 15-Albert Taar, 16-Ats Sillaste, 17-Juri Jevdokimov, 18-Henri Anier

Iirimaa U-21: 1-Shane Redmond, 2-Scott Davies, 3-Ian Bermingham, 4-Brendan Moloney, 5-Michael Spillane, 6-Stephen Gleeson, 7-Alan Judge, 8-Owen Garvan, 9-Cillian Sheridan, 10-James McCarthy (68. 18-James Collins), 11-James O'Shea (73. 14-Sean Scannell)
Varus: 16-James Mckeown, 12-Gavin Gunning, 14-Sean Scannell, 15-Callum Morris, 17-James Trevor Berrett, 18-James Collins

(90.190.235.***)
normal ! Väga hea näha, et A- koondisesse on pärast vanade lahkumist uut verd tulemas :P
wenur111   •
(82.131.28.***)
Tublid :)
lamps8   •
(78.28.91.***)
super! eesti noorte jalgpalli tase on kõvasti tõusnud. Frank Bernhardt on väga head tööd teinud.
(87.119.179.***)
No Iirima oli ikka kõvasti üle kuid õnneks meil oli päris mõnusalt õnne..
Ning Saagil oli ka 2. hea võimalus veel kuid vv sai käpa vahele..
Ilus mäng oli.
Saaks mõneks mänguks veel Puri ja Zenjovi ka sinna u-21 juurde ning siis peaks kindlalt alagrupis edasipääs tulema..
flo   •
(82.131.95.***)
kahju,et me võiduväravat ära ei löönud, samas tuleb õnnelik olla,et iirlased meile ära ei laksanud.
Eestil lasti ikka vabamalt mängida, Gruusiaga oli raskem mäng, meil ikka oli väga palju võimalusi aga vasak äär tegi palju praaki. Ken Kallaste oli ka esimesel poolajal iseenda vari aga teisel poolajal oli särtu rohkem ja oli justkui enesekindlust leidnud,otseselt ei domineerinud kumbki meeskond mõlemal olid oma võimalused. Saagi värav oli küll super, poisid on väravatesoone leidnud kuid kahjuks edal ei suutnud täna puhtana hoida, väga lollilt tuli see iirlaste vastuvärav
(90.191.58.***)
Igor Morozov võib tulevikus isegi keskkaitsesse tubli täiendus olla, eile mängis küll päris hästi.
kabanoss   •
(195.80.120.***)
Mina aru ei saa, mis mängu see flo vaatamas käis. Tegelikult domineeris mängu ikkagi selgelt Iirimaa. Alguses oli küll Eesti tubli, kuid esimese poolaja teine pool kuulus ikka täielikult iirlastele ja samamoodi peaaegu terve teine poolaeg. Alles teise poolaja lõpus suudeti publiku toel ka ise rohkem üritada. Vastased lõid 2 korda latti ja 1 korra posti ning lisaks oli iga tsenderdus karistusalasse väga ohtlik, kuna kaitse oli natuke ebakindel ja veel ebakindlam oli väravavaht. Seega õnn, et niigi läks ja selle 1 punktiga tuleb väga rahul olla. Positiivne oli veel see, et Saag oli selgelt ikka üleplatsi mees.

LÄHEB VEEL AEGA
Miks pole kübaratriki kõmmutanud liidrit koondises? Kiss-Zlidnis: sellest ei saagi veel juttu olla
PIKEMAD JUTUD
PAUK LUUAVARREST
Pähn üllatuskaotusest: see ei ole esimene ega viimane mäng, kus madalama liiga klubi karikas võidab