Levadia lõpetas kodumängud võiduga (2)

Foto: Gertrud AlatareMeistriliiga 35. vooru viimases kohtumises võtsid mõõtu vastne kuldmedalist Tallinna Levadia ja Paide Linnameeskond. Oma viimast kodumängu pidav Levadia võitis minimaalselt 1:0 Andreas Raudsepa väravast.

Vaatamata hooaja eesmärgi saavutamisele ei andnud Levadia peatreener Marko Kristal puhkust kõigile põhimängijatele. Paide loots Meelis Rooba ei muutnud oma meeskonna koosseisu.

Mäng algas tasavägiselt, kuid reaalsete momentideni meeskonnad esimestel minutitel ei jõudnud. Paide kasuks määrati karistuslöök, kuid 21 meetrilt saatis Jasper palli kaugelt väravast mööda. Tasapisi hakkas Levadia võtma initsiatiivi enda kätte, kuid Rimo Hunt ja Ingemar Teever olid Carl Tubariku ja Andre Mäe tähelepanu all ning midagi ohtlikku nad luua ei suutnud. Ka Kruglovi puudumise tõttu valitses Levadia vasakus ääres vaikus.

Levadia esimene tõsisem moment tekkis 17.minutil, kui Artjom Artjunini nurgalöögist maandus pall Rimo Hundi laubale, kuid pealöök polnud tugev ning ohtu Laverntjevile endast ei kujutanud. Paide mängis teadlikult teise numbrina ning nende taktika baseerus esimesel poolajal pikkadele pallidele Aleksandr Vassiljevi ja Jasperi suunas, kuid nigeerlane jäi duellis Aleksandr Kulinitšiga alati kaotajaks.

27.minutil lõi Rimo Hunt ise endale väravavõimaluse. Soolo vasakult kesktsooni lõppes pealelöögiga trahvikasti piiri tagant, kuid Laverntjev, kel tööd oli rohkem kui tema kolleegil, tõrjus Hundi tugeva löögi. Paide vastas sellele 33.minutil, kui Sander Rõivassepa tsenderdus lendas üle Levadia kaistjade peade ning löögile pääses Jasper, kuid sooritus lendas väravast mööda.

Latt ja värav

Kui Levadia pani sisse viienda käigu, hakkasid Paide kaitsjatel probleemid tekkima. Levadia sai kombineerida karistusala lähistel, kuid pealelöögid olid ebatäpsed. 42. minutil oli Ingemar Teeveril võimalus skoor avada Kulinitši tsenderdusest, kuid pall suudles latti ning lendas üle otsajoone.

Teine poolaeg jätkus samas vaimus - Levadia survega. See tõi viie minuti pärast ka värava. Pikk rünnak lõppes Ilja Antonovi tagasisööduga Andreas Raudsepale, kes otsis Hunti ja Teeverit, kuid kuna need olid Paide kaistjate poolt kaetud, siis otsustas poolkaitsja ise rünnakule punkti panna. Kauglöök leidis rikošetist tee Mihhail Lavrentjevi seljataha. 1:0

Edasi mängisid meeskonnad sama mängu, mis esimesel poolajal. Levadia survestas, Paide kaitses kaheksakesti oma väravat, mille ümber tallinlased kombineerisid. Kuid ilma löökideta väravaid ei juhtu. Midagi suuremat aga meeskonnad luua ei suutnud. Paide ridades oli jätkuvalt aktiivne Jasper, kuid suur tahtmine ei anna talle oskusi.

80. minutil lasi Levadia käest teise suurema väravavõimaluse. Rätteli pealelöögi tõrjus Lavrentjev rusikatega, ent täpselt sinna, kus viibis Kulinitš. Levadia kaitsjal oli piisavalt aega, et rahulikult pall omaks võtta ja midagi targemat välja mõelda, kuid saatis ettevalmistamata pealöögi värava suunas, mis midagi ohtlikku ei kujutanud. Kahe minuti pärast tekkis taas sarnane olukord ning Rimo Hunt lõi üle värava.

89.minutil sai Paide võimaluse mäng viigistada, kui Rätteli lohakas söödu võttis vahelt Tambet Ansonile, kuid sellist kingitust ei osanud vahetusest sekkunud Paide mängija vastu võtta ning nurjas võimaluse.