Vile käis Moskva poolt ja vastu, raudteelastele säras punane latern (0)

Venemaa kõrgliiga 12. voor tõi rõõmu Moskva Spartakile ja CSKA-le, kuid mõlema võidumängu järel räägiti jälle rohkem kohtunikest kui jalgpalluritest. Kaotuse said tabelisse seevastu kõik kolm Meistrite liigas mängivat klubi ehk nii Krasnodar, Peterburi Zenit kui ka Moskva Lokomotiv.

CSKA kloppis kodus 5:1 Tuula Arsenali, aga vastaste president Guram Adžojev põrutas pärast mängu otse: "Häbi on Venemaa kohtunike pärast!" Talle sekundeeris peatreener Sergei Podpalõi, kes küll möönis, et teise poolaja andis Arsenal ise käest, kuid otsustavaks sai tema sõnul avapoolaja viimastel sekunditel 0:0 seisult CSKA kasuks määratud penalti. "Kohtunik mõtles selle ise välja, vastaste mängija komistas oma jala taha," sõnas Podpalõi. "See otsus rikkus täielikult meie mängu."

Vaidlusaluses olukorras jooksis Arsenali kaitsja Nikolai Rasskazov põlvega vastu Baktijor Zainutdinovi jalga, mille järel CKSA äärekaitsja kukkus. Kohtunik Igor Panin läks ja uuris pikalt videoekraani, ent määras lõpuks siiski penalti, mille Fjodor Tšalov realiseeris. Teise ja kolmanda tabamuse puhul ei olnud Arsenalil vähimatki vaielda, kui kaks korda oli täpne Nikola Vlašic. Arsenali auvärava järel vormistasid kahe minuti sees lõppskoori Arnor Sigurdsson ja Ivan Obljakov.

Vooru keskses kohtumises Krasnodar-Spartak oli samuti põhiteemaks vilemees Vladislav Bezborodov. Spartak avas vastupidiselt mängu käigule 13. minutil skoori, kuid kodumeeskond tahtnuks näha, et kaitsja Jevgeni Tšernovi teelt eest tõuganud Ezequiel Poncele oleks vilistatud viga. Pooltunni möödudes lõi oma esimese värava Venemaa kõrgliigas Victor Moses, kahekordistades külaliste edu.

Krasnodar tuli tagasi mängu 58. minutil, kui Leon Sabua vähendas vahe minimaalseks. Kohe seejärel tõusis aga tähelepanu keskpunkti jälle Bezborodov - Krasnodar sai karistuslöögi järel palli teistki korda väravasse, ent kohtunik oli hetk varem näinud karistusalas nende keskkaitsja Aleksandr Martõnovitši määrusterikkumist ja tühistas tabamuse. Rootsi ründelegendi Henrik Larssoni poeg Jordan vormistas kümmekond minutit enne lõpuvilet pöördelt tehtud kauni löögiga lõppseisu ning Krasnodari kehvale päevale pani üleminutitel punkti Martõnovitši eemaldamine.

Spartak tõusis võiduga ainuliidriks, sest tiitlikaitsja Peterburi Zenit sai hooaja teise kaotuse, jäädes kodus eduseisust 1:2 alla Kaasani Rubinile. Veel piinlikumal moel pidi nulliga leppima Lokomotiv - Volgogradi Rotor ei olnud senise 11 mänguga saanud ainsatki võitu ning oli ise löönud vaid neli väravat, nüüd aga võideti "raudteelasi" nende enda kodus 2:1.

Seejuures oli Anton Mirantšukil võimalus mängu lõpus Lokomotivile vähemalt üks punkt päästa, kuid endine Levadia mees lõi penalti posti. Tagasipõrkunud palli saatis ta küll väravasse, kuid vastavalt reeglitele see löök tühistati. Viimasel minutil arvas Lokomotiv taas, et on viigini jõudnud, kuid seekord nullis vilemees Sergei Ivanov värava põhjusel, et Grzegorz Krychowiaki pealöögi hetkel oli värava ees suluseisus Eder. Otsuste peale vihastanud Krychowiak tõmbas üleminutitel keskväljal vastasmängija maha ja nägi teist kollast kaarti, nii et Lokomotiv lõpetas kümnekesi.

Krasnodar - Moskva Spartak 1:3 (0:2)