Vinge! Erik Sorga lõi kaheksandal üleminutil D.C. Unitedi võiduvärava! (6)

Eesti koondise ründaja Erik Sorga avas MLS-is väravaarve, kui skooris oma koduklubi D.C. Unitedi võidumängus New York Red Bullsi vastu kaheksandal (!) üleminutil. See oli mängu ainus värav.

Red Bulls domineeris koduväljakul toimunud kohtumist. Esimesel poolajal olid pealelöögid Red Bullsi kasuks 10:2 (raamide vahele 4:1) ning pallivaldamine Red Bullsile 54 protsenti. Teisel poolajal olid pealelöögid 7:3 (0:2) ja pallivaldamine kodumeeskonna kasuks 62 protsenti.

D.C. Unitedi parim väravavõimalus oli tegelikult Norra koondise ründajal Ola Kamaral, kes ei suutnud 52. minutil realiseerida üks-üks olukorda Red Bullsi väravavahiga. Kamara sättis oma lööki liiga kaua ning Red Bullsi kaitsjad jõudsid teda takistama. Teisel poolajal oli Red Bullsil pöörane surve, aga D.C. Unitedi kaitseliini ja väravavahti ei suudetud üle mängida.

D.C. United oli justkui 0:0 skooriga leppinud, aga siis tuli Sorga. Ta sekkus mängu 90. minutil Kamara asemele. Esimestel minutitel meeletult kaitsetööd rabanud eestlane teenis 96. minutil D.C. Unitedile vasakult poolt nurgalöögi, millele järgnes kohe teine nurgalöök paremalt poolt.

Teise nurgalöögi klaaris Red Bullsi kaitsja minema, kuid pall maandus väravast umbes 20 meetri kaugusel olnud Sorgale, kes pisut edasi liikus ja seejärel parema jalaga peale tulistas - Red Bullsi puurilukk Ryan Meara tõrjus palli väravasse. Kaheksandal üleminutil. Seejärel tuli lõpuvile.

D.C. Unitedile magus triumf ning kangelaseks kerkis ei keegi muu kui Erik Sorga! Sümboolsel kombel sündis Sorga debüütvärav MLS-is endise Eesti koondislase Joel Lindpere kunagisel kodumurul Red Bull Arenal.

D.C. United on üheksa mänguga kogunud üheksa punkti ning asub idakonverentsis kümnendal kohal. Red Bulls on 11 silmaga seitsmendal tabelireal. D.C. United kohtub järgmises mängus kodus New York Cityga, kes hoiab 12 punktiga kuuendat kohta.

21-aastase Sorga senine saldo D.C. Unitedis on neli kohtumist (üks algkoosseisus, kolm vahetusest), kokku 154 minutit ja üks värav.