Visa Tammeka vandus Kaljule alla (0)

Tanel Melts lõi karistuslöögist kauni värava. Foto: Gertrud AlatareVaatamata sellele, et eilne meistriliiga üheksanda vooru viimane lahing Nõmme Kalju ja Tartu Tammeka vahel oli klubidele nädala jooksul juba teine omavaheline kohtumine, kulges esmaspäevane mäng palju tasavägisemalt kui karikamäng.

Kindlasti pani tiimid võrdsemasse olukorda liivane ja vähese muruga väljak, kus Kaljul sageli ei õnnestunud tavapäraselt kombineerida ning põhitaktikaks tuli võtta äärtelt tsenderdustega võimsa ründetandemi Tarmo Neemelo-Vladimir Voskoboinikov otsimine.

Mäng algas Kalju rünnakutega. Juba kolmandal minutil otsis Eino Puri Voskoboinikovi, kuid äärekohtunik fikseeris suluseisu. Järgmine ohtlik moment sündis 13. minutil, kui trahvilöögist karistusalasse suunatud pall leidis esmalt Tanel Meltsi ja seejärel Neemelo pea, kuid viimase löök jäi suhteliselt ebatäpseks ja nõrgaks.

Paar minutit hiljem murdis Puri vasakult äärelt läbi ja saatis mänguvahendi Kaido Koppelist mööda, kuid mitte väravasse, vaid vastu posti.

Kodumeeskond valdas palli ja omas initsiatiivi täielikult. Tammeka rünnakud olid aga küllaltki hambutud. Kõik võimalused sündisid neil standartolukordadest. Esimene neist tuli alles 40. minutil, kui Kristjan Tiirik saatis palli nurgalöögist Kalju trahvikasti, kus esimesena jõudis mänguvahendini Preche Mboungou. Sooritus jäi aga napilt ebatäpseks.

Tartlaste ohtlikule nurgalöögilie jägrnes ka Kaarel Toropi tsenderdus Georgi Ivanovile, kuid antud olukorras tegi Tammeka ründaja Kalju mängijale vea.

43. minutil saatis Ken Kallaste omalt väljakupoolelt karistuslöögist palli Tammeka karistusala suunas, kus toimunud võitlusest väljus püstise peaga Puri. Võõrustajate poolkaitsja sisenes kasti ja andis vasakult söödu tagumise posti juurde, kust Voskoboinikov mänguvahendi tühja väravasse koksas - 1:0.

Teise poolaja algus kulges esimese poolajaga sarnaselt - Kalju oli aktiivne ja omas initsiatiivi, kuid ka Tammekal oli võimalusi skoori viigistamiseks. Esmalt saatis Tauno Tekko kornerijärgsest olukorrast väga hea palli värava alla, kust Martin Hurt vabana peaga nahkkera üle värava lõi. Umbes viie minuti pärast sai külalismeeskond teise hea võimaluse viigistamiseks, kuid Tiiriku paarikümnelt meetrilt teele saadetud karistuslöök oli meetrijagu ebatäpne.

Pärast Tammeka trahvilööki mõlema tiimi hoog vaibus. Liivane muruväljak oli selleks ajaks juba niivõrd ära rikutud, et meenutas kahe tiimi duell pigem rannajalgpallis. Kalju tundis seejuures selgelt puudust Hidetoshi Wakuist, sest sageli tekkisid probleemid just loova poolkaitsja vastutusalas.

Kalju teise poolaja esimene reaalne väravavõimalus sündis 15 minutit enne lõpuvilet, kui vahetusest sekkunud Janar Toometi löögile viskus suurepäraselt ette Koppel. Hetk hiljem kontrollis tartlaste väravavahi valmisolekut kauglöögiga Allan Kimbaloula.

Viimastel minutitel olid paremad väravavõimalused taas võõrustajatel, kuigi Tammeka heitles väga tublilt. Taas raiskas hea olukorra Toomet, saates vasaku jalaga palli sisuliselt üle tühja värava. Teine värav ei jäänud siiski tulemata - esimesel lisaminutil teenis Kalju karistuslöögi paremalt äärelt. Otse löömiseks ei olnud koht sugugi hea ja Tammeka peatreener käskis kolmel mängijal kesktsooni liikuda, lootes hea õnne korral kiirrünnakule.

Kuid kavalaimaks rebaseks osutus Tanel Melts, kes hindas olukorda õigesti - märkas, et müüri tal ees sisuliselt ei ole ning väravavaht asub vales kohas - Tammeka ootast tsenderdust. Järgnes löök otse väravale ning Kaido Koppel jäi olukorras võimetuks. Pall leidis kindlalt koha raamide vahele.

Mängu parim - Eino Puri

Esimestel minutitel üks aktiivseimad mehi Kalju ridades. Avavärav tuli tema läbimurdest. Tegi üsna palju musta tööd ning rünnakute ülesehitamisel oli ta panus märkimisväärne.

6. mail kell 19.30 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn)

Nõmme JK Kalju - Tartu JK Tammeka 2:0 (1:0)