Võimas algus Floralt, nõrk start Kalevilt (3)

Sünnipäevalaps Rauno Alliku kostitas kalevlasi kahe tabamusega. Foto: Jana Pipar

Tallinna FC Flora alustas meistriliiga uut hooaega selge võiduga, kui alistas Sportland Arenal JK Tallinna Kalevi 4:1.

Alustuseks panid meeskonnad peale kõrge tempo ning Flora meeskond asus viivitamatult rünnakule - esimesed poolohtlikud momendid mängus olid just Kalevi värava all loodud. Flora proovis initsiatiivi täielikult enda kätte võtta ning 7. minutil tõi Rauno Sappineni suurepärane sööt Rauno Allikule kiire värava - 1:0!

Kalev polnud sündmuste kulgemisega aga rahul ning proovis väravale vastata rünnakule asumisega. Kõige aktiivsemad olid Kalevi ridades neil minutitel sakslastest mängijad, vasakäär Fatih Altundag ja keskpoolkaitsja Serhat Yapici. Yapici pealelöögid 20-25 meetrilt olid küll täpsed, kuid Marko Meerits näitas oma kõrget klassi ning oli oma ülesannete kõrgusel.

Seejärel mäng tasakaalustus ning väravavahte mõlema meeskonna ründajad poolaja lõpuni peaaegu ei tülitanud. Mäng käis peamiselt kesktsoonis ja oli selge, et Kalevile rohkem meeldiks vasturünnakute taktika kui positsioonirünnakute ülesehitamine. Korra läks õhkkond platsil veidi pingelisemaks, mille tulemuseks pidi peakohtunik Karl-Eerik Luigendit hoiatama.

Flora klass on kõrgem

Teine poolaeg algas tuisu saatel, ent olulisi muudatusi halvenenud ilmaolud ei toonud - poolaja alguses jätkus mäng kesktsoonis ja rünnakule läksid võistkonnad harva. Kalev küll proovis rünnata, ent Flora kaitseliin oli absoluutses korras. Hetkeks tundus, et mäng jätkubki samas rahulikus tempos, ent 58. minutil viis Flora kiire rünnak tänu hollandlase Sander van de Streeki pealelöögile nurgalöögini. Selle sooritamisega sai suurepäraselt hakkama Andre Frolov, kelle resultatiivne sööt oli suurepäraseks kingituseks Flora ridadesse naasnud Sander Postile - 2:0!

Peale seda väravat kaldus mäng viieks minutiks Kalevi kätte. Paraku see väravate näol dividende kalevlastele ei toonud - Kalevi mängijad otsisid radu Marko Meeritsa värava juurde, ent need jäidki leidmata. Teine suurepärane võimalus mängu tagasi tulla juhtus 63. minuti järel, kui Sander Post teenis küünarnukkide kuritarvitamise eest punase kaardi.

See võimalus jäigi aga Kalevil kasutamata. Kalevi treener Frank Bernhardt reageeris eemaldamisele vahetusega ning platsile toodi värskemat ründejõudu, kuid tõelist survet Flora väravale Kalev peale panna ei suutnud. Eemaldamine aga Flora mängu ei muutnud – ääred töötasid tublisti ning trahvikastis näidati individuaalseid oskusi.

Kalevi pingutused päris viljata siiski ei jäänud – Maksim Paponovi läbimurre paremkaitsja tsoonist tuli Flora kaitsjaile suureks üllatuseks. Kas kaitsjad ei osanud sellist nahaalsust oodata või lootsid nad Marko Meeritsa oskuste peale – sellele küsimusele vastust ei olegi. Fakt on aga see, et esimese pealelöögi suutis Meerits tõrjuda, kuid väravast ta siiski Florat päästa ei suutnud. Flora puuriluku sõnul oli see värav võidu meepotis päris märkimisväärne tilk tõrva.

Ka vähemuses edukad

Auvärav andis Kalevile lisajõudu – valged särgid haarasid endale juba teist korda ses mängus initsiatiivi ning mõnel korral tundus, et Kalevil võib õnnestuda skoor viigistada. Flora kaitseliin aga rohkem saatuslikke vigu ei teinud ning Kalevi pealelöögid 20 meetri kauguselt lendasid väravast mööda või Meeritsa käte vahele.

Kui mängu lõpus hakkas tunduma, et Kalev asub viimasele rünnakule ja Flora mängijate jõud on otsakorral, kasutas sünnipäevalaps Rauno Alliku ära ehk ainsa reaalse Flora väravavõimaluse pärast Posti eemaldamist – Flora pikk rünnak tsenderdustega paremalt ja vasakult ajas Kalevi kaitsjate pead sassi ning neil ei õnnestunud palli korralikult klaarida, mistõttu maandus mänguvahend Alliku jalale ja trahvikastist mees ei vääratanud.

Peale seda tabamust muutus mängutempo rahulikuks - nii Flora kui ka Kalevi mängijatel ei jätkunud enam jõudu ohtlikke sündmusi luua. Flora treener Marko Lelov tegi topeltvahetuse - platsile ilmusid ründaja Albert Prosa ja poolkaitsja Reio Laabus. Viimane alustas kohe peale mängu sekkumist kiirrünnakut, mille tulemuseks oli Andre Frolovi löödud värav - 4:1!

Mängu parim - Rauno Alliku

Sünnipäeva laps lõi kaks väravat ja need väravad olid Flora jaoks elutähtsad. Esimene kiire värav mõjus Kalevile külma dušina ning teine värav juhtus just hetkel, kui florakatel oli seda vaja rohkem kui õhku, et olla kindel mängu positiivses tulemuses.