Voolaid koostas värske ja üllatava treeneritetiimi (Prins U21 treeneriks) (24)

Vladimir Vassiljev (vasakul üleval), Aivar Anniste (vasakul all), Karel Voolaid (keskel), Mario Hansi (paremal üleval), Mart Poom (paremal all)Fotod: Brit Maria Tael, Soccernet.ee arhiiv, jalgpall.ee

Eesti noormeeste U21 ja U23 koondise peatreeneriks kinnitati kuni 2020. aasta lõpuni Igor Prins. Meeste koondise peatreeneri kohusetäitja Karel Voolaid koostas oma abitreenerite meeskonna nii, et sinna kuuluvad endised koondise mängijaid ja noorema põlvkonna spetsialistid.

Voolaiu abitreeneritena meeste koondise juures asusid tööle Mart Poom, Mario Hansi, Aivar Anniste, Vladimir Vassiljev ja Ott Meerits.

"Igal treeneritemeeskonna liikmel on oma vastutusala ja oskused, mida rakendame just tema valdkonnas. Pidasime esimese koosoleku, jagasime ülesanded ära ja asusime tööle, et olla septembrikuisteks EM-valikmängudeks valmis," lausus Karel Voolaid.

Mart Poom jätkab koondise väravavahtide treenerina. Aastatel 1992-2009 esindas Poom meeste koondist 120 mängus. Treenerina on Poom lisaks Eesti koondisele ametis olnud Londoni Arsenalis ja oma jalgpallikoolis Nõmme United.

REKLAAM

Abitreener Mario Hansi on seni töötanud Voolaiu kõrval U21 koondise juures, samuti pidanud Tartu Tammekas esindusmeeskonna peatreeneri, noortetöö juhi, esindusmeeskonna abitreeneri ja noortetreeneri ametit. Mängijana kuulus Hansi aastaid Tammeka esindusmeeskonda. Erialaselt on ta end täiendanud koolitustel Saksamaal ja Soomes. Eestis on Hansi läbinud C-, B- ja A-taseme treenerite koolituse ja õpib praegu UEFA Pro kursusel.

Voolaiu abitreener Aivar Anniste töötab praegu Tallinna Kalevi U21 võistkonna abitreenerina, varasemalt on ta olnud Eesti U18 ja U16 koondise abitreener. Aastatel 1997-2008 esindas Anniste mängijana meeste koondist 45 kohtumises ja lõi 3 väravat.

Eesti klubidest mängis ta Flora, TVMK, Lelle, Valga, Viljandi Tuleviku, Tartu Tammeka, Nõmme Unitedi, Tallinna Ülikooli ja Viimsi eest, nüüd kuulub Tallinna Kalevi III võistkonna koosseisu. Välismaal esindas Anniste Norra klubisid Höneföss ja Ullensaker/Kisa ning Rootsis Enköpingu võistkonda. Anniste on läbinud C- ja B-kategooria treenerite kursused.

Uus abitreener, kelle ülesandeks saab olema videoanalüüs, on Vladimir Vassiljev, kes töötab FCI Levadia esindusmeeskonna abitreeneri ja analüütikuna, duubelmeeskonna ja U17 võistkonna peatreenerina. Alates 2012. aastast on ta Levadias olnud erinevate noortegruppide juhendaja. Koondistega on Vassiljev varasemalt kokku puutunud U23 tasemel, kus ta oli Voolaiu abitreener.

Vassiljevil on Tallinna Tehnikaülikoolist äriinfotehnoloogia magistrikraad. Jalgpallialaselt on ta end täiendanud Rootsis ja Eestis, kus läbis C-, B- ja A-taseme treenerite koolituse ja omandab praegu UEFA Pro litsentsi. Mängijana esindas Vassiljev Levadia, Infoneti, Viljandi Tuleviku ja Tartu Maagi ridu.

Kehalise ettevalmistuste treenerina jätkab Ott Meerits, kes on mänginud nii noortekoondiste eest kui ka erinevates Premium liiga klubides, omab UEFA A litsentsi ning Tartu Ülikoolist spordifüsioteraapia magistrikraadi.

Eesti U21 koondise uus peatreener on Igor Prins. Foto: Brit Maria Tael

U21 koondise uus peatreener Igor Prins esindas Eesti meeste koondist mängijana aastatel 1992-1994 ühtekokku 20 korda. Premium liigas juhendas ta Levadia ja Nõmme Kalju meeskondi, pärast mida tegeles noorte jalgpalliga Läänemaal. Viimastel aastatel on Prins juhendanud Esiliiga B tasemel mängivat Pärnu Jalgpalliklubi, kus jätkab ka nüüd.

"Meil seisab U21 koondisega septembris algavas Euroopa meistrivõistluste valiksarjas ees tõsine pingutus. Peale on kasvamas uus ja väga huvitav põlvkond mängijaid, kelle jaoks eelseisvad kohtumised pakuvad võimalust end näidata, astuda just koondise keskkonnas samm edasi," lausus värske U21 rahvusesinduse peatreener.

Kommentaarid

Tudo   •  
(84.50.45.***)
Tra mingi naljanumber see kõik koondis, jalgpalli tänava maffia
okei   •  
(83.245.248.***)
Kas nyyd saame valgevenelt 7:0 ? Küsiks kohe ette ära ..
15koef   •  
(165.225.73.***)
Easy there cowboy´s . Äkki ootaks sarja lõpuni ära ja alles siis vaataks kuidas mängud kulgesid ning annaks hinnanguid?
Juss   •  
(146.255.182.***)
Väga hea valik! Asjalikud tüübid! Parim mis eestist võtta
Pp   •  
(88.196.180.***)
Hea valik, edu!
Taivas varjele   •  
(87.119.178.***)
Tule Ansip appi ! Peale Poomi küll kellegisse usku pole sellest kambast .Septembris tulevate saunade järel hakkab üks vabandamine ja kogemuse puudumise jutt sellisel tasemel .
tahtsite   •  
(85.253.157.***)
siis krõmi-olumetsa? :D peabki andma uuele põlvkonnale võimaluse, milleks neid neid treenereid muidu üldse koolitada
Teadja   •  
(85.29.21.***)
Minu hääl läheb Voolaiule. Selles treeneritetiimis tekitavad enim küsimärke Vassiljev ja Anniste, kuid nagu näha, on nad välismaal end täiendamas käinud ning loodetavasti on kompott parajalt magus, parajalt hapu, et sellega valiksarjas eestlastele rõõmu pakkuda. Meil on veel üks väga tasemel analüütik Qataris akadeemias tööl, oleks võinud tema ka kaasata. Paraku nime ei mäleta. Edu treeneritiimile!
Papopr   •  
(88.196.22.***)
Mis mõttes üllatav treenerite tiim? Täiesti ettearvatav koosseis.
Steve Kullus   •  
(176.46.111.***)
Tundub asjalik, edu!
Hn   •  
(37.157.10.***)
Analüütikuid on vähe. Uurige nt seda, kes on Liverpooli tõusu tähtsaim arhitekt? Ei ole Klopp, vaid analüütik.

Samamoodi analüütik Citys ja Chelseas. Kõik on numbrites olemas ja analüütik peab selle tegudeks konverteerima. Ning vahel näitab analüüs, et ka tundmatu mees võib koondises olla põhikoha vääriline.
to hm   •  
(82.131.96.***)
Tegudeks konverteerib selle treener, teostavad reaalselt Mane ja Salah, analüütik lööb ainul nr-eid kokku (ja nendib mängu lõpul, et Eesti ei saanud vastase surve tõttu üle poole väljaku ja pealelööke väravale)
noooo jahhhh   •  
(85.253.15.***)
See tiim peale Poomi on kõik kogemuseta poisinolgid ja sedasi ei saagi käima seda värki. Pidev mingi kuradi opereerimine käib, aga kui kirurg on ilma käteta ja eriarst ilma peata, no mis kokteili sa tahad saada? See pole professionaalne spordimeeskond, ainult mingi kuradi Vanuatu koondis oleks samamoodi uusi treenereid värvanud. Peksa saavad nad kõik mängud niikuinii ja viimase koha alagrupis. Seda on need kuradi kuked sinna tegema saadetud. Omal kõrvatagused alles märjad. Lastetreeneritega maailmameistreid võitma.
KENT EERIK   •  
(91.129.102.***)
OKEI SELGE !!! PALUN U19 SIIS AET SÜVARILE. TA ON KA INFOTEHNLOOGIAT ÕPPINUD ! see on ju loobumine tegelikult. kas eesmärg on siis ära oodata mingi uus põlvkond et enam ei ole mitte mingit vahet kes treener on ja ilmselgelt on ju tegemist vesti inimestega 100%selt. välismaa treener nagu kunagi hollandlased koolitasid siinseid treenereid ja ühtlustasid klubide noortetood ja nüüd jälle võetakse garaazide vahetl inimesed. KELLELE SEDA VAJA ON RAISK
olumets   •  
(91.129.102.***)
andke hooaja lõpuni OTT KIIVIKA kätte see sats kaua ma räägin
Sott Kiivikas   •  
(37.157.109.***)
Kalmus on tont. Aga ostke Mealyt
Olerexist. Ma olen 100% kindel et kui Eesti koondislased sööksid iga päev 300g valku siis oleksid nad varsti Sparta spordiklubi püsiasukad ja adjöö jalgpall. Con te partiro.
Koondis   •  
(83.50.129.***)
Kes on see Vasiljev ja mida ta koondisesse võib tuua, keegi võib selgitada?
jkj   •  
(176.46.121.***)
wow, päris huvitav lähenemine. see on midagi uudset. Loodan, et kannab vilja.
Mismoodi   •  
(217.159.144.***)
On võimalik, et A (ma rõhtuan A-KOONDISE) juurde panna abitreeneriteks (v.a Mart) inimesed, kes pole olnud suures jalgpallis ise sees, ei mängija ega treenerina. Kes ja kuidas jagab neid magusaid ametikohti? Ma kasutaks siin neid samu Pareiko sõnu, ainult et natuke teises võtmes: "Varem oli nii, et iga treener, kes A-koondises oli, andis sinna midagi juurde. Praegu nii pole. Treenerid ei anna koondisele midagi, vaid vastupidi, rahvusesindus annab neile." Kuhu me rahvuskoondisena nii jõuame, kui nõnda tähtsaid ametikohti antakse niiviisi..Huvitav, kas EJL juhatus oli ühehäälne antud otsuses?
Mismoodi on ajuvaba   •  
(37.157.98.***)
Aikul on 45 koondisemängu, Hansi ja Vassiljev on head spetsialistid, edu sellele kooseisule
To Mismoodi   •  
(91.129.96.***)
Mees on mänginud 45 mängu koondises (Anniste) a sa ütled et pole olnud mängijana tippjalgpallis,see on lihtsalt vale
El Leonid   •  
(120.22.190.***)
tso za pizdetz?
Lambine   •  
(83.166.35.***)
Miks Urmo Viickbergi ei ole treeneritiimis ? Üks Eesti parimaid treenereid
Jah Urmo Viickbergi   •  
(91.154.168.***)
poisid suudavad hoolimata kohtunikust võidelda valitseva ebaõiglusega platsil (Elva turniiril ise kuulsin kuidas Urmo oma poisse nii julgustas). Urmo on väärt mees!!!

Sisene
Flora läks Rahvaliiga klubi vastu põhimeestega ja lõi 12 väravat  (Jääger on tagasi!)
TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja ise järele) | KTM-reegel, Vaštšuk, imeväravad, sündimata ja sündinud üllatused, ABC-raamatud ...
VOOLAID JA JÄRVELA
SUUR INTERVJUU | Karel Voolaid: tänapäeva jalgpallis pole treeneril võimalik töötada hirmus, et töö lõpeb varem ära või kaob
VUTISAADE!
Keres, nublu, McWoods ... Ameerikast tulnud Narva kangelane Eesti jalgpallist: see on superhästi organiseeritud
SILM PEALE!
Keres, nublu, McWoods ... Ameerikast tulnud Narva kangelane Eesti jalgpallist: see on superhästi organiseeritud (0)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" 26. osas käisime Narvas, millele on varasemast kuulsust toonud Paul Keres, hilisemast ajast nublu, aga ka Ameerika ründaja Eric McWoods, kes pallib sealse Transi ridades.
 
Miks suudab Kalju lõppe enda kasuks kallutada ja kuidas toimis <em>Fergie time</em>? U17 koondise spordipsühholoog teab
SILM PEALE!
Miks suudab Kalju lõppe enda kasuks kallutada ja kuidas toimis Fergie time? U17 koondise spordipsühholoog teab (0)
Luubi all on viimastel minutitel võiduväravate löömine - sellest, aga ka jalgpalluri peas toimuvatest nüanssidest annab ülevaate Eesti U17 koondise spordipsühholoog Laur Nurkse, kes teab isegi legendaarse Fergie time'i saladust.
REKLAAM
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
24
19
2
3
80:18
59
2.
Tallinna FC Flora
23
19
1
3
66:15
58
3.
Paide Linnameeskond
24
15
4
5
51:20
49
4.
Nõmme Kalju FC
22
12
8
2
43:21
44
5.
Tartu JK Tammeka
24
8
5
11
36:41
29
6.
JK Narva Trans
24
6
8
10
35:37
26
7.
FC Kuressaare
24
4
5
15
15:56
17
8.
Viljandi JK Tulevik
23
4
4
15
22:47
16
9.
JK Tallinna Kalev
23
4
4
15
17:59
16
10.
Maardu Linnameeskond
23
4
3
16
18:69
15
REKLAAM
SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA SUVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
59
Tallinna FC Flora
58
Paide Linnameeskond
49
Nõmme Kalju FC
44
Tartu JK Tammeka
29
JK Narva Trans
26
FC Kuressaare
17
Viljandi JK Tulevik
16
JK Tallinna Kalev
16
Maardu Linnameeskond
15
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK