Võrdne Tallinna derbi parimat ei selgitanud (vaata galeriid!) (0)

Premium liiga avavooru lõpetas Tallinna derbi, kus Flora ja Levadia tegid Lillekülas 1:1 viigi.

Flora alustas mängu kerge survega ning standardolukordadest hoiti päris mitu minutit järjest palli Levadia karistusala juures. Ometi esimene kõige ohtlikum löök tuli Levadia poolelt, kui Mait Toom pidi Mark Oliver Roosnupu kauglöögi nurgalöögiks tõrjuma.

17. minutil avaski Levadia skoori, kui Nikita Andrejevi kastijooksu järel pall Rimo Hundile ette veeres ning kogenud ründaja lajatas nahkkera vasakusse nurka, tehes seisuks 1:0. Hetk hiljem oli lähedal ka Levadia teine, kuid taas tõrjus Toom sedapuhku Andrejevi pommlöögi.

Pooltunni täitumise järel  andis Flora keskpoolkaitsja Mihkel Ainsalu kukkumise pealt hea söödu Levadia kaitse taskusse, kuhu jooksnud Rauno Sappinen Maksim Podholjuziniga heitluse järel rünnaku edukalt lõpetas. Löök vasaku jalaga ning pall maandus Levadia värava tagumises nurgas - 1:1.

Avapoolaeg lõppeski Flora terrioriaalse ülekaaluga ning Levadia lootis pigem kiirrünnakutele.

Teine poolaeg kulges võrdsete lahinguga. Kohe alguses tõrjus Sergei Lepmets Maksim Gussevi löögi, ent see oli mõneks ajaks nende ainus hea olukord. Levadia äärepoolkaitsja Jevgeni Kobzari vahetusest sekkumise järel sai Levadia mõneks ajaks hea surve Flora väravale peale, kuid seejärel kodumeeskond kogus end ja kõik võrdsustus.

Kümmekond minutit enne normaalaja lõppu päästis Mait Toom kahel korral järjest lühikese aja jooksul heade tõrjetega florakad. Esmalt tõrjus ta palli enda jaoks paremalt ülevalt nurgast ning seejärel vasakust alt.

Seega lõppes mäng tulise ja kaasahaarava 1:1 viigiga, mille üle mõlemad võrdselt rahul olla saavad.

Mängu parim - Mait Toom

Flora väravavaht Toom tegi kahekäe sõrmede jagu häid tõrjed, mis hoidsid Flora pinnal. Hea ja kindel esitus. Levadia värava puhul ei olnud talle midagi süüks panna.