Vosko esimene värav tõi Moldova üle võidu (29)

Foto: Agne RaubaLinnapeade karika esimeses kohtumises Eesti ja Moldova vahel näitasid sisu ka külalised, aga Vladimir Voskoboinikovi värav jättis napi 1:0 võidu ikkagi koju.

"Üldjoontes olen rahul," lausus peatreener Tarmo Rüütli pärast võidumängu ning loetles plusse: "Rõõmustavaid hetki oli päris palju, hoogne mäng ja loomulikult võit - võib rahule jääda."

Esimesel poolajal dikteeris Eesti täielikult mängu ning omati päris mitmeid häid olukordi. Paraku jäid väravad löömata. Teisel poolajal sai mängu käima ka Moldova.

Siiski ei saanud Eesti kirja järjekordset viiki, sest Vladimir Voskoboinikov suutis lõpuks ometi enda jala koondises valgeks saada ning sinisärklastele võidu tuua.

Eesti surve esimesel poolajal

Kuigi kohe mängu alguses anti Moldova ründajale väga hea läbisööt, siis selles olukorras jäi värav sündimata, kui Artur Kotenko tuli õigeaegselt väravast välja.

Pärast seda olukorda sai initsiatiivi endale eestlaste oma vutikoondis ning korduvalt olid külalised hädas meie mängijate pidurdamisega.

Eesti koondisel oli hea võimalus juba kohtumise 16. minutil, kui Vladimir Voskoboinikov üritas värava eest palli raamide vahele libistada. Paraku tõrjus löögi Stanislav Namasco.

Kaks minutit hiljem andis suurepärase karistuslöögi paremalt äärel Joel Lindpere. Raio Piiroja sai küll pea pallile vastu, kuid mänguvahend lendas napilt üle lati.

Klavani šanss

31. minutil pääses Ragnar Klavan täiesti vabalt kastis löögile, kuid parema jalaga teele saadetud pall lendas nii mööda kui ka üle väravaraamidest.

"Mõtlesin veel, et kas peaks omaks võtma, aga otsustasin lüüa," kommenteeris Almelo Heraclese vasakkaitsja hiilgavat võimalust, "parem jalg on mul nagu ta on.

Kohtumise 37. minutil tõmbas Moldova kapten Sergiu Lascencov kasti joonel maha Klavani. Järgnenud karistuslöögi virutas müüri kõrvalt värava peale Konstantin Vassiljev. Nahkkera suutis külalismeeskonna väravavaht jalgadega tõrjuda.

Poolaja lõpus said veel mõlemad pooled omad võimalused, kuid väravad jäid löömata.

Vosko purustas barjääri

Teist poolaega alustas kindlalt paremini Moldova, kuid nemad väravani ei jõudnud ning lõpuks kandis vilja meie poolne uinutamine.

Kohtumise 56. minutil andis hea läbisöödu Martin Vunk Voskoboinikovile, kes pääses kaitsjate vahelt läbi ning Namascoga silmitsi jõudes suutis Vosko mänguvahendi väravasse lüüa. See tabamus oli ründajale koondises esimene.

"Õnneks tuli ära," jäi Voskoboinikov tagasihoidlikuks. "Mingit emotsiooni paraku ei jäänud, sest olen seda nii kaua oodanud. Moldova mängis väga mustalt ja lõid kogu aeg, kui kohtunik ei näinud," nentis ta, "aga hea meel, et ära lõin."

Järgnevalt sai taas initsiatiivi Eesti koondis endale ning korduvalt oli aktsioonis Tarmo Kink.

Oma aias tahaks ikka peksta

Kohtumise lõpus siiski meie mäng vajus tasapisi ära ja Moldova hakkas rohkem mängu dikteerima. Olukorraga ei olnud rahul Tarmo Rüütli ning mõne vahetusega tõi ta ka Eesti mängu elavust.

Moldova ei andnud alla ning kohtumise lõpus pandi Eestile peale nii tugev surve, et meie meestel oli raskusi isegi oma poolelt üle saamisega. Õnneks oli Kotenko tasemel ning Eesti sai ikkagi minimaalse võidu Moldova rahvuskoondise üle.

"Esimene poolaeg oli võib-olla natuke parem, aga teisel poolajal mängisime liiga ettevaatlikult ja hakkasime seisu hoidma," arvas paremal äärel tegutsenud Konstantin Vassiljev. "Võib-olla nende värsked mehed said meile pressi peale lõpus ja meil ei jagunud nii palju liikuvust enam."

Juba homme jätkab Moldova turniiri kohtumisega Leedu vastu, Eesti mängib leedulastega laupäeval Kuressaares. "Oma aias tahaks ikka peksta vastaseid," ootab Raio Piiroja kõva lahingut, "kuna see on turniir, siis on sisuliselt tegu finaaliga ja finaali tahaks ikka võita."

Eesti - Moldova 1:0 (0:0)
56. Vladimir Voskoboinikov

Hoiatused: 37. Sergiu Lascencov
Mänguolud: +3, sademeteta ilm. Väljak varasemast vihmast märg ja libe.
Pealtvaatajaid: 1500
Peakohtunik: Claus Bo Larsen
Abikohtunikud: Ole V. Hansen, Bill Rene Hansen (kõik Taani)

Suluseisud            3:0    0:1    3:1

Eesti: Artur Kotenko, Enar Jääger, Taavi Rähn, Raio Piiroja, Ragnar Klavan, Martin Vunk, Aleksandr Dmitrijev, Konstantin Vassiljev (81. Oliver Konsa), Joel Lindpere, Tarmo Kink (92. Sander Puri), Vladimir Voskoboinikov (85. Kristen Viikmäe).
Varus: Mihkel Aksalu, Tihhon Šišov, Gert Kams, Aivar Anniste, Oliver Konsa, Sander Puri, Kristen Viikmäe, Alo Bärengrub.

Moldova: Stanislav Namasco (84. Maxim Copeliciuc), Sergiu Lascencov, Alexandru Epureanu, Igor Armas, Victor Golovatenco, Igor Tigirlas (66. Igor Andronic), Alexandru Onica, Valeriu Andronic (69. Andrei Corneencov), Maxim Frantuz (79. Eugen Gorceac), Igor Bugaiov (62. Oleg Andronic), Gheorghe Ovseannicov (79. Igor Picusciac).
Varus: Maxim Copeliciuc, Oleg Andronic, Igor Andronic, Eugen Gorceac, Alexei Savinov, Andrei Corneencov, Igor Picusciac.