Wakui juhtis Kalju raske võiduni Kure üle (6)

Foto: Brit Maria TaelKui nädal tagasi toimunud meistriliiga mängus sai Kalju raske võidu Paide Linnameeskonna üle, siis teises voorus alistati tasavägises heitluses FC Kuressaare 2:1.

Seekordse mängu algus oli suhteliselt vaikne. Mõlemad meeskonnad tegid oma esimesed väheohtlikud rünnakud ära ning Kalju hakkas tasapisi initsiatiivi enda kätte haarama.

Alates 15. minutist sai Kaljust mängu valitseja. Pall liikus peamiselt vasakul äärel Hidetoshi Wakui, Terehhovi, Yankuba Ceesay ja Ken Kallaste käes, kes otsisid söötude ja tsenderdustega Allan Kimbaloulat. Prantslasest ründaja oli üsna aktiivne ja sageli ei osanud saarlased muud ette võtta, kui proovida kolmekesi Kimabloula käest pall ära võtta.

Esimene ohtlik moment ses mängus tuli samuti vasakult äärelt - üliaktiivne Terehhov tsenderdas trahvikasti, kus pall leidis Kimbaloula jala, kuid pealelöök ei tekitanud Kuressaare väravavahile mingeid probleeme.

Edaspidi proovis Kalju kombineerida, ent reaalsete võimalusteni paraku Nõmme linnaosa esindav tiim ei jõudnud. Tundus, et Kalju mängijatel jäi puudu julgusest lüüa peale väljaspoolt trahvikasti - kõik rünnakud olid suhteliselt ühte tüüpi, tsenderdus vasakult või mõnel üksikul juhul ka paremalt äärelt.

Kuressaare kaitseliin harjus Kalju ründestiiliga väga kiiresti ning kõik nõmmekate katsed tuua kombinatsioonid saarlaste trahvikasti said edukalt tõrjutud. Kui oli selleks soodne võimalus, üritasid saarlased vastata omapoolse rünnakunga, sageli klassivahe tõttu aga edulult. Esimest korda jõudis Kuressaare rünnak Kalju trahvikastini alles 31. minutil, kui löödi peale 25 meetri kauguselt. Teleš püüdis probleemideta.

Võit taas viimastel minutitel

Teisel poolajal näitas Kuressaare paremat mängu kui esimesel poolajal. Saarlaste rünnakud olid julgemad ning mõneks ajaks tuli Kalju kaitsjail oma meeskonna rünnakutest osa võtmast loobuda. Saarlased ründasid Kaljuga sarnases stiilis - tsenderdused vasakult ning söötude põhisuunaks oli neil hetkil Elari Valmas.

Esimesena jõudis 65. minutil värava tähistamiseni siiski tugevam meeskond - Kuressaare kaitsjad kaotasid hetkeks Wakui ning too lõi vasakult tulnud tsenderdusest peaga ilusa värava. Seni kõrgel tasemel mänginud Siim-Sten Palm
ei suutnud selles olukorras oma meeskonda päästa.

Värav aga ei murdnud saarlaste vaimu, vaid hoopis vastupidi. Kuressaare hakkas hüperaktiivselt mängima ja alles mõni hetk varem mängu sekkunud Sander Laht sooritas 30-35 meetrilt võimsa karistuslöögi. Kalju väravavaht ei suutnud palli ära fikseerida ja kõige kiiremaks osutus Kuressaare poolkaitsja Andre Ilves, kes viigistas skoori.

Kuressaare mängis kaitses väga tähelepanelikult ja Kalju ei osanud realiseerida kõiki sel õhtul loodud momente. Mängu viimastel minutitel tekkis juba tunne, et suurüllatus on lähedal, kuid nii siiski ei läinud. Kalju oli mängu kestel aktiivsem ning saatus kinkis sel külmal õhtul neile ärateenitud võidu. Taas trahvikastis vabaks jäetud Wakui lõi oma teise värava - seekord siiski jalaga.

Mängu parim - Hidetoshi Wakui

Kõige aktiivsem ja kreatiivsem mängija, kes ei kartnud võtta riske. Kahe meistriliiga mänguga neli väravat löönud jaapanlase vorm on hooaja alguses kahtlemata suurepärane.

09.03 kell 17:00 Sportland Arenal

Nõmme JK Kalju - FC Kuressaare 2:1 (0:0)
65., 86. Hidetoshi Wakui - 66. Andre Ilves

Hoiatused: 76. Adis Hadžanovic, 86. Janar Toomet - 44. Edgars Butlers, 59. Amor Luup
Peakohtunik: Ainar Kuusk
Abikohtunikud: Marek Lillmaa, Silver Kõiv
Mänguolud: -6, päikesepaisteline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.
Pealtvaatajad: 156

Kalju: 1-Teleš, 77-Šišov, 14-Kallaste, 3-Koogas, 5-Bärengrub, 8-Ceesay, 88-Hadžanovic (80. 9-Quintieri), 18-Terehhov, 19-Toomet, 75-Wakui, 11-Kimbaloula (58. 99-Neemelo).
Varus: 69-Aland, 9-Quintieri, 7-Puri, 16-Melts, 99-Neemelo, 6-Rodrigues, 20-Dupikov.

Kuressaare: 1-Palm, 6-Pohlak, 14-Butlers, 21-Indermitte, 25-Viira, 23-Luup, 13-Reinike (89. 17-Aavik), 11-Karpov (74. 9-Pukk), 39-Valmas, 10-Ilves, 3-Könninge (64. 26-Laht).
Varus: 12-Riido Reiman, 26-Laht, 17-Aavik, 20-M. Rajaver, 2-Gavrilov, 33-Klemmer, 9-Pukk.